Kokteilis
Dzīvo

Tici vai nē: tautas ticējumi, kas sarežģī tev dzīvi0

Publicitātes foto/pixabay.com

Neskatoties uz to, ka dzīvojam 21. gadsimtā, daudzi cilvēki joprojām lielu vērību velta tiem vai citiem ticējumiem un māņticībai, kas, viņuprāt, var gan uzlabot garastāvokli, gan tieši pretēji – to sabojāt. Un pa ja tevi neizbiedēs sasists spogulis, tomēr ir vērts uzmanīgi attiekties pret to, kas notiek apkārt. Varbūt tieši kāda sīkuma dēļ tev dzīvē neveicas? Tiksim skaidrībā ar galvenajiem ticējumiem, kas radušies daudzu gadsimtu laikā cilvēka veselības un viņa psihiskā stāvokļa novērojumu rezultātā.

Gulēt pretī spoguļiem – būs liela nelaime

Publicitātes foto/pixabay.com

Ja ticam senajiem ķīniešiem, tad reālā pasaule un Aizspogulija ir viens vesels un tas nozīmē, ka starp tām var brīvi pārvietoties. Tā, piemēram, saskaņā ar leģendu, spogulis caur spoguļattēlu var paņemt guļoša cilvēka dvēseli.
Savukārt fen-šui speciālistiem ir savs viedoklis. Viņuprāt, spoguļi atceras visu, kas tajos atspoguļojas un spēj sevī glabāt gan pozitīvu, gan negatīvu enerģētiku, kas var novest pie nopietnām veselības problēmām. Tāpēc spoguļiem guļamistabā nav vietas. Jo, ja spogulī būs redzama gulta, tas novedīs pie neveiksmē biznesā, ja tikai gultas stūris – pie problēmām privātajā dzīvē.
Mūsdienu zinātnieki nolēma izpētīt šo fenomenu un nonāca pie secinājuma, ka cilvēki bieži naktī pamostas un, ieraugot paši savu spoguļattēlu, var sabīties un attiecīgi iegūt dažādas neirozes un citas psihiskas problēmas.

Sasists spogulis sola nelaimi

Droši vien katrs no mums ir dzirdējis, ka sasists spogulis sola septiņus nelaimes gadus. Grūti spriest, vai tā ir taisnība vai nē, tomēr daudzi cilvēki atzīst, ka tiklīdz viņi sasista spoguli (vai ieskatījās sasistā spogulī), viņu dzīvē sākusies neveiksmju sērija un lai ko viņi uzsāktu – nekas nav izdevies. Mūsu senči ticēja, ka spoguļiem piemīt maģisks spēks un pret tiem izturējās ar bijību. Un saskaņā ar to sasists spogulis nesolīja neko labu. Tāpat tika uzskatīts, ka, ja akurāti tiks savāktas spoguļa lauskas un ieraktas zemē, tad var izvairīties no septiņu gadu nelaimju sērijas. Tomēr eksperti to neiesaka darīt drošības apsvērumu dēļ – sasistas lauskas var radīt nopietnus savainojumus.

Televizors guļamistabā – šķiršanās

Publicitātes foto/pixabay.com

Fen-šui speciālisti vērš uzmanību uz to, ka guļamistabā nekādā gadījumā nedrīkst atrasties televizors. Citādi tas novedīs pie nemitīgiem strīdiem starp laulātajiem un galarezultātā uz šķiršanos nebūs ilgi jāgaida. Tādēļ, ja nevēlaties izaicināt likteni un vēlaties saglabāt laulību, atstājiet televizoru viesistabā.

Kaut ko izmest pa logu – grūti pārbaudījumi

Publicitātes foto/pixabay.com

Saskaņā ar ticējumiem logs ir mājas visvājākā vieta, caur kuru var iekļūt negatīvā enerģija un aizplūst labklājība. Piemēram, mūsu senči ticēja, ja putns sitas logā, tad tas ir vai nu uz lielu nelaimi vai sliktu vēsti, kas noteikti būs saistīta ar smagu slimību vai pārbaudījumiem. Tādēļ pa logu nav ieteicams skaut ko izliet vai izmest, vai arī kaut ko izkārt.

Naudas pārskaitīšana sola finansiālu labklājību

Ilustratīvs attēls.
Publicitātes foto/pixabay.com

Tiek uzskatīts, ka jo biežāk nauda tiks pārskaitīta, jo tās tavā maciņā būs vairāk. Bet atceries, ka tas attiecas tikai uz banknotēm – sīknaudu labāk vispār neskaitīt, bet glabāt kaut kur atsevišķi, piemēram, krājkasītē. Fen-šui speciālisti iesaka naudai iegādāties atsevišķu lādīti vai maciņu un glabāt tur dažas lielā nomināla naudas banknotes, lai mājai piesaistītu finanšu veiksmi.

Soma uz grīdas – nabadzība un izputēšana

Publicitātes foto/unsplash.com

Daudzu gadu novērojumi mūsu senčiem lika nonākt pie secinājuma, ka viss, kas attiecas uz naudas trūkumu, ir jāuztver ļoti nopietni. Tā, piemēram, tiek uzskatīts – ja somu, kurā atrodas naudas maks noliksi uz grīdas, tad visa nauda tur arī paliks. Mūsdienās šis apgalvojums ir guvis apstiprinājumu un viedie atgādina, ka pret naudu tiešām ir jāizturas ar cieņu, citādi tās tavā mājā nekad nebūs.

Sasistu trauku izmantošana sola trūkumu

Publicitātes foto/pixabay.com

Jāsāk ar to, ka sasistu vai saplaisājušu trauku lietošana ir bīstama veselībai. Var ne tikai savainoties, bet nodarīt arī daudz būtiskāku kaitējumu veselībai. Starp citu, mūsu senči uzskatīja, ka māja asociējas ar pilnu trauku un tikai tādā gadījumā mājā būs labklājība, laime un veiksme. Bet ko darīt, ja šis trauks ir ieplīsis? Šādā gadījumā viss labai pa šo plaisu aizplūst un tev viss kritīs no rokām vārda vistiešākajā nozīmē.
Eksperti iesaka no sasista vai ieplaisājuša trauka atbrīvoties pēc iespējas ātrāk. Tieši šādos traukos uzkrājas negatīvā enerģija, kas tev nesola neko labu. Savukārt etiķetes speciālisti atgādina, ka lietot šādu priekšmetu nozīmē parādīt necieņu pret sevi un saviem visiem.

Mazgāt traukus ciemos – strīds

Publicitātes foto/pixabay.com

Vēl viens ticējums saistīta ar virtuves sadzīvi – nekādā gadījumā nedrīkst mazgāt traukus viesos, lai cik ļoti tu gribētu palīdzēt saimniecei. Jo viss, kas saistīts ar ēdiena gatavošanu un ēdienu pasniegšanu, tiek uzskatīts par mājas pavarda simbolu, kas nebija pieejams svešiniekiem. Saimnieces baidījās, ka ar savu rīcību nelūgtais viesis var kaitēt ģimenes labklājībai un mājai uzsūtīt nelaimi. Tādēļ, ja cilvēki tam patiesi tic, tad viņi nekādā gadījumā nelaidīs tevi izlietnes tuvumā.

Svilpot mājās un naktī izmest atkritumus – neveiksmes

Publicitātes foto/pixabay.com

Ne velti mūsu senči izdomāja šo gudrību. Viņi uzskatīja, ka svilpošana mājās piesaista bēdas un nelaimes, liedzot pieeju pozitīvajai enerģijai. Savukārt, kas attiecas uz atkritumiem, tie jāizmet dienas pirmajā pusē. Pretējā gadījumā ar tikpat lielu veiksmi tu vari iznest mājas labklājību, kā arī uzsūtīt mājai nelaimi, piemēram, zagļu izskatā.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: kura dvēseles puse tevī ir dominējošā – gaišā vai tumšā?
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Megana Mārkla draudzenes kāzās kārtējo reizi rupji pārkāpusi karaliskās ģimenes etiķeti
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latviešu fotogrāfs – starp TOP 100 labākajiem kāzu fotogrāfiem pasaulē: “Tev ir jāsajūt, ka tūlīt kaut kas notiks!”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Visbiežāk cilvēki kļūdās, šķirojot dažādos plastmasas atkritumus
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Dienas vidū gaisa temperatūra valstī no +6 līdz +19 grādiem
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Apsvērs iespēju 2 eiro piemiņas monētām noteikt lielāku tirāžu
8 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Ne katru konfliktu var iesaldēt
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina pieaugt alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju
8 stundas