Kokteilis
Mīli

Sieviešu draudzība. Pieci tās veidi, kurus spēcīgas dāmas ciena un lolo0

Foto – Fotolia

Saiknē, kas ir starp divām sievietēm ir kaut kas īpašs. Kad redzi divas draudzenes atpūšoties kopā, abpusēji tuvās jūtas ir ļoti redzamas. Tā nav reta parādība – redzēt, kad divas draudzenes sadodas rokās, apskaujas un izrāda savu pieķeršanos.

Vīrieši? Ne tik ļoti. Viņi rokas drīzāk turēs kabatās vai sakrustotas. Viens otram nezvanīs, ja tas nav nepieciešams. Un noteikti nesadosies rokās vai neapskausies. Vai tas nozīmē, ka viņiem savi draugi nerūp? Protams, nē. Patiesībā, ir vairāk līdzības nekā atšķirības, kad salīdzina abu dzimumus draudzības.

Psiholoģijā ir atklāts, ka sievietes mēdz “vairāk ieguldīt attiecību uzturēšanā – regulāri zvanīt draugiem un satikt tos daudz biežāk.” Vīriešu draudzības mēdz būt vairāk kā “darījums”, piemēram, apmainoties ar palīdzību, satikties, lai labi pavadītu laiku, un tad dotos katrs savu ceļu.

Tas nav pārsteidzoši, ka spēcīgas sievietes ir iekārojamas kompanjones. Sievietes pievelk viņu unikālās īpašības, un tas ir saprotami. Spēcīgas sievietes tipiski pievelk citas ar līdzīgām īpašībām.

Šeit ir pieci draugu veidi, kurus spēcīga sieviete augstu vērtē savā dzīvē.

1. Joku plēsējs

Mums visiem vajadzīgs tas viens draugs, kas var atturēt mūs no kļūšanas rupjiem. Dzīve kļūst nopietna – un dažreiz tas ir nepieciešams – bet nekādiem apstākļiem nevajadzētu atņemt mūsu iespēju uz laimīgu dzīvi. Mums ir nepieciešams kāds, kurš atgādina humora svarīgumu.

Joku plēsējs – draugs ar asprātīgu un dzīvespriecīgu dabu.

Mums visiem vajadzētu justies laimīgiem, ja mūsu sociālajā lokā ir joku plēsējs. Viņi jutīs, ka kāds ir sāpināts un izmisis un tieši īstajā brīdī sarūpēs joku, kas uzlabos noskaņojumu.

2. Cilvēks melu detektors

Daži cilvēki var sajust melus ar melu detektora precizitāti. Viņiem varbūt vienmēr nav 100% taisnība, bet diezgan tuvu tam. Papildus šai īpašajai prasmei, cilvēks melu detektors ir arī lielisks draugs.

Apvieno iekšējo spēku ar detektīva cienīgām deduktīvu slēdzienu pieņemšanas spējām, un tu iegūsi kādu, kurš uzstājīgi nostāsies pret klajiem meliem – pat ja šie meli ir paša izraisīti. Spēcīga sieviete norādīs uz draudzenes blefu mīlestības un līdzjūtības dēļ – neļaus sagudrot nejēdzīgus aizbildinājumus.


3. Virtuozi dusmīgais draugs

Daudziem cilvēkiem, ne tikai sievietēm, ir nosliece uz konfliktu – šī ir tikai viņiem piemītoša rakstura īpašība. Tomēr dažreiz rodas situācijas, kad vai nu mums, vai kādam citam ir jāliek lietā inteliģentas nobrieduša cilvēka dusmas.

Virtuozi dusmīgais draugs ar vārdiem un darbiem demonstrē, ka taisnīgām dusmām nav ne vainas. Līdzīgi, šis draugs ātri spēj atpazīt lielo atšķirību starp virtuozām dusmām un iracionālām, rupjām un nesavaldīgām dusmām.

Virtuozi dusmīgais draugs iemāca svarīgu lietu: inteleģentas dusmas dažreiz ir nepieciešamas – piemēram, netaisnības priekšā.

4. Neiederīgais

Tas nav neierasti, ja cilvēka iekšējais draugu loks atgādina viņus pašus. Šo sociālo struktūru mēs redzam visas dzīves garumā. Atceries skolu? Puiši turas kopā ar puišiem, meitenes ar meitenēm, sportisti ar sportistiem, un tā tālāk.

Fakts, ka mēs mēdzam asociēt sevi ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, ir skumjš, jo tas ierobežo mūsu skatījumu uz pasauli. Šis pieņemtā sociālā pieeja var ierobežot mūsu pašu spriedumus. Labākajā gadījumā šī sabiedriskā kārtība rada sava veida aprobežotību. Sliktākajā gadījumā tā veicina neiecietību un spītu.

Draudzības ziņā neiederīgais ir kāds, kuram ir savādāki uzskati un idejas nekā mums pašiem – un viņš vada savādāka veida dzīvi – kas ironiskā kārtā padara viņu par potenciāli lielisku draugu. Neiederīgajam ne tikai piemīt spēja mums iemācīt atšķirīgu skatījumu uz lietām (un tādējādi iecietību), bet var arī saskatīt kaut ko mūsos pašos, mūsu raksturā, kaut ko tādu, par ko paši nezinājām.

5. Atbalstītājs

Kad dzīve nenovēršami kļūst grūtāka, mums ir tendence neapzināti nodarīt pāri pašiem sev. Mēs analizējam un kritizējam savas izgāšanās, tādējādi neko nesasniedzot un procesā pazeminot savu pašvērtību un pašcieņu.

Saistītie raksti

Tāpat kā mums ir nepieciešams kāds, kurš pateiks visu, kā ir, mums ir vajadzīgs arī kāds, kurš skatīsies garām mūsu pašu izdomātajām neveiksmēm un iedvesmos. Dažām sievietēm ir nepieciešama optimistiska balss, kas iedvesmos viņas doties uz priekšu par spīti jebkādiem šķēršļiem.

Atbalstītājs ir tas draugs, kurš tevi cieši apskaus, čukstot: “Atceries savas stiprās puses.” Un ja tu vairs nevari tās ieraudzīt, viņš ar prieku sastādīs sarakstu tavā vietā.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 soļi, kā dušu pārvērst par relaksējošu SPA
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: bokseris Mairis Briedis, mūziķis Markus Riva un futbolists Māris Verpakovskis uzspēlē šahu
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: grupa “The Citizens LV” izdod “karstu” singlu
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Sports
Žanis Peiners karjeru turpinās Belgradā
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā kaut ko tādu var dabūt gatavu? Traģisks notikums Zolitūdē 1
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
9 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Lielbritānijas pirmais kaķis Dauningstrītā gatavojas uzņemt jauno saimnieku
3 stundas