Kokteilis
Baudi

“The Tiger Lillies” atgriežas Rīgā ar Prāgas stāstiem0

Publicitātes foto

Dramatisks saviļņojums, klaunu ietērps un ironija – tas raksturo britu kulta trio “The Tiger Lillies” daiļradi. Grupa savu karjeru sāka deviņdesmitajos gados Prāgā, uzstājoties prostitūtām. Par brehtisku kabarē dēvētā grupa pērn atgriezusies Prāgā, lai ieskaņotu “The Tiger Lillies” jauno albumu, kura materiāls skanēs gaidāmajā grupas koncertā 23. janvārī Rīgā VEF Kultūras pilī.

Londonā bāzēto grupu 90. gadu sākumā izveidoja solists Martins Žaks, iekļaujot grupā arī bundzinieku un kontrabasistu. Trio raksturīgajā melnā humora manierē “The Tiger Lillies” apdzied gan prostitūciju un opija smēķēšanu, gan mūžīgo ielu muzikantu noplukušo dzīvi. Grupas daiļradē apvienotas dažādas mūzikas ietekmes – sākot ar čigānu balādēm, vācu kabarē un franču šansonu līdz “netīriem” cietuma blūziem un ielu muzikantu dziesmām.

“Tīģerlilijas” tās 30 gadu pastāvēšanas laikā ierakstījuši milzīgu skaitu albumu, vairāk nekā 40 studijas ierakstu, kopprojektu, skaņu celiņu, tostarp arī kabarē iedvesmoto “Shockheaded Peter: A Junk Opera” 1998. gadā un “Grammy” balvai nominēto “The Gorey End” 2003. gadā.

“The Tiger Lillies” šovi vienmēr ir kā krāšņi un melodramatiski kabarē uzvedumi. Jau 30 gadu “The Tiger Lillies” apceļo visu pasauli koncertturnejās. Kā zināms, grupas pirmsākumi gan bijuši pavisam citādi – pirmais ārzemju koncerts noritējis postsovjetiskajā Prāgā, kur grupa uzstājusies prostitūtu un čigānu klausītājiem pavisam vienkāršos bāros vai reizēm – arī uz ielas. Apceļojot Čehiju, grupas dalībnieki naktis pārlaida viesos, guļot uz grīdas, taču vienlaicīgi šajā periodā arī radīja mūziku, kas nesa tiem atpazīstamību. Tajā laikā pieredzētā nospiedumi dzirdami “The Tiger Lillies” radītajā mūzikā pat šodienai.

Nav nejauši, ka grupas jaunākais veikums – albums “The Devil’s Fairground”, kas tika ierakstīts šā gada 26. un 27. oktobrī, veikts dzīvās uzstāšanās laikā Čehijas galvaspilsētā Prāgā, šoreiz kopā ar laikmetīgo Berga orķestri. Lai arī jaunā albuma iznākšanas datums vēl priekšā, 19. februārī, grupas mājaslapā to jau iespējams rezervēt, un Latvijai ir unikāla iespēja to dzirdēt klātienē vēl pirms izdošanas. “The Tiger Lillies” Latvijā viesojušies vairākkārt, tostarp grupa uzstājusies arī festivālā “Positivus” un citos koncertos, vienmēr pulcējot plašu apmeklētāju loku.

Kad un kur?

  • 23. janvārī
  • 19.00
  • Rīgā, VEF Kultūras pilī
  • Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 24–44

The Tiger Lillies dziesmai “Is That All There Is?”:

LA.lv