Kokteilis
Baudi

Smagā roka vilnis no leģendārajiem “Deep Purple” pāršalks “Arēnu Rīga”0

Publicitātes foto

“Arēnā Rīga” 3. jūnijā uzstāsies leģendārā grupa “Deep Purple”, lai ar koncertu Rīgā nosvinētu savu 50 gadu jubileju un prezentētu savu jauno studijas albumu “inFinite”. Ar šīs grupas dziesmām ir uzaugušas teju visas slavenākās pasaules rokgrupas, kuras nu jau pašas ieguvušas “kulta grupu” statusu.

Tieši Rīgā “Deep Purple” nolēmuši nosvinēt ne tikai savu ievērojamo jubileju, bet arī sarīkot “Baltijas prezentāciju” savam divdesmitajam studijas albumam “inFinite”, kas patiesībā kļuva par šīs tūres galveno iemeslu. Koncertā skanēs gan skaņdarbi no jaunā albuma, gan arī grupas pazīstamākie hiti.

Arēnā “Deep Purple” viesosies savā pašreizējā zvaigžņu sastāvā: Ians Gillans, Rodžers Glovers, Ians Peiss, Stīvs Moriss un Dons Airijs. Pagājušā gada maijā grupa devās koncertturnejā “The Long Goodbye Tour”, kas turpināsies trīs gadus, lai reklamētu savu beidzamo studijas albumu “inFinite”. Pavisam drīz pēc jaunā albuma iznākšanas, pagājušā gada aprīlī, dziesmas, kas parādījās internetā, dažu dienu laikā noklausījās un noskatījās vairāki miljoni cilvēku. Savukārt mūzikas kritiķi atzina, ka jaunais albums ir apbrīnojams, un tajā dzirdams, kāda grupa bijusi šajos 50 gados.

“Deep Purple” ir angļu rokgrupa, kas izveidojās pirms pusgadsimta – 1968. gadā.

Kopā ar citām angļu grupām – “Led Zeppelin”, “Black Sabbath” un citām – “Deep Purple” tiek uzskatīti par smagā roka un smagā metāla priekšgājējiem. Grupa savā mūzikā izmantoja arī klasiskās mūzikas, blūzroka, popmūzikas un progresīvā roka elementus. Savas pastāvēšanas laikā grupa ir piedzīvojusi daudzas sastāva variācijas un pat astoņus gadu ilgu izjukšanas periodu. Neapšaubāmi, komerciāli visveiksmīgākais sastāvs bija laikā, kad grupā muzicēja Ians Gillans (balss), Ričijs Blekmors (ģitāra), Rodžers Glovers (basģitāra), Jons Lords (taustiņistrumenti) un Ians Peiss (bungas). Šis sastāvs kopā bija no 1969. līdz 1973. gadam, tika atjaunots arī no 1984. līdz 1989. gadam, kā arī 1993. gadā. Pēc Jona Lorda aiziešanas no grupas 2002. gadā Ians Peiss ir palicis vienīgais pārstāvis no grupas pirmā sastāva.

Runājot par gaidāmo uzstāšanos, ir jāteic, ka katrs grupas koncerts ir virtuozs mūzikas izpildījums, pilns ar improvizācijām un negaidītiem pavērsieniem, joprojām populāriem hitiem un ir unikāls šovs. Ians Gillans, Rodžers Glovers, Ians Peiss, Stīvs Moriss un Dons Airijs ir vienmēr jauni rokmūziķi, kas turpina apceļot pasauli ar smagā roka vilni, uzlādējot ar mežonīgu enerģētiku un sajūsmu visus savus fanus.

Kad un kur?

  • 3. jūnijā plkst. 20.00 “Arēna Rīga”
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 38,60 – 66,60LA.lv