17. janvārī Rīgā koncertzālē “Palladium” uzstāsies pasaulē pazīstamais vācu tehnomūzikas producents un dīdžejs Pauls Kalkbrenners, kurš šajā mūzikas žanrā darbojas jau gandrīz 20 gadu. Rīgā mūziķis viesosies jaunākā albuma “Parts Of Life”’ koncertturnejas ietvaros.

Pauls Kalkbrenners, populārā singla “Sky and Sand” autors, ir izdevis astoņus studijas albumus un sapulcinājis vairāk nekā 2,4 miljonus sociālā tīkla “Facebook” sekotāju, ar šo muzikālo bilanci ļaujot viņu uzskatīt par vienu no mūsdienu tehno super­zvaigznēm.

Pauls Kalkbrenners piedzima Leipcigā Austrumvācijā, bet trīs gadu vecumā kopā ar vecākiem pārcēlās uz Berlīni. Viņa dzīve krasi mainījās, kad tika sagrauts Berlīnes mūris. Toreiz viņam bija 12 gadi. Tieši tehnomūzika kļuva par emociju un noskaņas izpausmes veidu daudziem, arī Paulam. Tobrīd tas bija Vācijas atkalapvienošanās skaņu celiņš. 1992. gadā kopā ar draugu Sašu Funki Pauls sāka darboties kā dīdžejs vietējos klubos. Lai arī drīz vien Kalkbrenners un Funke kļuva gana pieprasīti Berlīnes modīgāko klubu dīdžeji, Paulam radās vēlme spert nākamo soli – radīt pašam savu mūziku.

1999. gadā nāca klajā pirmās Kalkbrennera kompozīcijas. Atšķirībā no tā laika tradicionāli monotonā un drūmā tehno, viņa sacerējumi bija daudz melodiskāki, piepildīti ar siltumu un gaišumu. Vienlaikus tie joprojām ir tik piesātināti ar enerģiju, ka spēj aiznest klausītāju prom no ikdienas rutīnas un ļauj sajust mākslas klātesamību, ekstāzi, cerību un mīlestību.

2016. gadā Eiropas populārākajā deju mūzikas festivālā “Tomorrowland” Pauls Kalkbrenners bija pirmais tehnomūzikas pārstāvis, kas kāpis uz festivāla galvenās skatuves un pārliecinoši atgriezās tur arī nākamajā gadā.

Jaunākais Kalkbrennera albums “Parts of Life”, kas nāca klajā pērn maijā, ir Paulu raksturojošs un dziļi personisks albums ar nepārprotamu un dramatisku tehnoskaņas iemiesojumu. Šis ieraksts nācis klajā vairāk nekā 10 gadus pēc Paula dubultplatīna statusu ieguvušā minialbuma “Berlin Calling” un pēc paša mākslinieka teiktā, esot: “[..] vispersoniskākais un atklātākais sacerējums”, ko viņš līdz šim radījis.

Par viņa uzstāšanās reizēm, kādu arī mums būs iespēja piedzīvot 17. janvārī Rīgā, Pauls Kalkbrenners atklāj: “Katru reizi uzstājoties, es būtībā aranžēju savas dziesmas no jauna. Tas salīdzināms ar mirkli pirms ieraksta sākuma, kad viss ir sagatavots. Atrodoties uz skatuves, es aranžēju dziesmas visos to elementos dzīvajā. Tāpēc mani seti nekad nevar būt vienādi, pat ja spēlēju vienu un to pašu dziesmu secību vairākkārt.”

Kad un kur?

  • Paula Kalkbrennera koncerts: 17. I 20.00 “Palladium Riga”
  • Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 35–39