Nebūs pārspīlēts, sakot, ka beidzot piepildījies daudzu vietējo melomānu sapnis, un pirmoreiz uz Latviju ciemos dodas viena no pasaules indīroka lielajiem spēlētājiem, grupa “Arcade Fire”. 6. augustā, nu jau krietni izstūrējuši visā pasaulē, seši kanādieši viņu brīnišķās mūzikas un domu dzirkstis degs Mežaparka Zaļajā teātrī, kurp ved pērn izdotais, jaunākais studijas ieraksts “Everything now”.

Nebūs gan gluži patiess apgalvojums, ka visa “Arcade Fire” raibā kompānija Latvijā viesojas pirmoreiz. Jau labi tālā pagātnē, akurāt pirms desmit gadiem, daļa no slavenās apvienības, proti, mūziķis Ričards Perijs un vijolniece Sāra Noifelde te jau paguvuši iezīmēt savas pēdas vietējā koncertdzīvē. Turklāt viņi to paveica gluži šarmantā veidā, kad ar pašu dibināto apvienību “Bell Orchestra” kādā 2008. gada septembra pirmdienas vakarā sarīkoja vienu no šīs tūkstošgades pirmā gadu desmita burvīgākajiem un reizē trakulīgākajiem koncertiem, liekot izbrīnā uzgavilēt neticamam talanta, tehniskas meistarības un brīvdomības salūtam. Un ne jau kādā arēnā vai koncertzālē, nē, tepat Vecrīgas pagrīdes klubiņā “Depo” bez lieka mediju trokšņa, pulcējot tikai pašus iesvaidītākos cienītājus, kurus toreiz sasniedza kluba īpašnieka steigšus izplatītā ziņa par negaidītajiem viesiem.

Šajā apciemojuma reizē pagrīdes piesaukšana gan jāliek malā, jo abi muzikanti, Sāra un Ričards, nu atgriežas Rīgā viņu spožākā alter ego – zvaigžņotajā “Arcade Fire” – sastāvā. Tas, kā zināms, kopš grupas debijas albuma (2004) un pirmās “U2” iesildīšanas izrāviena grupa tikusi rotāta ar “Grammy” un citu prestižu balvu nominācijām un piešķīrumiem. Tā ir reizē kritiķu un klausītāju slavēta – pēdējais nenotiek nemaz tik bieži, jo lielākoties mūzikas industrijā kritiķu atzinība un pūļa mīlestība ir viena otru izslēdzošas lietas. Nevar nepieminēt, ka straujo un apmēros ievērojamo popularitāti savulaik ietekmēja arī šajā laika periodā uzsāktā sadarbība ar Deividu Boviju, kura vārds grupai pavēra daudzas durvis un arī klausītāju sirdis.

Koncerta rīkotāji sola, ka, Mežaparkā akcents tikšot likts uz jaunāko, 2017. gadā izdoto, pēc skaita piekto, “Arcade Fire” albumu “Everyting now”, kas muzikāli ir elektropopa un disko apvienojums ar daudznozīmīgiem, par “orveliskiem” dēvētiem dziesmu tekstiem. Arī pati tūre aizguvusi albuma nosaukumu – “Everything Now Continued”. Tomēr Rīgā skanēšot arī dziesmas no iepriekšējiem grupas daiļrades periodiem, lieliskajiem albumiem “Funeral”, “Grammy” guvušā “Suburbs”, “Reflektor” un Neon Bible”, kas dēvēts par indīroka uzvaras gājienu.

Koncerta īpašie viesi būs Jāņa Šipkēvica projekts “Shipsea”, kas pirmatskaņos pavisam jaunu dziesmu, kas tapusi sadarbībā ar “Arcade Fire” vijolnieci Noifeldi. “Dzīve ir dažādu neparedzamu, neizzināmu brīnumu pilna. Jo sevišķi mūzikā – pēkšņi tālienē tu vari atrast tuvu domubiedru, kas tevi saprot un ļauj ieraudzīt iepriekš piedzīvoto skaņu pasauli pavisam citādi. Sāra ir mans draugs un skolotājs,” saka J. Šipkēvics, kurš 6. augustā uzstāsies kopā ar Noifeldi.

Kad un kur?

  • 6. augustā plkst. 20.00
  • Vieta – Rīga, Mežaparka Zaļais teātris
  • Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 45 – 59.