Kokteilis
Mīli

Sieviešu labākajam draugam jau 25 gadi: 12 fakti par vibratoru!0

Vibrators – mūsdienās šķietami ikdienišķa lieta, kas ir teju katras seksuāli aktīvas sievietes guļamistabas atvilktnē. Un tomēr, bija laiks, kad šīs seksa rotaļlietas reklāma bija stingri aizliegta, bet pats pirmais vibrators uzradās krietni senāk nekā tu spēj iedomāties!

1. Dzīvojot pie uguns gaismas un dzīvojot alās, cilvēkiem tāpat visai bagātīgi darbojās fantāzija, kas attiecās uz intīmajām attiecībām. Visvecākajam dokumentētajam vibratoram pasaulē ir vairāk kā 28 000 gadu.

2. Šī seksa rotaļlieta, kas bija izgatavota no pulēta akmens, bija 18,796 cm gara un svēra aptuveni 220 gramus.

3. XVIII gadsimtā parādījās pirmie priekšmeti, kas bija jau vairāk “aprīkoti” un bija izdomas bagāti: tās bija no ādas izgatavotas somiņas vīrieša dzimumlocekļa formā, tajās bija pildīts karsts piens, kas izlija, kad rotaļlieta atradās zem spiediena. Šai ierīcei bija kāds būtisks trūkums: tā nederēja tiem, kas ļoti steidzās, jo tādējādi apdedzināja visintīmākās ķermeņa vietas.

4. 1883.gadā Džozefs Mortimers Granvills radīja vibratoru “Granville’s Hammer” – tas bija elektrisks vibrators ar pārnēsājamo bateriju.

5. Kopš tā laika izdomai nekad nav bijis gana: Vispasaules izstādē Parīzē 1900.gadā tika prezentēti desmit dažādi vibratori, tajā skaitā tādi, kas karājās no griestiem un bija tur piestiprināti ar dažādām kustīgām ierīcēm.

6. 1918.gadā amerikāņu uzņēmums “Sears, Roebuck & Co” laida klajā daudzfunkcionālu instrumentu, kas bija paredzēts mājsaimniecēm: tas sastāvēja no maisītāja, ventilatora un vibratora!

7. Tajā pat laikā tajā pat Amerikā vibratoru reklāma bija aizliegta laika posmā no 1920.tajiem līdz pat 1960.to gadu vidum.

8. Pēc 1960.gada seksa industrija sāka savu izaugsmi. Pirmais bezvadu vibrators tika izgudrots un laists pārdošanā 1968.gadā.

9. Līdz pat XX gadsimta vidum vibratori lielākoties tika ražoti no stikla vai koka. Vēlāk sāka izmantot dažādus plastmasas materiālus, kā arī lateksu.

10. 1996.gadā kompānija “Fun Factory” bija pirmie, kas sāka ražot krāsainus vibratorus – šim mērķim viņi izmantoja krāsainu silikona materiālu.

11. Mūsdienās kompānijas “Layaspot” vibratori ir viena no vispieprasītākajām seksa rotaļlietām pasaulē.

12. Pirmo vibratoru veikalu atvēra kompānija “Fun Factory” un tas notika salīdzinoši nesen – 2010.gadā, Berlīnē. Četrus mēnešus pēc veikala atvēršanas šis veikals saņēma balvu par labāko dizainu. To veidojis interjera dizaineris Karims Rašids no Ņujorkas.

LA.lv