Kokteilis
Stilo

Skaistumkopšana 2018: koši mati, dabīgs skaistums, kopti vīrieši0

“Kolonna” publicitātes foto

No košām un radošām frizūrām līdz matu kopšanas rituāliem, no dabiskā skaistuma līdz biotehnoloģiju un modernu ādas kopšanas procedūru uzvaras gājienam. Skaistumkopšanas salonu ķēdes “Kolonna” speciālisti paredz, ka 2018. gads skaistumkopšanā pārvilks ierastās robežas un lauzīs virkni novecojušu aizspriedumu.

Koši krāsu akcenti matos

2018. gads matu kopšanā un frizūru veidošanā iedrošina ar jaunu virzienu – krāsu nevar būt par daudz! Aizvien lielāku popularitāti iegūst regulāra krāsu nomaiņa jeb tā sauktā dubultkrāsošana un tās kreatīvo ideju lidojums tiek izvirzīts friziermeistarības epicentrā. Starp krāsu saspēli, priekšplānā parādās dabiskuma akcentēšana matu faktūrā, kas var tikt savīta ar izteiksmīgiem, drosmīgiem un unikāliem matu griezumiem.

“Cita starpā nekur nepazudīs pagājušajā gadā uzvaras gājienu baudījušie sprogainie mati, tieši pretēji – jo lielākas cirtas, jo labāk! Taču par šā gada jaunatklājumu, kuru nupat ir iekustinājusi amerikāņu popdziedātāja Selēna Gomeza un kas varētu būt aktuālāks latviešu sievietēm, kļūs visu toņu blondās krāsas,” paredz “Kolonna” frizieris Andris Melentjevs.

Eksperti paredz, ka šogad lielāku popularitāti iegūs dažāda veida matu kopšanas procedūras, kas klientiem rada unikāla piedzīvojuma un rituāla sajūtas.

“Jau sen ir pagājis laiks, kad friziera apmeklējums bija tikai ikdienišķa nepieciešamība, par kuras galveno izpildes kritēriju kalpoja ātrums. Tādēļ – dāmas – nebaidieties no ilgāka piedzīvojuma savā iecienītākajā skaistumkopšanas salonā,” ierosina Andris Melentjevs.

Robežu nojaukšana ādas kopšanā

Ādas kopšana ikdienā iegūst rituāla nozīmi ne tikai ar jau ierastajiem produktiem, bet arī ar dažādām esencēm, serumiem un vitamīniem bagātiem smūtijiem. 2018. gadā skaistumkopšanā par neatņemamu vitamīnu un enerģijas uzņemšanas avotu kļūs dažādi pārtikas produkti, piemēram, čia sēklas, jūras augi un hlorofils, kas sastopams gandrīz visos augos. Eksperti iesaka uzturā lietot jūras kolagēnu jeb olbaltumvielas, kas ir svarīga skaistas ādas sastāvdaļa. Veikalos popularitāti iegūst dažāda veida organiskie pulveri, ko var pievienot pie sava ikdienas smūtija vai dažādu veidu un funkciju vitamīnu kapsulas.

“Kas der visam, tas neder nekam! – šis teiciens šogad ir pilnībā zaudējis savu spēku, jo ādas kopšana izgājusi ārpus vienas definīcijas rāmjiem. Dāmu kosmētikas maciņos arvien vairāk vietas sāk aizņemt daudzfunkcionālā kosmētika, ko šobrīd piedāvā praktiski visi profesionālās kosmētikas ražotāji,” par jaunajām kosmētikas tendencēm stāsta “Kolonnas” kosmētiķe Lelde Strauberga.

Dabiskā skaistuma atgriešanās

Kosmētikas stendos Latvijā pieejams ļoti plašs sejas skulpturēšanas produktu klāsts, un šā gada sejas modelēšanas galvenais mērķis būs akcentēt izteiktākas sejas dabiskās formas un vaigu sārtumu. Dekoratīvās kosmētikas lietojumā dominēs dabiskā ādas spilgtuma sajaukums ar radošumu – izteiktas vaigu kaulu līnijas, spilgtas acu ēnas, skaidri iezīmētas uzacis un lūpas.

Biotehnoloģija cīņā pret novecošanu

Augot sabiedrības pieprasījumam pēc drošiem un dabīgiem kopšanas līdzekļiem, paredzams, ka 2018. gads iezīmēs strauju izaugsmi pretalerģisku produktu ienākšanā Eiropas tirgū. Ekoloģiskās kosmētikas alternatīvas kļūst par “meinstrīma” preci un zīmoli, it īpaši šogad, sekmēs mātes dabas koncepta nostiprināšanu skaistumkopšanā.

“Ikdienu iekaro dažādi pretnovecošanas risinājumi profesionālās kosmētikas produktos matiem, sejai un ķermeņa ādai, kā arī roku ādas kopšanai. Par vienu no pasaulē pieprasītākajiem un efektīvākajiem pretnovecošanas pakalpojumiem kļuvis “Guinot Age Summum”, kas nodrošina profesionālu sejas ādas reģenerēšanu un sejas ovāla nostiprināšanu. Tās ir procedūras, kurās uz sejas tiek uzklāti dažādi ādas kopšanas un atjaunošanas līdzekļi. Vidēji tās ilgst aptuveni pusotru stundu. Rezultātā sejas ādas tekstūra kļūst par vairākiem gadiem jaunāka, bet process maigs un relaksējošs,” par cīņu pret novecošanu stāsta kosmētiķe Alma Damberga.

Aparāttehnoloģijas procedūru uzvaras gājiens

Pēdējos gados par modes kliedzienu ir kļuvušas neinvazīvas ādas atjaunošanas un kopšanas procedūras, izmantojot IPL tehnoloģiju jeb gaismas viļņus. Šīs procedūras ir paredzētas, lai koriģētu pašas smalkākās ādas līnijas, poras un grumbas, atjaunotu ādas izturību un elastību, kā arī atjaunotu dabisko ādas toni.

“Par šīs nozares flagmaņiem uzskatāmi zīmoli “Guinot” un “Ella Bache”, kuru izstrādātās aparāttehnoloģijas procedūras īsā laikā sejas ādu padara veselīgāku un jaunāku. Arī Latvijā “Kolonna” salonos ir iespējams apmeklēt šāda veida procedūras, iepriekš saņemot speciālista konsultāciju,” uzsver Lelde Strauberga.

Aizspriedumu laušana par vīriešu skaistumkopšanu

2018. gada viens no lielākajiem izaicinājumiem būs lauzt kādu no senākajiem stereotipiem – skaistumkopšana ir domāta tikai sievietēm. Jau vairākus gadus pasaules vadošie zīmoli savā produktu klāsta arvien vairāk sāk piedāvāt dažādus uniseksa kopšanas līdzekļus ķermeņa ādai, sejai un matiem, tādējādi laužot laika gaitā radušos dzimumu robežšķirtni skaistumkopšanā.

Neskatoties uz to, ka kopšanas līdzekļu piedāvājums vīriešu tirgū ir pietiekami plašs un tas neaprobežojas tikai ar skūšanās līdzekļiem, stiprais dzimums ir samērā neizglītots par sava ķermeņa kopšanas iespējām. Vērojot daudzu pasaulē atzītu kosmētikas ražotāju un izplatītāju nākotnes stratēģijas, kurās lielāku nozīmi iegūst vīriešu vajadzības, eksperti paredz, ka 2018. gadā vīriešu skaistumkopšana varētu uzsākt straujāku virzību “meinstrīma” virzienā.

LA.lv