Kokteilis
Baudi

Spiegu būšana Bīna gaumē: uz ekrāniem atgriezies Džonijs Anglis0

Publicitātes foto

Pēc septiņu gadu pauzes uz lielajiem ekrāniem atgriezies Rovana Atkinsona atveidotais Džonijs Anglis. Neambiciozajā spiegu komēdijā “Džonijs Anglis 3” pasauli savās rokās draud sagrābt kāds tehnoloģiju ģēnijs, un tikai Anglis spēj stāties pretī šim neģēlim!

Kas gan cits varētu parodēt Džeimsa Bonda franšīzi, ja ne paši briti, galvenajā lomā pieaicinot slavenāko lielā un mazā ekrāna komiķi Rovanu Atkinsonu jeb misteru Bīnu, kā ne viens vien šo aktieri uzrunā. Pirmo reizi tas notika pirms 15 gadiem – tālajā 2003. gadā –, un nebija nekāds brīnums, ka “Džonijs Anglis” – filmā piedalījās arī Natālija Imbruglija un Džons Malkovičs – pat par spīti vienkāršotajam sižetam un tā izklāstam ne vien kļuva par kases hitu, bet arī dzina saknes triloģijai, kuras otrā daļa pie skatītājiem nonāca 2011. gadā. Arī filma “Džonijs Anglis atgriežas” kļuva par kases hitu un – tāpat kā oriģināldarbs – nesaņēma vienbalsīgus kinokritiķu aplausus. Un nu skatītāju vērtējumam nodota triloģijas trešā daļa, kas arīdzan nepeld sajūsmas jūrā, taču nodrošina ne tikai mistera Bīna cienītājiem rudenī tik nepieciešamu smiekla devu. Kā atsevišķas epizodes tā būtu sadalāma ikdienišķai naiva pozitīvisma vairošanai Bīna tradīciju garā, kas vislabāk arī atbilst televīzijas veterāna, šīs filmas režisora un režisora debitanta pilnmetrāžas žanrā un lielajā kino Deivida Kerra tvērienam.

Kāds nezināms hakeris atklātībā nodevis visus MI7 aģentu vārdus, uz Dauningstrītu pie pašas britu premjeres tiek izsaukts Džonijs Anglis, kura dienas nu paiet labi tālu no aktīvas darbošanās. Viņš kādā provinces privātskolā ieņem ģeogrāfijas skolotāja amatu, taču patiesībā, kā atklāj kādam no saviem kolēģiem, ir jaunu aģentu meklējumos, un darbiņa Anglim ir daudz. Taču, kad dzimtenei draud briesmas, viņš dodas misijā, kas jau pašos sākumos ir apdraudēta, – jau tiekoties ar citiem aģentiem, kuru vārdi nav nonākuši atklātībā, viņš garlaikojas un, izdzirdis to sadzīviskās un veselības problēmas, sāk apgūt veco laiku spiegu ekipējumu, kam, kā nojaušams, ir dramatiskas sekas. Patiesībā visam, ko Džonijs Anglis uzsāk, ir dramatiskas sekas, jo viņš ir staigājoša katastrofa, un Rovana Atkinsona izpildījumā viņš “pastaigājas” Londonā un Franču Rivjērā, uz zemūdenes klāja un kādā fiktīvā Skotijas pilī, kam iedalīta G11 samita norises vieta.

Rovans Atkinsons šķobās, vaikstās, ir apbrīnojami neveikls un, protams, nejēga. Vairākus gadus pagājis nost no mistera Bīna tēla – meistarīgā TV projektā viņš dažās sērijās iejutās inspektora Megrē lomā –, Atkinsons atgriežas ampluā, kas viņam kā otra āda pielipis uz mūžiem. Izskatās, ka arī viņš pats bija noilgojies pēc sava alter ego, kaut arī filmu par nevainojamu nevar nosaukt. Kā atsevišķu komisku epizožu savirknējums tā strādā uz izklaidei atvērta skatītāja emocijām, un arī neizskatās, ka filmas autori mērķējuši uz ko vairāk par vieglu un nepretenciozu komēdiju, kurā izsmieties par spiegu žanra kanoniem un tradīcijām: nevainojami tērptu spiegu ar milzīgu dažādu uzparikšu, īpaši nejauku, kaut pievilcīgu nelieti, meiteni koši sarkanām lūpām, jaudīgu auto, leģendāru ballīti un kādu paradīzes stūrītim līdzīgu vietu.

“Džonijs Anglis 3″/”Johnny English Strikes Again”

  • Lielbritānija, ASV, Francija, 2018
  • Režisors: Deivids Kerrs
  • Lomās: Rovans Atkinsons, Olga Kuriļenko, Emma Tompsone, Bens Millers, Ādams Džeimss, Džeiks Leisijs
  • Kinoteātros visā Latvijā

Filmas treileris:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Rutulis atklāj, kurš dziedātājs Latvijā var atļauties Maestro Raimondu Paulu uzrunāt uz “tu”
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO: “plus – size” supermodele Ešlija Grema atklāj, ka ir sava pirmā bērniņa gaidībās
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums
7 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Glābēji sīkāk par traģēdiju: ugunsgrēkā bojā gājusi 8 gadus veca meitene
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijā treniņa laikā mirusi perspektīva vieglatlēte
5 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Pirms 30 gadiem tika pavērts dzelzs aizkars
6 stundas