Septembra Latvijas sirdsdziesmu izpilda grupa “Zelta kniede”, savukārt 2. vietā ir dziesma “Vārdi”, ko izpilda Harijs Joniškāns un “Kantoris 04”, bet 3. vietā grupas “Rumbas kvartets” izpildītā “Dziesmiņa par mīlu”. Otrās un trešās vietas dziesmas gaidīs novembra beigas, kad notiks rudens mazais fināls. Kas zina, varbūt arī pievienosies lielajam finālam. “Pirmais trijnieks – dziesmas ar pievienoto vērtību,” tā smaidot teic raidījuma vadītājs Guntis Skrastiņš.

Septembris šogad bija neparasti silts – vasarīgs, kas, iespējams, ietekmēja klausītājus, jo visas trīs dziesmas ir melodiskas un romantiskas. “Dziesma “Lietas” ir kā kontrasts mūsu grupas lustīgajām dziesmām,” smaidot teic Silvestrs Lorencs un atklāj: “Dziesma tika publicēta reizē ar krietni ātrāku, lustīgāku dziesmu “Es atceros”. Šīs dziesmas publicējām aprīlī. Dziesmas “Lietas” melodija kā vairākumam mūsu dziesmu galvā atskanēja pēkšņi. Tajā pašā brīdī līdz ar melodiju radās arī vārdi. Jā, iespējams, lielā mērā teksts radās no tā brīža sajūtām. Ar šīs dziesmas dalību aptaujā vēlējāmies parādīt, ka mums ir arī lēnākas dziesmas, taču nebijām iedomājušies, ka šī dziesma tik daudziem iepatiksies. Līdz ar šo priecīgo notikumu, ka esam aptaujas finālisti, mums ir vēl lielāks prieks un vēlme strādāt pie jaunām dziesmām.”

Savukārt Helvijs Kārkliņš par dziesmu teic: “Mēs mēģinām ne tikai klausītājus, bet arī paši sevi pārsteigt ar dažādām jaunām lietām. Pienāk brīdis, kad emociju ir pārāk daudz… Šoreiz Silvestram bija pienākusi tā reize. Man liekas, mums pirmoreiz tapusi tāda lēna, emocionāla dziesma.”

Grupai vasara bija karsta gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, jo koncertos apbraukāta visa Latvija, sākot no Zilupes novada Andrupenes līdz pat Liepājai. “Šobrīd, kad vakari kļūst garāki un tumšāki, ir vairāk laika atpūsties un pārdomāt šogad padarīto. Esam uzstājušies vairāk nekā 60 publiskos un privātos pasākumos, līdz ar to mūsu klausītāju, fanu un draugu pulks tiešām ir audzis. Tā kā uzstāšanās vietas ir visā Latvijā – no Andrupenes līdz Dzintara jūrai, arī mūsu dziesmas, lai arī cik daudz tās šobrīd būtu, izskan visā Latvijā,” smaidot teic Silvestrs.

Grupas puiši pie sasniegtā nedomā apstāties un klausītāju vērtējumam nodevuši arī savu jaunāko dziesmu. “29. septembrī, sagaidot “Latvijas Sirdsdziesmu” rezultātus, publicējām mūsu jaunāko dziesmu “Laikam tā ir iedoma”, kurai uzfilmējām arī video. Ar dziesmu rakstīšanu nesteidzamies. Ierakstām tikai tās, kuras mums visiem šķiet labas,” stāsta Silvestrs un grupas vērīgākajiem faniem atklāj: “Jau esam publiski stāstījuši, ka grupu milzīgās slodzes dēļ ir atstājis ģitārists – fizioterapeits Dāvis Paeglis, taču tas ir tikai daļēji. Dāvis turpinās darbu pie jaunākajām dziesmām, kā arī uzstāsies lielajā finālā un arī citos pasākumos.”

Silvestrs atklāj grupas radošos plānus: “Līdz Jaunajam gadam vēl ir daudz pasākumu, tāpat izskatās arī 2019. gada sākums. Tuvākā pusgada laikā izlaidīsim vēl pāris singlus, bet par albumu varam pačukstēt – būs, taču tikai 2019. gada vasaras izskaņā!”

Video dziesmai “Lietas”: