Kokteilis
Baudi

Skatāma izstāde, kurā māksliniece savos darbos rotaļājusies ar “papīru un piedevām”0

Publicitātes foto

No 27. jūnija galerijā Istaba – trauslums, vieglums un caurspīdīgums tekstilmākslinieces Ērikas Zuteres personālizstādē “Šķērsgriezums”. Izstāde demonstrē mākslinieces laikietilpīgās izklaides – spēles ar “papīru un piedevām”, dabā atrastajiem materiāliem, krāsām un kontrastiem, – spēles, kas izaugušas no pēdējo gadu aizraušanās ar papīra izgatavošanu.

“Tās ir kompozīcijas, ko veido augļu un dārzeņu papiruss, sākot no mājasstūrī augošā rabarbera līdz eksotiskajiem augļiem. Daba pati ir kā lielākais mākslinieks, ar ko nav vērts konkurēt, labāk piedalīties un iesaistīties,” saka Ērika. Ilgstoši kaltētās un daudzkārt presētās “augu šķēles” ir kā faktūrām bagātas gleznieciskas miniatūras. Ņemot talkā nedaudz tekstilniecisku papildinājumu (audekls un diegs) – darbos jaušami dabas motīvi, koki, lauki un dažādi ritmi, kas saskatāmi visapkārt.

Ērika Zutere (dz. 1969) beigusi JRRMV un Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļu. Tekstilmākslinieku asociācijas un IAPMA (The International Association of Hand Papermakers and Paper Artists) biedre.

Izstāde galerijā Istaba skatāma no 27.jūnija līdz 3. augustam.

Tās norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitālfonds un Rīgas Dome.

Saistītie raksti
LA.lv