Kokteilis
Dzīvo

Šīs 4 zodiaka zīmes bieži nevēlas kļūt par vecākiem… Plus slavenību piemēri0

Foto: Pixabay

Starp visu zodiaka zīmju pārstāvjiem ir tādi, kurām ir daudz kā kopīga, piemēram, tieksme dzīvot neatkarīgi un nepiespiesti. Tieši šīs īpašības liek noteiktās zodiaka zīmēs dzimušiem cilvēkiem biežāk atteikties no mates vai tēva lomas par labu karjerai vai vienkārši brīvībai.

Mēģināsim viņus saprast. Mūsdienās kustība “Child-Free” vai “Bez bērniem” kļūst arvien populārāka, un daudzi pāri bieži atsakās radīt pēcnācējus, izskaidrojot to ar dažādiem iemesliem, bet pamatā to visu nosaka mātes instinkta trūkums un nevēlēšanās uzņemties atbildību.

Parasti no bērnu radīšanas neatsakās tās sievietes, kurām nav jumta virs galvas, ir maza alga vai trūkst izglītības un kurām bērns būtu vēl viena lieka mute. Tieši pretēji, tieši tās sievietes, kurām ir karjera, nauda un pat mīlošs vīrs, visbiežāk atsakās dzemdēt bērnus, neskatoties uz to, ka dzīvē viņām viss ir kārtībā. Kāpēc tā notiek?

1. Ūdensvīrs

Saskaņā ar statistiku tieši Ūdensvīra zīmē dzimušās sieviete visbiežāk nevēlas bērnus. Viņas vispār ir dīvainas būtnes. Iespējams, galvenais iemesls tam, kāpēc viņas nevēlas bērnus: viņas pieņem, ka bērns atņems pašu dārgāko – brīvību!

Jā, kad sievietei parādās bērni, noteikta viņas privātās dzīves daļa tiek pakļauta šīm mazajām būtnēm. Un, protams, vairs nevalda tāda bezrūpība un vieglums, kādu var izjust, kad vēl nav bērnu. Domas pastāvīgi saistītas ar bērnu: “Kā viņš jūtas? Ko ēda? Vai viņam ko nevajag?” Šādu jautājumu saraksts varētu būt nebeidzams. Cilvēks sevi pilnībā velta mīļajiem cilvēkiem, bet paša personība nedaudz aiziet otrajā plānā.

Ikviena sieviete – Ūdensvīrs, kas atsakās no mātes lomas, ir pārliecināta, ka viņai ir izvēles brīvība: dzemdēt vai nē? Tas nozīmē, ka starp divām izvēlēm – būt brīvai vai atkarīgai – viņa bieži izvēlēsies pirmo! Cits jautājums, vai viņa par šādu lēmumu nožēlos vecumdienās?

Starp slaveniem Ūdensvīriem, ir daudz bezbērnu dāmu.

1. Dženifera Anistone

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

Viņa dzimusi 1969. gada 11. februāri Losandželosā, ASV. Reiz kādā intervijā izteicās: “Bērni tāpat kā vīrieši var salauzt tev sirdi”, paužot bailes un piesardzību. Dažādi mediji viņai bieži ir “pierakstījuši” grūtniecību, bet savos gandrīz 50 gados Dženifera tā arī nav kļuvusi par māti. Dženiferai nepatīk apspriest šo tēmu, kaut arī jautājumu par bērniem dzird regulāri. Viņas horoskopā nav kategorisku pazīmju, kas liecinātu, ka viņai nebūs bērni, bet planēta, kura atbild par bērniem, iekrīt 12. mājā, kas ir baiļu, noslēpumu, labdarības mājas. Visticamāk, atsacīšanos dzemdēt var viegli izskaidrot: varēja, bet baidījās. Jebkurā gadījumā pilnīgi skaidrs, ka tikai pati aktrise var atbildēt uz jautājumu, kāpēc nav dzemdējusi. Bet, kas zina, pilnīgi iespējams, ka nākotnē viņa var adoptēt bērnu. Turklāt Dženifera pilnībā kompensē bērnu trūkumu, iesaistoties daudzos labdarības projektos. Piemēram, viņa atbalsta bērnu patversmi Meksikā, palīdz bērnu slimnīcai utt.

2. Natālija Imbruglija

Foto: RTR/ SCANPIX/ LETA

Dzimusi 1975. gada 4. februārī Austrālijā – dziedātāja un aktrise. Lai arī Natālija saka žurnālistiem, ka vēlētos bērnus, 43 gadus vecajai aktrisei viņu joprojām nav, godīgi sakot, vīra arī nav. Nu, bet vēl ir laiks, kas zina?

3. Elena Dedženeresa

Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

Dzimusi 1958. gada 26. janvārī Luizianā, ASV – amerikāņu aktrise un televīzijas šovu vadītāja. Viņai ir netradicionāla seksuālā orientācija. 2008. gadā viņa apprecējās ar aktrisi Poršiju de Rosi, kura, starp citu, arī ir Ūdensvīrs (dzimusi 1973. gada 31. janvārī Austrālijā). Lūk, tāds interesants ģimenes pārītis “Ūdensvīru” stilā. Pati Elena savā sarunu šovā bieži aicina bērnus un rāda smieklīgus bērnu video un foto rubrikā ar nosaukumu “Kāpēc man nav bērnu”, tādējādi ar jokiem cenšoties attaisnot to, kāpēc viņai nav bērnu. Elena tik daudz strādā, ka viņai nemaz nav laika domāt par bērniem. Tomēr nav izslēgts, ka viņas sieva Poršija kaut kad tomēr kļūs par māti, kaut arī viņai ir jau 43 gadi.

4. Opra Vinfrija

Foto: RTR/ SCANPIX/ LETA

Dzimusi 1954. gada 29. janvārī Kozisko, Misisipi, ASV. Neskatoties uz to, ka amerikāņu telekanālus neskatās ne tuvu ne visi, Opru tomēr zina pasaulē kā ļoti ietekmīgu šovbiznesa pārstāvi. Intervijā Opra sacīja: “Ja man būtu bērni, viņi mani neieredzētu. Manā dzīvē ir lietas, kuras var ievainot, viņi varētu no tā ciest. Viņi visdrīzāk mani apspriestu “Opras šova” stilā.” Opra dzemdēja bērnu 14 gadu vecumā, bet viņš neizdzīvoja. Pēc tam viņa vairs nekad nevēlējās bērnus. Opras horoskopā planēta, kas atbild par bērniem, ir ļoti vājā stāvoklī. Opra pilnībā kompensē bērnu trūkumu ar savu labdarības darbu. Viņa izveidoja akadēmiju meitenēm no nabadzīgām ģimenēm, un savas audzēknes viņa mīl kā savas īstās meitas.

Labāk vēlu nekā nekad
Dažas Ūdensvīra zīmē dzimušas sievietes tomēr pamanās dzmdēt bērnus sava reproduktīvā vecuma norietā. Piemēram, aktrise Svetlana Permjakova (dzimusi 1972. gada 17. februārī Permā, Krievijā) pirmo reizi kļuva par māti 40 gadu vecumā.

2. Jaunava

Jaunavas daudzās lietās ir perfekcionisti un parasti daudz strādā, lai viņiem apkārt būtu kārtība. Liela daļa Jaunavu, kuras izvēlas nodzīvot dzīvi, neatstājot pēcnācējus, vienkārši nevēlas bojāt savu perfektumu, vai nu tas ir attiecināms uz figūru, veselību vai mājas kārtību. Bailes zaudēt perfekciju visapkārt laupa vēlēšanos palikt stāvoklī.

Bet iemesls var būt ne tikai šāds. Mātes instinkta trūkums Jaunavām bieži vien saistīts ar racionālu domāšanu, jo Jaunavas prot domāt loģiski: mūsu jau tā ir pārāk daudz! Tas ir sava veida izdzīvošanas instinkts. Tas ir lieliski novērojams dzīvnieku pasaulē, kuri pārstāj pāroties ļoti ierobežotā telpā. Viņi vēl varētu mierīgi dzemdēt, bet saprot: “Mums ir pārāk šauri, laiks to beigt!”

Tāpat arī vēlme visu izdarīt ideāli un pēc labākās sirdsapziņas reizēm rada šaubas: es nevarēšu būt laba māte! Šāda veida atrunas, protams, saistītas ar daudz dziļākiem iemesliem, kas katrai sievietei būs savi. Bet fakts paliek fakts: Jaunavas ļoti bieži izvēlas nekļūt par mātēm!

Prioritātes regulāri pāriet no vienas jomas sfēras uz nākamo (bieži uz karjeru un darbu), un Jaunava kā cilvēks, kurš ilgi, bet ļoti spēcīgi pierod pie kaut kā, vienā noteiktā mirklī saprot: nevēlos neko mainīt, man tāpat ir labi!

Kuras slavenas Jaunavas tā arī vēl nav kļuvušas par mātēm?
1. Reičela Reja

Foto: SCANPIX/ LETA

Dzimusi 1968. gada 25. augustā Ņujorkā, ASV – amerikāņu kulinārijas raidījuma vadītāja un rakstniece, izdod žurnālu par ēdienu. Tā kā Reičelas ģimene vadīja restorānu, viņa no bērnības zināja gatavošanas jēgu. Kaut arī savu bērnu Reičelai nav, viņa iesaistās dažādās labdarbības programmās, kurās piedalās bērni. Žurnālam “People” Reičela atzinās, kāpēc nevēlas bērnus: “Man tam nav laika. Es pārāk daudz strādāju, tāpēc diezin vai būtu labs vecāks. Es jau jūtos kā slikta māte savam sunim, kad manis pārāk ilgi nav mājās. Ja arī tomēr atradīšu laiku, lai dzemdētu pati savus bērnus, man šķitīs, ka es daru savu darbu slikti.” Reičelas horoskops ir unikāls ar to, ka viņa piedzima mirklī, kad Jaunavas zīmē bija uzreiz septiņas planētas! Saule, Mēness, Merkurs un Venera atradās Jaunavas zīmē. Mēs nezinām viņas dzimšanas laiku, bet pat pēc zināmajiem datiem skaidrs, ka kāda viņas dzīves joma pilnībā nav izpausta, piemēram, mātišķums. Viņa ir tik mērķtiecīga attiecībā uz savu darbu, ka visam pārējam vienkārši negrib tērēt laiku!

2. Milēna Fārmere

Foto: AFP/ SCANPIX/ LETA

Labāk vēlu nekā nekad
Nav izslēgts, ka Jaunavas, kurām tuva “Child-Free” ideja, vienā jaukā brīdī pēkšņi pārdomā, uzdodot sev jautājumu, kas slikts ir bērnos? Bieži viņām tikai nepieciešams satikt īsto cilvēku.

Jaunavai Kameronai Diazai (dzimusi 1972. gada 30. augustā Sandjego, ASV) ilgi nebija bērnu, bet, apprecoties ar jaunu rokeri, aktrise, visticamāk, saprata, ka nebūtu slikti atstāt pēcnācēju. Aktrise ilgu laiku bija pret bērniem un uzskatīja daudzbērnu mātes par egoistēm, jo planēta jau tā ir pārapdzīvota. Viņa tāpat arī baidījās, ka nevarēs kļūt par labu māti saviem bērniem. Bet baumas par aktrises grūtniecību nebeidz virmot. Labāk vēlu, nekā nekad.

Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

Slavenā aktrise Selma Hajeka (dzimusi 1966. gada 2. septembrī Meksikā) ilgi veidoja personīgo dzīvo un karjeru, tāpēc bērni nebija viņai pirmajā vietā. Tikai 41 gada vecumā aktrise izšķīrās par pirmdzimto.

Foto: SIPA/ SCANPIX/ LETA

3. Strēlnieks

Pamanāms, ka Strēlnieka zīmē dzimušas sievietes arī bieži atsakās no bērniem vai izšķiras kļūt par māti vēlākā vecumā. Lielā mērā tas ir saistīts ar to, ka bērni vienkārši neietilpst viņu plānos, jo piedzīvojumu alkas un vēlme pēc pārmaiņām pārspēj mātišķos instinktus.

Gluži kā Ūdensvīri, arī Strēlnieki ļoti mīl brīvību un vēlas būt vairākās vietās vienlaicīgi. Ja viņi uzlūko mātišķumu kā jaunu piedzīvojumu, tad, protams, viņi nepaliek bez bērniem. Bet, ja bērni neietilpst viņu plānos par jauniem iespaidiem, tur neko nepadarīt.

Gadās arī tā, ka Strēlnieks vienkārši baidās uz sevi uzņemties vēl vienu atbildību par cita cilvēka dzīvi.

1. Sāra Silvermane

Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

Dzimusi 1970. gada 1. decembrī Bedfordā, ASV – ir amerikāņu komēdiju aktrise, arī Strēlnieks, un savos 47 gados ne reizi nav bijusi precējusies vai dzemdējusi bērnus. Sāra izveidoja veiksmīgu karjeru, ieguvusi jau daudzas prestižas balvas. Tomēr viņa cieš no depresijas un garīgiem traucējumiem. Tieši tāpēc aktrise izlēma neradīt bērnus, jo baidījās, ka viņi varētu šo problēmu mantot. Kā visiem Strēlniekiem, Sārai ir lieliska humora izjūta, kas arī viņu ir padarījusi slavenu. Savos priekšnesumos viņa reiz jokoja saistībā par bērniem: “Es mīlu bērnus, bet ir lietas, kuras es mīlu vairāk: regulāri darīt to, ko pati vēlos!”

2. Patrīcija Kāsa

Foto: AFP/ SCANPIX/ LETA

Dzimusi 1966. gada 5. decembrī Francijā. Viena no populārākajām pasaules franču izcelsmes dziedātāja, kuru pazīst visa pasaule, bet kura arī iekļuvusi mūsu sarakstā. Intervijā Patrīcija atzinās, ka nebija laimīga privātajā dzīvē. Lai arī viņa uzauga daudzbērnu ģimenē, savus bērnus tā arī nedzemdēja, kaut arī par to daudz pārdzīvoja. Viņa mierīgi varēja adoptēt bērnus, bet neuzdrošinājās, jo pārāk daudz strādāja un devās dažādās turejās. Gluži kā daudz citas dāmas bez bērniem arī viņa mīl suņus.

Labāk vēlu nekā nekad

Kima Besindžere (dzimusi 1953. gada 8. decembrī Atensē, ASV) savu pirmo un vienīgo bērnu – meitu Airlendu dzemdēja 1995. gadā, kad aktrisei bija jau pāri 40. Pēc pieciem gadiem viņai nācās cīnīties par bērna aprūpes tiesībām ar savu bijušo vīru Aleksu Boldvinu.

Foto: RTR/ SCANPIX/ LETA

4. Auns

Arī starp Auniem vidū ir daudz sieviešu, kurām nav bērnu. Gluži kā gadījumā ar Strēlniekiem, Auni ir diezgan patstāvīgi un pieraduši paši veidot savu dzīvi tā, kā viņiem patīk. Aunu sarežģīti piespiest kaut ko darīt, un dzīvo viņi parasti pēc principa “viens kara laukā”. Tāpēc tas, ka nav bērnu, bieži vien viņiem nav nekāda problēma. Turklāt Aunam vienmēr ir savs viedoklis, kurš bieži atšķirsies no vairākuma viedokļa. Auns strīdēsies un uzstās uz savu līdz pēdējam.
Ieskatīsimies dažās slavenībās, kas ir piederīgas Auna horoskopa zīmei un kurām nav bērnu.

1. Ešlija Džada

Foto: RTR/ SCANIX/ LETA

Dzimusi 1968. gada 19. aprīlī Grenadhilsā, ASV – amerikāņu aktrise. Viņa ne reizi vien ir spēlējusi mātes lomu kino, bet realitātē par mammu tā arī nav kļuvusi. Ešlija intervijā atzina: “Nav saprātīgi dzemdēt bērnus laikā, kad tik daudz bērnu cieš no bada nabadzīgajās valstīs”; “Es negribu bērnus, jo tie bērni, kas jau ir te, ir mani. Man nav jādzemdē pašai savi bērni, kad ir tik daudz pamestu bērnu un bāreņu, kuriem nepieciešama mīlestība, uzmanība, laiks un rūpes… Es to jutu, kad man bija 18… Mans redzējums par šīm lietām nav mainījies, jo tas ir daļa no manis.” Ešlija ir ļoti līdzīga Auniem, kuri pieņem lēmumu vienreiz un uz visiem laikiem!

2. Laima Vaikule

Foto: SPUTNIK

Dzimusi 1954. gada 31. martā Latvijā un ir viena no Latvijā un Krievijā iecienītākajām dziedātājām, kurai 64 gados tā arī nav bērnu. Kā atzinās dziedātāja, kad liktenis sniedza iespēju kļūt par māti, viņa bēga no atbildības karjeras dēļ. 56 gadu vecumā Laima bija gatava dzemdēt ar mākslīgās apaugļošanas palīdzību, bet mēģinājums izrādījās neveiksmīgs. Laima jau 40 gadus dzīvo civillaulībā ar vienu partneri. Kā tas bieži mēdz būt, savu mātišķo mīlestību viņa atdod… suņiem. Laimas horoskops vienkārši pārsteidz ar milzīgo pozitīvo aspektu skaitu, kas sakrīt retā konfigurācijā – Dāvida zvaigznē. Ar tādu karti teju nav iespējams dzīvē palikt bez veiksmes un panākumiem. Laima izmantoja savus talantus un iespējas un veiksmīgi tās realizēja dzīvē. Mēness Ūdensvīra zīmē dziedātājai dod tiekšanos pēc brīvības un neatkarības. Iespējams, tieši tāpēc dziedātāja nevēlējās reģistrēt laulību oficiāli, kā arī pagātnē nevēlējās uzņemties atbildību par bērniem.

LA.lv