Kokteilis
Baudi

Skaistā džeza balss Kjara Pankaldi mirdzēs Jūrmalā0

Publicitātes foto

17. maijā Jūrmalā Dzintaru koncertzālē notiks uzlecošās zvaigznes, itāļu džeza dziedātājas Kjaras Pankaldi un izcilā Ņujorkas džeza kontrabasista Derila Hola koncerts kopā ar pavadošo kvartetu. Cikla “Jūrmala Jazz” ietvaros šis būs mākslinieku vienīgais koncerts Eiropas turnejā.

Itāļu džeza dziedātāja un dziesmu autore Kjara Pankaldi ir mūziķe, kuras dziedāšanas manieri žurnāls “Jazzwise” raksturo ar vārdiem “gaisīgas skaņas un skaistas frāzes”, savukārt izdevums “Jazztime” atzīmē, ka Pankaldi “vienmēr spēj aizraut un ieintriģēt”. Tikmēr izcilā džeza dziedātāja Mišella Hendriksa ir veltījusi atzinīgus vārdus Pankaldi: “Kjarai ir viena no skaistākajām džeza balsīm ne tikai Itālijā, bet visā pasaulē. Viņai ir nevainojama tehnika un neatvairāms vēriens. Viņa viegli piešķir savu stilu un interpretāciju visam, ko dzied, balādēm, bosai, svingam vai bebopa melodijām. Viņa prot improvizēt! Viņa noteikti ierakstīs savu vārdu džeza mūzikā. Kjara Pankaldi – atcerieties šo vārdu!”

Dziedātāja, kas dzimusi un augusi Boloņā, dzied jau kopš agras bērnības, bet desmit gadu vecumā sāka apgūt klasisko klavieru spēli. Drīz parādījās interese par džezu, dziedot līdzi ierakstiem un mūziķiem. 2008. gadā Kjara ieguva Boloņas universitātes maģistra grādu antropoloģijā, uzrakstot maģistra darbu par Indijas klasisko mūziku. 2012. gadā viņa ieguva Boloņas konservatorijas maģistra grādu džeza mūzikā. Viņa ir uzstājusies klubos un festivālos Itālijā, Francijā, Vācijā, Austrijā, Anglijā, Bulgārijā un Japānā: tostarp Banskas džeza festivālā, itāļu kultūras institūtā Tokijā, “Audi Forum Jazz”, “Cala Gone” džeza festivālā, Gardas džeza festivālā, Padujas džeza festivālā, “Museo Internazionale della Musica” Boloņā, festivālā “Umbria Jazz”, Londonas džeza festivālā un citos.

Dziedātājas otrais albums “I Walk a Little Faster” ar Sairusu Čestnatu pie klavierēm, Džonu Vēberu pie basa un Džo Fārnsvortu pie bungām saņēmis žurnāla “Jazz Critique” balvu kā 2015. gada labākais vokālais džeza albums.

Dziedātājas jaunajā projektā “Songs Don’t Grow Old Alone” viņa meklē jaunu skanējumu, ko ietekmē mūsdienīgā džeza un brazīliešu mūzika. Repertuārā ir oriģinālas dziesmas kopā ar brazīliešu, popa un tautas dziesmu aranžējumiem, kas ir neparasti atklāti un sliecas uz mijiedarbību un improvizāciju.

“Jau kopš mūsu pirmās tikšanās es Kjarā Pankaldi novēroju divas īpašas pazīmes. Viena no tām ir viņas izteiksmes skaidrība. No vienkārša novērotāja puses varu teikt, ka viena no visgrūtākajām lietām šajā mūzikā ir sasniegt pārliecību. To veido pieredze un dziļa izpratne. Pankaldi jaunkundzei piemīt abas, un tādēļ vien ir vērts viņā klausīties!” vērtē projekta dalībnieks, amerikāņu džeza trompetists Džeremijs Pelts. Viņš ir pārliecināts, ka jaunais albums piedāvā vienreizēju iespēju piedzīvot milzīga talanta dzimšanu, sakot: “No sirds ceru, ka jūs, klausoties šo mūziku, radīsiet tikpat lielu prieku, cik mūziķi ieraksta laikā.”

LA.lv