Kokteilis
Baudi

“Supernova 2018” ar jauniem vadītājiem un spēles noteikumiem jau tūlīt!0

Foto – Lauris Vīksne

No 3. februāra četru TV šovu ietvaros Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu autoru un izpildītāju konkurss „Supernova” jau ceturto reizi meklēs spilgtāko populārās mūzikas skaņdarbu, kas pārstāvēs Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā „Eirovīzija” Portugālē, metot izaicinājumu mūziķiem un dziesmu autoriem, kuri ir gatavi pierādīt sevi miljoniem „Eirovīzijas” fanu visā Eiropā. Šogad „Supernova” piedzīvojusi vairākas pārmaiņas – konkursam ir ne tikai jauni vadītāji, bet mainījies arī pasākuma formāts, balsošanas noteikumi, norises vieta un laiks.

Dziesmas un priekšnesumus vērtēs žūrija, kuras sastāvā redzēsim Latvijas Radio 5 – Pieci.lv mūzikas redaktoru un šī gada konkursa žūrijas vadītāju Rūdolfu Budzi (DJ Rudd), mūziķi un vokālo pedagoģi Jolantu Gulbi-Paškeviču un komponistu Jāni Lūsēnu. Katrā pusfinālā pastāvīgajai žūrijai pievienosies mainīgais žūrijas loceklis, un šoreiz tā būs konkursa iepriekšējās sezonas uzvarētāju „Triana Park” soliste Agnese Rakovska.

Katrā konkursa pusfinālā startēs septiņi dalībnieki, bet iespēju sacensties finālā iegūs tikai divi. Pirmajā pusfinālā 3. februārī startēs šova akadēmiski izglītotākā dalībniece Katrīna Gupalo & „The Black Birds”, oriģinālie nabagu mūzikas pārstāvji „Rahu the Fool”, duets „DVINES”, Agnesse jeb Agnese Stengrevics, kuras muzikālā darbība pamudinājusi uz skatuves atgriezties arī tēvu Helviju Stengrevicu. Pirmo reizi konkursā startēs dziesma bez piedziedājuma – izpildīs vieni no spēcīgākajiem pagājušā gada debitantiem Latvijas mūzikā – grupa „Sudden Lights”. Otro gadu pēc kārtas konkursā piedalās Edgars Kreilis, kurš visu aizvadīto gadu aktīvi strādājis un laidis klājā vairākus veiksmīgus singlus, savukārt kā pēdējā uz skatuves pirmajā pusfinālā kāps pieredzes bagātākā konkursa dalībniece Liene Greifāne. Viņa piedalījusies teju visos TV šovos Latvijā un reiz jau pārstāvējusi Latviju starptautiskajā Eirovīzijā grupas „Pirates of the Sea” sastāvā.
Otrajā pusfinālā 10. februārī startēs grupa „Hupnotic”, MADARA, Markus Riva, „In My Head”, RITVARS, Monta, „RIGA Reggae”, savukārt trešajā pusfinālā 17. februārī piedalīsies Jenny May, „Ed Rallidae”, Katrīne Lukins, Lauris Valters, „MIONIA”, Kris & Oz, kā arī Laura Rizzotto.

Grandiozais „Supernova 2018” fināla šovs notiks 24. februārī, un uzvarētājs balvā saņems ne tikai iespēju pārstāvēt Latviju Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā Portugālē, bet arī iegūs iespēju noslēgt līgumu ar vienu no reģiona vadošajām mūzikas izdevniecībām „Universal Music Group”, kas palīdzēs popularizēt konkursā uzvarējušo dziesmu ārpus Latvijas. „Esam gandarīti par arvien ciešāku sadarbību ar „Supernova” un „Spotify”,” atzīst Petri Mannonen, „Universal Music Group” Baltijas un Somijas biznesa direktors. „Pateicoties šim konkursam, priecāsimies atklāt jaunus talantus un lielisku mūziku. Laikā, kad mūzikas patēriņš digitālajās platformās arvien pieaug un mūzika arvien vieglāk sasniedz klausītāju ausis, „Supernova” dalībnieki vieglāk nekā jebkad agrāk var sasniegt plašāku auditoriju un iegūt jaunus fanus.”

„Supernova 2018” vadītāju lomās iejutīsies pieredzējusī TV dīva Dagmāra Legante un otrās „Supernova” sezonas uzvarētājs Justs Sirmais. Dalībnieku savstarpējā konkurence šosezon būs īpaši liela un cīņa par vietu finālā – dramatiska, atzīst „Supernova 2018” producente un projekta vadītāja Ilze Jansone. „Ja iepriekš bija trīs raidījumi – atlase, pusfināls un fināls, un no katras kārtas tālāk tika puse dalībnieku, tad šogad būs trīs pusfināli, no kuriem finālā tiks tikai divi dalībnieki no septiņiem,” viņa skaidro.

Sadarbībā ar LSM.LV paralēli TV tiešraidei ik sestdienas vakaru notiks alternatīvā „Supernova 2018” tiešraide, ko vadīs līdzšinējais „Supernova” vadītājs un mūzikas eksperts Toms Grēviņš kopā ar komiķi, žurnālistu un Eirovīzijas entuziastu Edgaru Bāliņu. Šī būs īstā iespēja visiem „dīvāna ekspertiem” dalīties viedoklī un, iespējams, ar savu sociālajos medijos publicēto ziņu nonākt raidījuma saturā. Katrā alternatīvajā tiešraidē Grēviņam un Bāliņam pievienosies dažādi viesi, kuru viedokļi sociālo mediju lietotājus parasti neatstāj vienaldzīgus.

Lai skatītāju balsojums būtu maksimāli objektīvs, izmaiņas skārušas arī balsošanas kārtību. Balsojot par savu favorītu, no viena tālruņa numura varēs nosūtīt tikai vienu īsziņu un veikt tikai vienu zvanu. Balsot varēs arī „Supernova” mājas lapā https://supernova.lsm.lv/lv/, un papildus tiks ņemti vērā arī unikālie dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā Spotify.

Pieteikto dziesmu kvalitāte augusi

Pirmo reizi konkursa vēsturē „Supernova” atlasei pieteikties varēja tikai gatavas komandas – dziesma un izpildītājs. „Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka pieņemt izpildītāju un autoru pieteikumus arī atsevišķi ar mērķi atrast jaunu „pāri” neattaisnojas,” skaidro „Supernova” producente Ilze Jansone. „Saņemtais pieteikumu skaits šosezon bija mazāks nekā iepriekšējās sezonās, taču pieteikumi ir kļuvuši kvalitatīvāki – pieteikt gatavu komandu prasa lielāku un nopietnāku ieguldījumu un sagatavošanās darbu. Arī repertuāra žūrija, kas vērtēja pieteiktās dziesmas, šoreiz bija nedaudz plašāka kā pirmajās trīs sezonās.”

Zināms, ka „Supernova 2018” pieteiktās dziesmas vērtēja mūzikas producents, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv mūzikas redaktors un šī gada konkursa žūrijas vadītājs Rūdolfs Budze (DJ Rudd), grupas „Prāta Vētra” kādreizējais menedžeris Aldis Hofmanis, mūzikas žurnālists un kritiķis Sandris Vanzovičs, „Sony Music” pārstāvis Mikko Tukiainen, „Universal Music Group A&R” departaments, Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports vadītāja Agnese Cimuška, „Eirovīzija” kustības atbalstītājs, portāla „Delfi” žurnālists Edgars Bāliņš, džeza dziedātāja un vokālā pedagoģe Jolanta Gulbe – Paškeviča, Igaunijas elektroniskās mūzikas sensācija, mūzikas producents un izpildītājs NOEP, mūzikas žurnālists un Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personība Toms Grēviņš, kā arī LTV autoru un izpildītāju konkursa „Supernova” producente Ilze Jansone.

Šogad pirmo reizi visas pieteiktās dziesmas varēja vērtēt jebkurš konkursa entuziasts un kopumā tika saņemti 152 082 Tautas žūrijas dziesmu novērtējumi, ko žūrija ņēma vērā, izvēloties dalībnieku sastāvu startam pusfinālu tiešraidēs.

Supernova atklāšanā ar ekskluzīviem pirmatskaņojumiem uzstāsies Dons un Aija Andrejeva

„Supernova 2018” atklāšanas šovā TV pirmatskaņojumus piedzīvos Aijas Andrejevas dziesma „Blēņas” un Dona jaunākā dziesma „Varenliels”, kā arī gaidāms īpašs pārsteigums no konkursa iepriekšējo gadu uzvarētājiem – Aminatas, Justa un „Triana Park” solistes Agneses Rakovskas.

Milzīga atbildība un vērtīga pieredze
Pārstāvot Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, uz izpildītāju pleciem gulstas milzīga atbildība, kas dziedātāju turpmāko karjeru ietekmē gan tieši, gan netieši. Kādus ceļavārdus šīs „Supernova” sezonas dalībniekiem velta pirmā pusfināla īpašie viesi?

„”Supernova” ir iespēja iegūt jaunu profesionālu pieredzi – uz savas ādas pieredzēt mēģinājumu intensitāti, tehnisko risinājumu iespējas, izprast tiešraides specifiku, izjust visu sagatavošanās stresu. Latvijā ko līdzvērtīgu nekur citur nevar izbaudīt,” saka Agnese Rakovska, „Supernova 2017” uzvarētāja. Mūziķe atzīst, ka konkursam ir jāsagatavojas gan morāli, gan fiziski, tomēr vienlaikus esot liela laimes spēle. „Es novēlu katram mūziķim iziet cauri šiem „trakajiem” notikumiem!”. Šobrīd Agnese Rakovska gatavojas martā gaidāmajiem solo koncertiem un aprīļa beigās plānotā „Triana Park” albuma izdošanai. Grupas Eirovīzijas dziesma „Line” nupat ieguvusi 2017. gada dziesmas titulu straumēšanas topa „DigiTop100” aptaujā.

Aija Andrejeva, kura Latviju Eirovīzijā pārstāvēja 2010. gadā, saka: „Jaunam izpildītājam konkurss ir lielisks veids, kā sevi parādīt plašākai auditorijai – īpaši, ja vēl tiek tālāk uz lielo Eirovīziju. Manā gadījumā tā bija milzīga pieredze! Es ieraudzīju pavisam citu pasauli, kas mainīja manus iepriekšējos priekšstatus un ļāva saprast, ka citviet realitāte ir citādāka nekā pie mums”. Aija Andrejeva atzīst, ka šī pieredze stiprina un norūda, turklāt Eirovīzija dod brīnišķīgus kontaktus. „Dalība Eirovīzijā ir iespēja, kuru jāizmanto! Tā prasa nopietnu gatavošanos, bet procesā nedrīkst sevi pazaudēt. Protams, mēs visi gribam uzvarēt. Būtu jocīgi teikt, ka tā nav. Galvenais tomēr ir piedalīties un katram pašam saprast, ko šī pieredze dod, kā to pēc tam izmantot.” Šobrīd Aija Andrejeva gatavojas jaunā albuma „Mēs pārejam uz Tu” prezentācijai, kas plānota piecos koncertos dažādās Latvijas pilsētās. „Februārī nāk klajā mans jaunais albums, sākas koncerttūre. Februāris ir mīlestības mēnesis. Valentīndiena saistās ar balādēm, bet mēs gribam pablēņoties un klausītājiem nododam šo vieglo, naivo, koķeto dziesmu „Blēņas”, kas būs arī nākamais radio singls,” par dziesmu, kuras TV pirmatskaņojumu redzēsim pirmajā „Supernova 2018” pusfinālā, atklāj Aija.

Dziesmas sāk savu dzīvi
2014. gada Eirovīzijas nacionālās atlases dalībnieka Dona dziesma „Pēdējā vēstule” ir saņēmusi atzinību, piedzīvojusi visdažādākās versijas un aranžējumus, un ir viena no klausītāju iemīļotākajām mūsdienu populārās mūzikas dziesmām Latvijā. „Dziesma „Pēdējā vēstule” nebija rakstīta „Eirovīzijai”. Tā bija termiņu sakritība, kāpēc nolēmām dziesmu iesniegt „Eirovīzijas” atlasei. Galu galā šis mirkļa lēmums izvērtās foršā „Eirovīzijas” pieredzē,” atklāj Dons. „Supernova 2018” atklāšanā mūziķis izpildīs dziesmu „Varenliels”, kas ir viņa kopdarbs ar Ingu Bērziņu un Kasparu Ansonu. Dziesma būs atrodama Dona jaunajā albumā „Pa ceļam”, kurš tiks prezentēts 14. februārī koncertā „Arēna Rīga”.

Visveiksmīgākā Latvijas Eirovīzijas dziesma ir „Love Injected”, ar kuru 2015. gadā Latviju „Eirovīzijā” pārstāvēja Aminata. Starptautiskā konkursa finālā dziedātāja ieņēma 6. vietu, savukārt pēc „Eirovīzijas” dziesma sāka pati savu dzīvi, iekļuva Spotify globālajā „viral” topā, kā arī Eiropas radio staciju topos. Jautāta par dziesmas veiksmes formulu, Aminata atbild: „Kad tu raksti dziesmu, tu nedomā, kas ar to tālāk notiks. Tu piefiksē savas izjūtas un tajā brīdī ne par ko citu nedomā.” Aminata ir arī „Supernova 2016” uzvarētāja Justa dziesmas „Heartbeat” autore.

8 svarīgas lietas, kas jāzina par „Supernova 2018”

LTV dziesmu autoru un izpildītāju konkurss „Supernova 2018” šogad atnesis daudz jaunumu, tāpēc vēlreiz par visu svarīgāko.
1. Rezervē sestdienas vakarus! „Supernova 2018” ir trīs pusfināli: 3., 10. un 17. februārī. No katra pusfināla finālam kvalificējas tikai divi dalībnieki.

2. Finālā būs septiņi! „Supernova 2018” fināls notiks 24. februārī un kopumā finālā piedalīsies septiņi dalībnieki – seši, kas kvalificējušies pusfinālos, un viens dalībnieks, kuru izvirzīs žūrija un televīzijas pārstāvji.

3. Pieci kritēriji! Dziesmu izvērtēšanā ņem piemēru no „Supernova 2018” žūrijas. Katrs žūrijas loceklis individuāli izvērtēs dziesmas uzbūvi, izpildītāja muzikālās prasmes, izpildītāja skatuves izjūtu, dziesmas koptēlu un dziesmas hīta potenciālu.

4. Balso 4 dažādos veidos! Skatītāju balsojumu veido telefonbalsojums, SMS balsojums, skatītāju balsojums internetā un „Spotify” klausījumi.

5. Tikai vienu reizi! Viena raidījuma ietvaros no viena tālruņa numura par vienu dalībnieku var nodot vienu balsi. Proti, zvanot var balsot vienu reizi par katru dalībnieku un SMS var sūtīt tikai vienu reizi un tikai par vienu dalībnieku. Tehniski zvani un SMS tiek pieņemti, arī zvanot vairākkārt, bet programma šos datus nereģistrē kā balsojumu. Interneta balsojums notiek, reģistrējoties mājas lapā supernova.lsm.lv ar sociālo tīklu Facebook, Draugiem.lv, Twitter profilu. Viena raidījuma ietvaros ar katru sociālo tīklu “pasi” var nobalsot vienu reizi.

6. Pateicoties „Spotify”, balso arī citviet pasaulē! Vietnē „Spotify” savus „Supernova 2018” favorītus var atbalstīt arī fani citviet pasaulē. Katrs unikālais dziesmas klausījums vietnē „Spotify” pārtop par vienu balsi. Klausītāju balsis tiek skaitītas no brīža, kad dziesma publicēta straumēšanas servisā, līdz „Supernova 2018” fināla rezultātu apkopošanai.

7. Esi daļa no šova! Izbaudi „Supernova 2018” īpašo noskaņu klātienē – piedalies filmēšanā Rīgas kinostudijā – 3., 10., 17. un 24. februārī.

8. Šogad arī alternatīvi! Paralēli „Supernova 2018” notiks LSM.lv alternatīvā tiešraide, kuras vadītāji Toms Grēviņš un Edgars Bāliņš komentēs TV ekrānos redzamo, turot roku uz sociālo tīklu diskusiju pulsa un pārspriežot „Supernova 2018” aktualitātes kopā ar kolorītiem viesiem.

LA.lv