Kokteilis
Mīli

Septiņas tēmas, kuras pieaugusi sieviete var apspriest tikai ar savu māti1

Foto – Shutterstock

Iespējams, izlasot virsrakstu, tu aizdomāsies – tiešām, – jau sen neesi no sirds aprunājusies ar māti.

Agrā jaunībā tu sauci mammu par savu labāko draudzeni un uzticēji viņai visus noslēpumus, vēlāk noslēpumu kļuva vairāk, bet uzticēšanās – arvien mazāk. Apprecoties vairumam sieviešu uzticības personu loks būtiski mainās. Svarīgās lietas tiek apspriestas ar mīļoto vīrieti, labāko draudzeni, varbūt ar kolēģēm, bet vēlāk – ar pašas meitu. Ģimenes psiholoģe Olga Vidjakova uzskata, ka tas ir normāli.

Attiecību simbioze ir pamatota līdz bērna 3 gadu vecumam, cieša emocionālā saikne – līdz pusaudžu perioda sākumam. Tālāk saiknei ar vecākiem jāsamazinās un jāļauj nodibināties saiknei ar vienaudžiem. Ja tā nenotiek, meitenei vēlāk var būt problēmas savas ģimenes veidošanas procesā.

Sasniedzot 30 gadu slieksni, vecāku ģimenē sieviete var meklēt jaunus saskares punktus, kopīgas intereses un realizēt jaunas saskarsmes vajadzības. Galu galā, tik tiešām ir tēmas, kuras pieaugusi sieviete var apspiest tikai ar savu māti:

Atmiņas par bērnību. Tikai māte var atgādināt tavas bērnības pirmos soļus, pirmo zemeni, gājienu uz slidotavu un visus pārējos notikumus, kas ir kopīgi tikai jums abām. Tādas atmiņas vai nu ir vienkārši patīkamas, vai arī var palīdzēt izārstēt kādu bērnības psiholoģisko traumu. Piemēram, kāda psiholoģes kliente stāstījusi, ka bērnībā vēlējusies nodarboties ar daiļslidošanu, taču māte atteikusi, pamatojot to ar meitas neapdāvinātību un slinkumu. Tā nu 33-gadīgā sieviete katru reizi, kad gribēja īstenot kādu mērķi, atcerējās mātes vārdus par saviem rakstura trūkumiem. Tikai nesen bija atklājies, ka toreiz mātei vienkārši nav bijis naudas tik dārgām nodarbībām, tāpēc, lai meita reizi par visām reizēm liktu viņu mierā, izteikusies skarbi. Tikai uzzinot īsto notikuma iemeslu, jaunā sieviete atguva ticību sev. Protams, nekur nav teikts, ka jau pirmās sarunas laikā māte atzīsies savos kompleksos, taču kāpēc gan tādu sarunu nevarētu būt daudz?

Tēvs, vecmāmiņa, vīramāte. Šos trīs personāžus tu vari apspriest tikai ar māti un ne ar vienu citu. Kāpēc? Jo apspriest tos ar vīru, draudzenēm vai forumos var būt 1) neētiski; 2) bezjēdzīgi; 3) bīstami. Tēvu māte pazina vēl pirms tevis, kopā ar tevi un arī tagad, kad jau esi savā dzīvē. Tāpēc, kaut vai plānojot, ko uzdāvināt tēvam jubilejā, pavaicā mātei. Varbūt viņam jau tāda lieta ir? Vai varbūt par tādu viņš nemaz nepriecāsies veselības stāvokļa vai citu iemeslu dēļ.

Ja vecmāmiņa sāk slimot, aprunājies ar māti, kā vari palīdzēt. Visas rūpes atstāt tikai viņai nebūtu godīgi.

Saistītie raksti

Par to, kā tev patīk vīramāte, vari runāt ar pašu sajūsmas objektu. Ja ir otrādi, tad apspriest savas pretenzijas pret vīramāti (un viņas pretenzijas pret tevi) vari tikai ar savu māti. Nu, vai arī ar psihologu. Draudzenes droši vien būs tavā pusē un nepateiks neko jaunu. Vīru tādas sarunas var nostādīt neveiklā situācijā. Tikai māte varēs objektīvi analizēt konfliktu: viņa sapratīs gan vīramātes nostāju, gan tavus argumentus.

Medicīniskas tēmas. Protams, apspriest gripu vai apendicītu vari arī ar vīru. Vai ar nevienu, izņemot ārstu. Taču ir jautājumi, uz kuriem atbildes zina tikai māte un uzzināt tās ir ļoti svarīgi, jo tās var ietekmēt tavu nākotni. Pajautā, vai mātei, vecmāmiņai un tēva mātei ir bijušas onkoloģiskas slimības. Uzzini, kad mātei sākās menopauze. Labi būt to pašu uzzināt arī par vecmāmiņu. Ja tēvam vai mātei ir diabēts, uzzini, kad tas sākās. Ja pēc 40 gadiem, tev nav par ko uztraukties, bet, ja agrāk, tad arī ietilpsti riska grupā.

Passion.ru

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 8 modernākās lietas, kam šoruden jābūt tavā skapī
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Magone raud, bet viņas mamma atklāj šausmīgus faktus par attiecībām ar meitu un mājokļa jautājumu
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aminata: “Mani iedvesmoja mamma, vecmāmiņa, tantes – šie stāsti ir iedvesmojoši!”
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Atņēma bērniem tēvu, sievai – mīlošu vīru. Darbavietā nejauši nošauj kolēģi
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
FKTK piemērojusi “PrivatBank” viena miljona eiro sodu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien naktī līdz pat -1 grādam
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “BMW” markas auto iekļūst smagā avārijā
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Ministrs Pūce tiekas ar Kārsavas iedzīvotājiem
Tiešraide 3 stundas