Filmu sērija, kā pamatā ir E L Džeimsas erotiskie bestselleri, aizsākās 2015. gada februārī, kad uz ekrāniem iznāca pirmā filma “Greja piecdesmit nokrāsas” (Fifty Shades of Grey), kas Latvijas kino izrādīšanas vēsturē uzstādījusi vairākus rekordus.

2017. gada februārī sekoja filmas turpinājums “Tumsa piecdesmit nokrāsās” (Fifty Shades Darker), un filma pārliecinoši ierindojās aizvadītā gada Latvijas skatītāko un ienesīgāko filmu Top 10.

Latvijā pirmās divas filmas noskatījušies vairāk kā 145 650 skatītāju un filmu kopējie kases ieņēmumi pārsniedz 795 000 eiro.

Pasaulē abu filmu kopējie kases ieņēmumi pārsniedz 950 miljonus dolāru.

Jaunā kinolente – “Brīvība piecdesmit nokrāsās” (Fifty Shades Freed) aicina izbaudīt “Piecdesmit nokrāsu” triloģijas kulmināciju. Filmā galvenajās – Kristjena Greja un Anatasijas Stīlas lomās atkal atgriežas aktieri Džeimijs Dornans un Dakota Džonsone. Filmu režisējis Džeimss Foulijs, kuram šī būs jau otrā režisētā filma “Fifty Shades” triloģijā pēc “Tumsa piecdesmit nokrāsās”.

Par filmu:

Pēc kāzām abi jaunlaulātie dodas izbaudīt medusmēnesi un laimīgos brīžus divvientulībā. Abi nenojauš, ka viņu dzīvē briest tumši notikumi – sens Anastasijas ienaidnieks kaldina atriebības plānu, un arī Kristjena pagātnes rēgi atgādinās par sevi – šie notikumi kļūs par viņu mīlestības un uzticības pārbaudījumu. Filmas pamatā E L Džeimsas erotiskais bestsellers – “Fifty Shades Freed”.