Kokteilis
Baudi

Stāsts par viņiem: kā pieradināt suni – robotu0

Publicitātes foto

Amerikas slepeno ieroču izveide nu ielauzusies arī filmā “AXL: Robotsuns” – kinostāstā par apņēmīgu jaunu puisi, kurš vairāk par visu vēlas braukt ar motociklu.

Amerikāņu militāristu izgudrojumi iesniegušies arī šķietami tik nevainīgā žanrā kā jauniešu filma, un starp sāncensību un pirmajiem mīlas asniem filmas “AXL: Robotsuns” autori iestrādājuši sižeta līniju, kas veltīta inženierijas sasniegumiem un ļaus labāk cīnīties pret svešajiem. Šajā gadījumā – ir radīts robotsuns, kura spēks, izveicība un saprāts tik ļoti pārspēj cilvēka labākā četrkājainā drauga iespējas, taču saglabā uzticību un paklausību. Taču ir ķeza – saņēmis atteikumu, izgudrojuma autors kļūst vai zils aiz dusmām un liek lietā visu savu pelēko šūniņu gudrību, lai turpinātu eksperimentu, savukārt kādā tuksnesī, pamests un uzmests viens pats, Mailss sastīvē pašapziņu un nejauši atrod dīvaina paskata robotu. Saremontējis tā vainas, zelta roku īpašnieks kļūst pie drauga un neziņas par nākotni, jo viņa galvā iedegas sarkanā lampiņa, vēstot, ka nepatikšanas tuvojas un tās būs lielas. Taču jaunības maksimālismā viņš ir gatavs aizsargāt pasauli no vēl nezināma, taču, kā izskatās, neapturama ļaunuma, par kādu nepareizās rokās varētu kļūt nu jau viņa draugs, kam puisis devis vārdu Aksels.

Ne vienmēr ir laba doma īsmetrāžu pārtaisīt pilnmetrāžā, un droši vien nu jau to ļoti labi apzinās Olivers Deilijs, kura realizētā vīzija kinoteātros nonāca jau 24. augustā, saņemot pelnītu pērienu no kinokritiķu puses. Nekas nav spējis pārliecināt savu laiku cienošu skatītāju – ne pats stāsts, ne tā izpildījums, ne aktieri, nekas –, taču ir liels auditorijas procents, kam “AXL: Robotsuns” var šķist aizraujoša skatāmviela, un tie ir ar videospēlēm apsēstie jaunieši. Deilija filma arī piedāvā paralēlu realitāti, kurā nedarbojas šīs pasaules likumi, kurā shēmas ir jau laikus atkožamas un sliktie – īpaši neganti, tā ļaujot tos samanīt jau pa gabalu. Bet, kā pajokojis “Hollywood Reporter” kinokritiķis Frenks Šeks, filmai “AXL: Robotsuns” izmisīgi nepieciešams remonts, un ir grūti viņam nepiekrist.

“A.X.L.”/”AXL: Robotsuns”

  • ASV, 2018
  • Režisors: Olivers Deilijs
  • Lomās: Alekss Noistaters, Becky G, Alekss Maknikols, Dominiks Reins, Tomass Džeins
  • No 14. septembra kinoteātros

Filmas treileris:

LA.lv