Kokteilis
Baudi

“Sunset Festival 2018” šīs vasaras programmu papildina Emēlija Sandē0

Publicitātes foto

“Sunset Festival” Siguldas pilsdrupās programma tiek papildināta ar Emēliju Sandē (Emeli Sandé) 10. jūlijā. Ar savu fantastisko balsi un saviļņojošo priekšnesumu viņa ir viena no visspilgtākajām mūsdienu soulmūzikas un R&B zvaigznēm, kuras katrs koncerts ir īpašs notikums.

Sandē balss tiek salīdzināta ar Ninas Saimonas, Aretas Franklinas, Vitnijas Hjūstones, Enijas Lenoksas, Bejonses, Treisijas Čepmenas u.c. muzikālo dīvu talantu. Un kas nav mazsvarīgi, Emēlija ir pilnīga vai vismaz daļēja visu savu dziemu autore. Pat vairāk, viņa sacerējusi kompozīcijas arī citiem izpildītājiem, piemēram, Šerilai Kolai, Leonai Luisai, Susanai Boilai; sadarbojusies ar “Noughty Boy”, “Tinie Tempah”, “Professor Green” u.c.; iedziedājusi vokālu Deivida Getas kompozīcijā “What I Did For Love” utt.

Būtiski akcentēt, ka Sandē uzstāšanās bieži vien ir vēl emocionāli stiprākas par ierakstiem, un sniedz skatītājiem neaizmirstamu saviļņojumu, kas nenorimst vēl ilgi pēc koncerta.

Adele Emēlija Sandē piedzima 1987. gadā Lielbritānijas pilsētā Sanderlendā. Kādā intervijā viņa uzsver, ka ceļš uz atpazīstamību nav bijis viegls, jo ierakstu kompānijas nav vēlējušās izdot albumu ar viņas pašas komponētām dziesmām; tas licies pārāk riskanti. Taču līdz ar pirmo singlu “Heaven” 2011. gadā, kas nokļuva britu topa 2. vietā un sekojošiem “Read All About It” un “Beneath Your Beautiful” (sacerēti attiecīgi sadarbībā ar “Professor Green” un “Labrinth”), kas sasniedza britu un īru topu virsotnes, pasaule uzzināja par jaunu, unikālu talantu.


2012. gadā iznākušais albums “Our Versions of Events” pavadīja britu topa 1. vietā kopumā 10 nedēļas, un ar vairāk nekā 2 miljonu kopiju tas kļuva par gada vispārdotāko albumu Lielbritānijā (septiņkārtīgs platīna statuss!), pārspējot pat Adeles “21”. Līdzīgi tas tika uzņemts vēl virknē pasaules valstu: trīskāršs Platīns Īrijā un Platīns Francijā, Zelts Austrālijā, Jaunzēlandē, Vācijā, Beļģijā, Itālijā un Šveicē. Nav gan nekāds pārsteigums, jo viss albums būtībā sastāv tikai no bagātīga hitu klāsta. Jau pieminētajiem singliem pievienojam “Next To Me”,
“Breaking The Law”, “Daddy”, “Clown”, “Suitcase”, “My Kind Of Love”, “Mountains” un iegūstam ļoti spēcīgi uzrunājošu, brīžam dziļi personisku kompozīciju virkni, kas reti kuru atstās vienaldzīgu.Jaunākais, 2016. gadā iznākušais Emēlijas Sandē albums sasniedza 2. vietu britu topā. No tā īpaši izceļama kompozīcijas “Hurts” un “Breathing Underwater”.

Emēlijas Sandē kopumā 4 reizes ieguvusi visprestižāko Lielbritānijas mūzikas balvu Brit Awards (2013. un 2017. gadā), BET Awards (2013), EBBA (2013), britu komponistu un dziesmu sacerētāju “Ivor Novello Awards” divās kategorijās u.c.. Par sasniegumiem mūzikā viņa apbalvota arī ar Britu impērijas ordeni.


LA.lv