Senatnīgo 15 000 kvadrātmetru lielo savrupnamu Itālijā, kuram bija zīmīga loma oskarotās filmas „Sauc mani savā vārdā” („Call Me by Your Name”) uzņemšanā, var iegādāties par 2,1 miljoniem ASV dolāru.
Grūti noticēt, ka šis patiešām izdevīgais piedāvājums ir parādījies nekustamo īpašumu tirgū. Satriecošais 14 istabu savrupnams Lombardijā tika uzcelts 16. gadsimta pašā sākumā. Pat tie, kuri nav redzējuši skandalozo filmu „Sauc mani savā vārdā”, nevar palikt vienaldzīgi īpašuma skaistuma priekšā, kas kalpojis kā kino noveles filmēšanas platforma.

Sākotnēji celtne kalpoja kā cietoksnis, bet 17. gadsimtā tika pārveidota par dzīvojamo māju. Greznais īpašums, kas atrodas Moscazzano reģionā, pārdošanā ir izlikts ar cenu zīmi – 2,1 miljons ASV dolāru. Šāda, tik necilā vēsturiskā un greznā Itālijas savrupnama cena, kuru apskauj gleznainas ainavas, pēc nekustamā īpašuma tirgus speciālistu vērtējuma vairāk izskatās kā zādzība.

Filmā redzamais interjers ir tieši tāds kā realitātē – griesti rotāti ar freskām, sienas ar mīkstiem audumiem, sens apmetums… Filmas fani ar prieku atpazīst istabas, kurās norisinājās romantiskās drāmas darbība, ieskaitot Perelē ģimenes viesistabu un zilo vannasistabu, kuru dalīja Elio Perelmans (aktieris Timotijs Šalamē) un Olivers (aktieris Ārmijs Hammers).

Filmas režisors Luka Gvadanjīno un romāna autors Andrē Asimans, pēc kura darba motīviem tapa filmas scenārijs, uztraucās par to, vai viņu filmēšanai izvēlētā māja nav pārāk skaista un grezna. Par laimi, bailes, ka nama skaistais interjers var aizēnot aktieru darbību, bija nepamatotas.

Šodien itāļu senatnes un mūsdienu kino cienītāji var nopirkt šo māju, lai vienmēr būtu iespēja atcerēties filmas izcilākos mirkļus. Piemēram, tādus kā ģimenes pusdienas dārzā, pastaigas pa plašo halli vai aizkustinošo ainu pie ēdamistabas kamīna, par kuru Timotijs Šalamē saņēma „Oskara” nomināciju.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.