Šogad “Latvijas sirdsdziesmu” fināls izskanēs 16. jūnijā Lielvārdē, Rembates parkā, kur skanēs šīs sezonas 15 sirdsdziesmas. Spīdalas saliņa būs pārvērsta par lielu skatuvi, un koncerta tiešraide būs skatāma LTV1.

“Deviņus mēnešus skatītāji vērtējuši vairāk nekā 50 dziesmu, izvēloties 15 sirdij vistuvākās, kas satiksies uz Spīdalas saliņas Rembates parka brīvdabas estrādē, lai cīnītos par skatītāju simpātijām un sezonas Sirdsdziesmas titulu,” stāsta raidījuma vadītāja Velga Vītola un atklāj, kas šajā vakarā kāps uz skatuves fināla koncertā: “Grupas “Rumbas kvartets”, “Baltie lāči”, “Zeļļi”, “Klaidonis”, “Zelta kniede”, Harijs Joniškāns un “Kantoris 04”, kā arī Māsas Šomases un māsas Legzdiņas, Milleru-Balandīnu ģimene, dziedātāji Rikardions, Jānis Moisejs, Ainars Bumbieris, Dzintars Čīča, Aldis Kise un apvienība “Kungi uzlūdz dāmas”. Ierakstīsim jaunu Sirdsdziesmu stāstu Lielvārdes rakstos!” Viss sāksies ar dalībnieku un viesu koncertu. “Mēs visus gaidām no pusastoņiem vakarā, tad notiks iesildošā ballīte. Mūziķi ir sagatavojuši jaunas dziesmas. Pēc Sirdsdziesmas titula noskaidrošanas – nakts zaļumballe,” atklāj Velga.

Īpašs šis fināla koncerts būs Milleru-Balandīnu ģimenei. “Dziesma “Rasā” iekļuva finālā jau pagājušā gada nogalē, bet šķiet, ka tas notika tikai vakar. Esam no sirds pateicīgi saviem atbalstītājiem, ka pirmo reizi varam piedalīties “Latvijas sirdsdziesmas” finālā. Tas mums ir liels notikums. Protams, ir uztraukums, nav viegli būt jauniņajiem starp tik pieredzējušiem mūziķiem. Ļoti novērtējam šo iespēju un darīsim visu, lai prezentētu sevi pēc iespējas labāk,” smaidot stāsta Dagnija un uzsver: “Šis gads ir īpašs ne tikai ar to, ka esam finālā, bet arī ar to, ka pasākums notiks Lielvārdē! Latviskums un gara spēks staro no šīs pilsētas – un mēs jūtamies pacilāti un iedvesmoti, ka varēsim paciemoties un muzikāli dalīties ar dziesmām tieši Lielvārdē!” Arī Jānis Moisejs priecājas par šī gada fināla norises vietu: “Ir liels prieks par “Latvijas sirdsdziesmas” norises vietu, it sevišķi Latvijas jubilejas gadā. Lielvārde, manuprāt, ir viens no dārgakmeņiem Latvijas etniskās identitātes kronī. Ar tādu sajūtu arī došos uz fināla koncertu, apzinoties, ka katra no fināla dziesmām ir skatītājiem mīļa un var pretendēt uz vietu šī kroņa mirdzumā.”

Pēdējā skatītāju balsojumā uzvarēja Dzintara Čīča dziesma “Bučas visiem”. Dziesmas autors Kaspars Antess jau pirms koncerta atklāj: “Prieks, ka dziesma ir iekļuvusi finālā. Vienīgi žēl, ka to koncertā ļoti personīgu iemeslu dēļ nevarēs izpildīt Dzintars. Iemesli tam ir tiešām objektīvi, bet Dzintars ir deleģējis mani kā dziesmas autoru izpildīt dziesmu finālkoncertā. Tādēļ man fināls Lielvārdē ir pavisam neplānots pasākums. Esmu mainījis savus plānus, jo priekšnesumam ir jāsagatavojas godam. Man kā autoram tā ir milzīga laime – apzināties, ka mans skaņdarbs ir viens no tiem, kas iekļuvuši starp gada mīļākajām dziesmām.”

Rikardions ir pateicīgs saviem klausītājiem par viņam doto iespēju: “Sajūtas ir siltas, jo klausītāji manu dziesmu ļoti ātri novērtēja. Man būs izaicinājums sevi attaisnot saviem faniem par šo dāvāto iespēju. Centīšos no visas sirds sūtīt savu mīlestību visiem saviem mūzikas cienītājiem.” Arī Ainars Bumbieris ir neviltoti priecīgs vēlreiz tikties ar Latvijas populārākajiem mūziķiem un dziedātājiem vienā lielā koncertā. “Tā būs lieliska iespēja vienoties īstās emocijas, vibrācijās un dziesmās un dot to neaprakstāmo enerģiju skatītājiem un klausītājiem, par ko pretī saņemam neviltotos aplausus. Tā dziedātājam ir vislielākā dāvana un enerģija, kas iedvesmo dziedāt,” smaidot teic Ainars un arī neslēpj: “Izvēle šogad ir ļoti kontrastaina un te neredzu konkrēti vienu uzvarētāju. Domāju, uzvarētāji ir visi, kas piedalās. Esam finālā un jau esam uzvarējuši, pārējais ir tikai piedzīvojums – uzstāties, piedalīties un vienkārši būt mums pašiem, dziedot klausītājiem un priecējot viņus ar īstām emocijām, kas kaut drusku asociējas ar viņiem pašiem un spēj rezonēt ar viņu sirdīm.”

Silvestrs Lorencs no “Zelta kniedes” savā prognozē teic: “Pagaidām personīgi pazīstam visai maz dalībnieku. Patīk mums daudzas dziesmas! Novēlam veiksmi grupām “Zeļļi”, “Kantoris 04”, “Rumbas kvartets” un, protams, visiem, visiem!” Viens no pieredzes bagātākajiem finālistiem Aldis Kise atklāj: “Manuprāt, visas fināla dziesmas ir skatītāju sirdsdziesmas. Nav tik būtiski, kādā secībā tās iekārtosies. Katra dziesma ir saņēmusi skatītāju uzmanību, simpātijas, un uzticība mums ir ļoti svarīga.” Jānis Moisejs šai prognozēšanai pieiet nopietni: “Statistiski paredzams, ka kāda no dziesmām, kas iekļuva finālā nesen, varētu uzrādīt vislabākos rezultātus, jo klausītājam būs visaktuālākā. Novēlu veiksmi manai ilggadējai skatuves dueta partnerei L. Šomasei un māsām. Tas ir apsveicami, ka meitenes ir izdomājušas kopā dziedāt.” Savukārt Dagnija paļaujas uz savu intuīciju: “Intuīcija čukst priekšā, ka laurus varētu plūkt kāds no lielajiem grandiem: grupa “Baltie lāči”, “Rumbas kvartets” vai Dzintars Čīča. Uzvarētājs varētu būt jebkurš no viņiem, jo visi mākslinieki ir spējuši iekarot klausītāju sirdis ar ne vienu vien sirdsdziesmu. Tauta viņus mīl!”

Kad un kur?

  • 16. maijā plkst. 19.00 Rembates parks, Lielvārde
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 10