Kokteilis
Dzīvo

Sita, dedzināja, atņēma “Facebook” profilu: jauniete notiesāta par neticamu nežēlību pret savu puisi0

Foto: Ekrānuzņēmums

Ierasti saistībā ar vardarbību ģimenē nāk prāta agresīva vīra tēls, bet nesenā krimināllietā Anglijā nopietns septiņarpus gadu cietumsods piespriests jaunai sievietei par neticami nežēlīgu izturēšanos pret puisi, ar kuru viņa dzīvoja kopā.

Augumā smalkā, glītā Džordana Vorta (22) vīrieti sadūrusi ar nazi, apdedzinājusi ar verdošu ūdeni, neļāva gulēt gultā un viņa vietā izlēma, kādu apģērbu valkāt. Kā vēl vienu uzmanības vērtu pāridarījumu britu portāls “mailonline.com” uzsver kontroli pār viņa aktivitātēm sociālajā tīklā “Facebook”.

Vorta, kura kopā ar Aleksu Skīlu dzīvoja Stjuartberijas ciemā Bedfordšīrā, tāpat neļāva viņam satikties ar draugiem un tuviniekiem.

Foto: Ekrānuzņēmums

Vorta mācījās par skolotāju, ieguva grādu Hertfordšīras Universitātē, pati nākusi no mīlošas un atbalstošas ģimenes, kā arī iesaistījusies labdarībā, vācot ziedojumus Āfrikas bērniem. Tomēr tiesas procesā noskaidrojās, ka jaunā sieviete pret savu partneri, ar kuru iepazinās koledžā, kad abiem bija tikai 16 gadu, izturējusies ar grūti iedomājamu cietsirdību.

Foto: Ekrānuzņēmums

Prokurore Merijama Saijeda uzsvēra, ka jau kopš attiecību sākuma Džordana kontrolējusi katru Aleksa soli. Pakāpeniski agresivitātes izpausmes kļuvušas atvien nopietnākas – viņam bijis grūti pretoties, jo puisis cieta no šķidruma uzkrāšanās galvā, kas padarīja viņu par vieglu mērķi uzbrukumiem.

Džordana regulāri iekaustīja vīrieti ar visu, kas gadījās pa rokai, sadūra ar nazi un atteicās palīdzēt nokļūt slimnīcā medicīniskas palīdzības saņemšanai.

Vorta atzīta par vainīgu kontrolējošā un vardarbīgā uzvedībā kopdzīvē, tīšu miesas bojājumu nodarīšanā un smagu ievainojumu izraisīšanā laikā posmā no 2016. gada aprīļa līdz 2017. gada jūnijam, kad kaimiņi izsauca policiju un neatliekamo palīdzību.

Vīrieti mediķi un policisti atrada bēdīgā stāvoklī: viņa rokas un kājas klāja ievainojumi un apdegumi, viņš asiņoja un bija mēģinājis sev palīdzēt, ar līmlenti aptinot brūces. Puisi aizveda uz slimnīcu, un ārsti konstatēja, ka otrās un trešās pakāpes apdegumi atstās paliekošas rētas.

Foto: Ekrānuzņēmums

Saskaņā ar dažādu pētījumu datiem, psiholoģisku agresiju ģimenē abi dzimumi izrāda praktiski vienādā apjomā, turklāt ļoti bieži – to piedēvē 74 procentiem vīriešu un 75 procentiem sieviešu. Ja konflikti nonāk līdz fiziskai agresijai, 60 procentos gadījumu vardarbji ir vīrieši, bet dāmas paceļ roku 40 procentos gadījumu.

Videp:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 soļi, kā dušu pārvērst par relaksējošu SPA
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: bokseris Mairis Briedis, mūziķis Markus Riva un futbolists Māris Verpakovskis uzspēlē šahu
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: grupa “The Citizens LV” izdod “karstu” singlu
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Sports
Žanis Peiners karjeru turpinās Belgradā
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā kaut ko tādu var dabūt gatavu? Traģisks notikums Zolitūdē 1
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
9 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Lielbritānijas pirmais kaķis Dauningstrītā gatavojas uzņemt jauno saimnieku
3 stundas