Kokteilis
Testi

Tests: noskaidro, kāda bērnības trauma ietekmē tavu dzīvi0

Foto: pixabay; kolāža: kokteilis.lv

Kad runa ir par traumām, mums šķiet, ka mēs runājam par šausmīgiem notikumiem mūsu pagātnē, kas liktenīgā kārtā ir mainījuši mūsu dzīvi. Lai gan ir daudzas citas traumas, ar ko esam sastapušies agrīnā vecumā, un kuras ir atstājušas iespaidu gan uz mūsu personību, gan mūsu dzīvi kopumā.

Runa ir par šķietami maznozīmīgiem gadījumiem, kas varēja mūs aizvainot, vai tā ir vecāku attieksme kādā epizodē, piemēram, skolā utt.

Ticiet vai ne, bet šie mazie, bet būtiskie notikumi ir ļoti dziļi iespiedušies cilvēka atmiņā un joprojām ietekmē viņa dzīvi. Tāpēc ir ļoti svarīgi tos atpazīt un tikt no tiem vaļā. Paļaujies uz savu intuīciju un apskati šos četrus attēlus. Izvēlies to attēlu, kas tevi visvairāk uzrunā un šķiet “visredzētākais”. Tava atbilde arī būs atslēga uz tavu apziņu!

1. attēls

Ja tu izvēlējies šo attēlu, iespējams, tava pieredze bērnībā ar vecākiem nav bijusi labvēlīga. Tas ir – tu juties nepieņemts un nenovērtēts, un tev nebija sajūtas, ka tu biji visīpašākais cilvēks viņiem.

Ja tas tā patiešām ir, šodien tu esi cilvēks ar zemu pašvērtējumu. Tev ir grūti saprasties ar citiem, patiesību sakot, tu baidies no citiem cilvēkiem. Lūk, kāpēc, kad kāds saka tev kaut ko sliktu, tu to uztver tik ļoti personīgi un pārvērt kā “es neesmu pietiekoši labs.”

Tavs vislielākais uzdevums ir saprast un pieņemt, ka tava dzīve ir atkarīga tikai un vienīgi no tevis paša. Pārliecība par savām spējām tāpat tev palīdzēs saprasties ar cilvēkiem un iegūt jaunus draugus.

2. attēls

Vecāki bieži nodod bērnu uzticību, bet paši to neapzinās. Viņi kaut ko apsola, bet nevar to izdarīt. Ja tu izvēlējies šo attēlu, iespējams, kādā brīdī tavi vecāki ir nodevuši tavu uzticību, un tas tev bija ļoti sāpīgi. Un tā, tu esi cilvēks, kurš jūt, ka nedrīkst nevienam uzticēties.

Attieksmē pret citiem tu esi aukstasinīgs, lai gan esi sabiedrisks, bet nekad pilnībā neļauj ieskatīties sev dvēselē un atvērt kādam sirdi.

Tavs uzdevums ir atsākt cilvēkiem ticēt. Nodevības gadās laiku pa laikam, tomēr tāpēc nedrīkst zaudēt ticību visai pasaulei un it īpaši – sev.

3. attēls

Ja tu izvēlējies trešo attēlu, tev ir kāda trauma, kas saistīta ar pazemojumu. Tas ir, ļoti agrīnā vecumā, kad tu sāki indentificēt savu personību ar vienaudžiem, tevi atgrūda. Iespējams, tā bija kāda maznozīmīga frāze, ka tu esi muļķīgs vai neveikls…

Šodien tu esi atkarīgs cilvēks, kam vienmēr ir nepieciešams citu atbalsts. Tu tik ļoti uztraucies par to, ko citi padomās, ka esi pārstājis rūpēties pats par sevi, jo uztraucies tikai par citiem.

Tev jāiemācās būt brīvam un jāļauj sev nebūt “perfektam”. Jāaizmirst par citu nosodījumiem, citādi tu nekad dzīvē pats sev nebūsi pietiekoši labs.

4.attēls

Iespējams, bērnībā tev nebija vecāku vai ļoti pietrūka viņu uzmanības. Patiesība ir tāda, ka ja tu izvēlējies šo attēlu, tev ir nopietna problēma ar atteikumiem.

Tu esi ļoti sabiedrisks cilvēks, kam vienmēr apkārt pulcējas draugi. Bet būtībā tu visu laiku baidies no tā, ka tu varētu palikt viens.

Tu bieži ciet no depresijas, jo vēlies visu laiku būt stiprs. Patiesībā cilvēki nāk un iet mūsu dzīvē, jo viss ir cikliski. Kādu tu zaudēsi, bet kādu iegūsi vietā. Apzinies un pieņem to.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 19. līdz 26. jūlijam: kādas vēlmes piepildīsies?
2 dienas
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 5 zodiaka zīmju pārstāvji, kurus tu negribētu redzēt starp saviem kolēģiem
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Kalnciema kvartālā notiks “The Bad Tones & Egomašina” bezmaksas koncerts
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VV
Vivanta Volkova
Latvijā
Vienos ziedos… Dzintra Lūse pēc vīra mīklainās nāves atjauno izdemolēto baznīcu
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 1 stunda
LE
LETA
Latvijā
LKS valdes locekli VDD tur aizdomās par komunistiskā genocīda publisku noliegšanu 1
1 stunda
LE
LETA
Kultūra
Rundāles pili UNESCO sarakstam varētu pieteikt nākamā gada septembrī
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Prāta vētras” koncerts Liepājā noritējis mierīgi
4 stundas