Kokteilis
Mīli

Šodien Māmiņdiena: kur un kad to sāka svinēt pirmo reizi pasaulē. Neaizmirsti apsveikt savu mammu!0

Foto: Unsplash

Daudzās pasaules valstīs tiek atzīmēta Mātes diena. Latvijā to atzīmē maija otrajā svētdienā. Kā jau var noprast pēc nosaukuma – Mātes dienā apsveic sievietes, kurām ir bērni un kuras drīzumā gatavojas kļūt par māmiņām – grūtnieces.

Visagrākās ziņas par šiem svētkiem rodamas Senajā Grieķijā, kur tika svinēti svētki ar nosaukumu Pavasara festivāls. Tajos godināja dievieti Reju, dieva Kronosa sievu. Bet 250 gadā pirms mūsu ēras Romā notika ceremonijas, kas slavināja māti – dievieti Cybele. Šie reliģiskie svētki Romā ilga veselas trīs dienas – no 15. līdz 18.martam.

Savukārt 17.gadsimtā Anglijā tika atzīmēta “Mātes svētdiena”. Bet Latvijā šo skaisto dienu oficiāli atzīmē tikai no 1992.gada, lai gan ģimenes lokā šie svētki tika svinēti jau kopš pagājušā gadsimta divdesmitajiem gadiem.

Māmiņdienā ir pieņemts dāvināt savām mammām ziedus un/ vai nelielas dāvaniņas, bet pats galvenais – atcerēties savu mammu šajā skaistajā dienā, izrādot uzmanību, mīlestību un pateikt viņai paldies par to, ka esi mana mamma.

LA.lv