Kokteilis
Testi

Tests: uzzini, cik “toksiski” ir tavi draugi?0

Foto: Unsplash; kolāža: kokteilis.lv

Cilvēki ilgu laiku var draudzēties, pieņemot otra cilvēka stiprās un arī vājās vietas, arī trūkumus. Taču dažkārt notiek tā, ka mēs “izaugam” no šīs draudzības. Vai, piemēram, kāds sāk manipulēt ar tuvu cilvēku, zinot, ka viņam pret jums ir siltas jūtas. Toksiski draugi ne vienmēr ir redzami un jūtami ar “neapbruņotu” aci. Taču katram tomēr būtu jāzina, kā tikt skaidrībā, kad draudzība patiesībā jums sākusi kaitēt, kad draudzība samazina tavu pašvērtējumu un izsūc pozitīvo enerģiju.

To palīdzēt noskaidrot var šis tests:

Tu izvēlējies pirmo attēlu

Nevienam no jūsu draugiem nevajadzētu laist gaisā salūtu un svinēt, ja tavā dzīvē notiek kaut kas labs. Tā patiešām ir. Taču tas attiecas arī uz tevi pašu. Taču, ja draugi ir kopā ar tevi tikai priecīgos brīžos, bet nespēj sniegt tev savu atbalstu brīžos, kad tev ir grūti, viņi nedala ar tevi patiesu draudzību. Vai tev ir gadījies tā, ka tajos brīžos, kad tev tik ļoti ir nepieciešams ar kādu aprunāties un sajust viņa atbalstu, neviens netiek un nevienam nav bijis laika, lai ar tevi satiktos? Vai tev kādreiz ir bijis tā, ka ar tevi ir noticis kaut kas lielisks, bet draugi nespēj par to priecāties no sirds? Tāds ir tikai viens vai divi draugi? Lūk, patiesība ir tāda, ka tie ir ļoti toksiski cilvēki, kas draudzībā tevi izmanto un, visticamāk, neizjūt pret tevi patiesas emocijas.

Tu izvēlējies otro attēlu

Tavi draugi nekad apzināti tev nenodarītu pāri vai neskaustu tavu laimi. Viņi nenodarīs tev pāri un neattālināsies no tevis, lai kas arī tavā dzīvē notiktu. Taču draudzība – tas ir abpusējs jēdziens, lūdzu, atceries par to. Vai tu kādreiz nejūti, ka esi izaudzis no šīm attiecībām, ka tev ir nepieciešamas jaunas emocijas? Ja tu vari atbildēt ar jā, uz šiem jautājumiem, negaidi to brīdi, kad tu pats kļūsi par toksisku draugu.

Tu izvēlējies trešo attēlu

Tavās un tavu draugu attiecībās valda absolūta sapratne. Tāda draudzība visbiežāk ir starp cilvēkiem, kurus vieno kaut kas “vairāk”, tā, piemēram, jūs esat seni bērnības draugi vai jūs vieno kaut kas vairāk par kopīgām interesēm. Ne visiem savā dzīvē izdodas satikt šādu cilvēku. Tu esi ļoti, ļoti laimīgs, ja tavā tuvumā ir tāds draugs un tu pats esi šim cilvēkam tāds draugs.

Saistītie raksti
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: no kādām dzīves pārmaiņām tu visvairāk baidies?
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Megana Mārkla atvaļinājuma laikā Kanādā strādājusi par brīvprātīgo virtuvē bezpajumtnieku patversmē
20 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Pēc ilgstošas slimības mirusi “Roxette” soliste Marī Frēdrihsone
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valdība nolemj veidot jaunu kompāniju, lai pārņemtu Rīgas un Ventspils ostas
18 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Lemberga ēras beigas: kāpēc tieši šobrīd? 4
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Lembergs nokautā
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Jaunais gads nesīs izmaiņas autovadītājiem – būtisku degvielas cenas kāpumu
55 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VARAM vērtēs, vai ASV noteiktās sankcijas var ietekmēt Ventspils pilsētas domes darbu
1 stunda