Kokteilis
Apbrīno

Sirsnīgi: lūk, ko patiesībā nozīmē uzvārda daļa Mauntbatens prinča Harija un Meganas mazuļa uzvārdā0

Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

6.maijā pasaulē nāca prinča Harija un viņas sievas, amerikāņu aktrises Meganas Mārklas dēls, kuram deva vārdu Ārčijs Harisons Mauntbatens – Vindzors. Daudzi aizvien ir izbrīnīti par netipisko Harija un Meganas vārda izvēli dēlam, jo līdz šim karaliskie mazuļi tradicionāli tika saukti vārdos, kas ir par godu kādam karaliskās ģimenes loceklim.

Eksperti norāda, ka prinča Harija un Meganas Mārklas dēla vārds pēc šiem parametriem neatbilst visām  karaliskās ģimenes tradīcijām.  Vēl pirms mazuļa nākšanas pasaulē bukmeikeri centās pareģot dažādus iespējamos vārdu variantus, kā, piemēram, Artūrs, Aleksandrs vai Alberts.

Lūk, kā jaundzimušā bērniņa vārds ir veidojies patiesībā:

Vārdam Ārčijs ir skotu saknes un tas ir atvasinājums no vārda Ārčibalds, kas, savukārt, nozīmē “drosmīgs”. Kā informē ārzemju mediji, vārds Ārčijs līdz šim Anglijā un Velsā bija 18.vietā popularitātes skalā, bet populārāko vārdu sarakstā tas atrodas kopš 2003.gada.

Savukārt vārds Harisons ir Anglijā ļoti izplatīts uzvārds, kas burtiskā tulkojumā nozīmē “Harija dēls”. Tāpēc, visticamāk, pie otrā vārda mazulis ticis gluži simboliska iemesla dēļ.

Uzvārds Mauntbatens – Vindzors saskaņā ar tradīcijām, veidojies kā itin visiem karaliskās ģimenes locekļiem, kam nav augstdzimušā titula kopš dzimšanas. Un prinča Harija un Meganas Mārklas dēlam patiešām nav prinča titula, ja vien karaliene Elizabete II šajā sakarā neieviesīs korekcijas. Uzvārds bērniņam piešķirts pēc Anglijas karalienes Elizabetes prasības – visiem viņas pēcnācējiem ir jābūt uzvārdam Vindzors (to piešķir kopš karalienes Viktorijas laikiem visiem karaliskās ģimenes vīriešiem),. Savukārt uzvārda daļa Mauntbatens mazulim ir iedota par godu vecvectētiņam – prinča Harija vectēvam, karalienes Elizabetes II vīram, princim Fipilam. Mauntbatens ir prinča Filipa ģimenes pirmslaulību uzvārds. Sirsnīgi!

Princis Filips, karalienes Elizabetes II vīrs, kam par godu prinča Harija un Meganas Mārklas mazdēls ticis pie uzvārda.
Foto: EPA/ SCANPIX/ LETA

LA.lv