Kokteilis
Baudi

Stīvena Spīlberga jaunākā filma – gards kumoss datorspēļu un zinātniskās fantastikas faniem0

Publicitātes foto

Ar īpašu sajūsmu šīs brīvdienas sagaida datorspēļu un zinātniskās fantastikas fani – Latvijas kinoteātros tiek izrādīta, pēc pasaules bestsellera motīviem uzņemtā un slavenā režisora https://www.youtube.com/watch?v=_JLYp_QruLI&feature=youtu.be režisētā piedzīvojumu fantastikas filma “Spēle Sākas” (“Ready Player One”).

Filmas sižets aizved uz 2045. gadu, kad pasaule ir uz haosa un sabrukuma sliekšņa, tomēr ļaudis atraduši glābiņu Oāzē, milzīgā virtuālās realitātes universā, ko radījis ekscentriskais Džeimss Halidejs. Mirstot Halidejs visu savu neizmērojamo bagātību un varu pār Oāzi, novēl tam, kurš pirmais atradīs digitālo Lieldienu olu, ko viņš paslēpis kaut kur virtuālajā pasaulē – OĀZĒ. Sākas drudžainas dārgumu medības, kurās iesaistās visa pasaule un arī kāds jaunietis vārdā Veids Vatss.

2011. gadā grāmatu izdevniecības Random House paspārnē tiek izdota amerikāņu autora Ernesta Kleina fantastikas novele “Spēle sākas”. Debija jaunajā žanrā Kleinam izrādās neticami veiksmīga – grāmata ir iekļuvusi starp labāk pirktajām, saņem vairākas balvas, to tulko un izdod vairāk kā 20 valodās, un filmu kompānija Warner Bros. nopērk tiesības veidot piedzīvojumu filmu, par kuras režisoru tiek pieaicināts trīskārtējais “Oskara” balvas laureāts – Stīvens Spīlbergs. Klīst baumas, ka Kleins strādā pie noveles turpinājuma.

Filmas “Spēle sākas” galvenajās lomās – Tahs Šeridans (“X-cilvēki: Apokalipse”), Olīvija Kuka (“Me and Earl and the Dying Girl”), Bens Mendelsons (“Rogue One: Zvaigžņu karu stāsts”), T. Dž. Millers (“Dedpūls”), Saimons Pegs (“Zvaigžņu ceļš”) un “Oskara” laureāts Marks Railenss (“Spiegu tilts”).

Filma skatāma Latvijas kinoteātros no 30. marta.

LA.lv