Gardēdes Signes Meirānes topošā grāmata Latvijas simtgadei “100 kūkas un 1 svecīte” kļuvusi par vēl astoņām kūku receptēm bagātāka. Svinīgā pasākumā kūku recepšu lādi papildināja pašmāju slavenības – TV dīvas Anna Rozīte, Lelde Lietaviete, uzņēmējas Sindija Vilde, Lotte Tisenkopfa-Iltnere un Kristīnes Līpiņa, kā arī Ilze Jurkāne, Liene Zemīte un Normunds Baranovskis. Viņi nodeva savās ģimenēs izlolotas kūku receptes.

“Nevieni svētki nav iedomājami bez kūkām, un tās ir tik dažādas – kā mēs paši. Šajā grāmatā būs iekļautas gan mīlētas receptes no dažādu Latvijas novadu cilvēkiem, gan sabiedrībā zināmu cilvēku kūku receptes, tādējādi apvienojot visas Latvijas garšas. Domāju, ka teju katrs Latvijas cilvēks sevi var saukt par kūku mīli. Mūsu kopējais uzdevums ir atrast apslēptos Latvijas recepšu dārgumus, lai Latvijas simtgadē dzīvotu saldāk,” stāsta projekta idejas autore Signe Meirāne.

“To smaržu, kad tiek atvērta kūkas kārba, nav iespējams aizmirst – tā par šodien recepšu lādē nodoto kūku mēdza teikt mana līgavaiņa – Aivja mamma. Šī ir īpaša kūka, kas mūsu ģimenes svētkos ir visgaidītākais kārums. Esmu patiesi priecīga, ka līdz ar šo projektu mūsu kūka varēs ienākt arī citās ģimenēs. Un ne mazāk būtiski ir nodot ģimenes tradīcijas tālāk, lai nākamās paaudzes spētu kaut nedaudz sajust mūsu senču garu,” stāsta TV dīva Lelde Lietaviete.

Pirmo recepti grāmatā likusi bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, tāpat tajā būs atrodamas arī citu Latvijas meistaru receptes, kuri būs dalījušies ar savām, savu vecāku, draugu vai vecvecāku kūku idejām.

Foto no pasākuma: