Šo sestdien, 3. februārī, sāksies viens no šī gada nozīmīgākajiem popmūzikas notikumiem Latvijā, nacionālā Eirovīzijas dziesmu atlase – Supernova. Bukmeikeri uzskata Edgaru Kreili ar dziesmu “Younger Days” par izteiktu pirmā pusfināla favorītu.

Šo sestdien sāksies četru nedēļu ilgais ceļš, kurā tiks izvēlēts Latvijas pārstāvis Eiropas lielākajam muzikālajam notikumam – Eirovīzijas dziesmu konkursam, kurā piedalīsies 50 Eiropas valstis. Šogad Eirovīzijas dziesmu konkurss norisināsies no 8. – 12. maijam, Lisabonā, Portugālē. Latvijas nacionālajā atlasē skatītāju vērtējumam tiks nodota 21 kompozīcija, trīs pusfinālos. No katra pusfināla uz finālu tiks izvirzīti divi izpildītāji, kuri sacentīsies lielajā finālā par ceļazīmi uz Lisabonu.
Pirmajā no trim pusfināliem, kopā ar Edgaru Kreili, piedalīsies arī Agnese Stengrevics ar dziesmu “You Are My World”, Katrīna Gupalo&The Black Bird ar skaņdarbu “Intoxicating Caramel” un Sudden Lights, kuri izpildīs skaņdarbu “Just Fine”. Bukmeikeri prognozē, ka lielākās izredzes tikt finālā ir tieši Kreilim, kamēr cīņa par otro vietu solās būt sīva un pārējiem pusfināla dalībniekiem ir līdzvērtīgas iespējas tikt finālā.
Pirmajā pusfinālā, par iespēju cīnīties finālā uzstāsies arī Liene Greifāne ar dziesmu “Walk The Talk”, Rahu The Foll “Oh, Longriver” un DVINES ar skaņdarbu “More Than Meets the Eye”, taču saskaņā ar jaunākajām prognozēm, šiem pretendentiem ir mazākas izredzes tikt finālā. Viņiem televīzijas skatītāji būs jāpārspēj ar nebijušu šovu un vizuālo baudījumu, lai palielinātu savas izredzes doties uz nacionālās atlases finālu.
Otrajā un trešajā pusfinālā par iespēju cīnīties finālā piedalīsies ED RALLIDAE ar skaņdarbu “What I Had With You”, HYPNOTIC ar dziesmu “Pray”, grupa IN MY HEAD ar skaņdarbu “Sunset”, JENNY MAY, kura izpildīs dziesmu “Soledad”, Katrine Lukins ar dziesmu “Running Red Lights”, muzikālā apvienība KRIS & OZ ar skaņdarbu “Morning Flight”, Laura Rizzotto “Funny Girl”, Lauris Valters “Lovers Bliss”, “Supernova” veterāns Markus Riva ar dziesmu “This Time”, MIONIA ar dziesmu “You”, Madara ar vienīgo dziesmu latviešu valodā, kas ir šogad ir tikusi tik tālu “Esamība”, Monta ar dziesmu “1000 roses”, RIGA REGGAE “Stop the War U2” un Ritvars “Who’s counting”.

Materiāls tapis sadarbībā ar “Betsafe”.