Kokteilis
Apbrīno

„Seksa un lielpilsētas” zvaigzne Sintija Niksone kandidēs uz Ņujorkas štata gubernatora amatu0

Foto – Leta/EPA

51 gadu vecā populārā seriāla „Sekss un lielpilsēta” Mirandas lomas atveidotāja par savu lēmumu paziņoja savā Twitter kontā. „Es mīlu Ņujorku un šodien paziņoju par savu lēmumu kandidēt uz štata gubernatora amatu. Pievienojieties mums,” uzrakstījusi slavenība.

Niksone varētu tikt virzīta nopietnajam amatam no Demokrātu partijas puses. Atzīmēsim, ka runas par iespējamo Niksones kandidēšanu izskanēja jau 2017. gadā. Viņa vairākkārt ir kritizējusi līdzšinējo gubernatoru Endrjū Kuomo, kurš gatavojas savai pārvēlēšanai 2018. gadā. Kandidāts noskaidrosies septembrī, bet Ņujorkas štata gubernatora vēlēšanas notiks šī gada 6. novembrī.

Piebildīsim, ka Sintija Niksone ir pazīstama ne tikai pateicoties savam darbam kino un teātrī: viņa ir aktīviste, kuras redzeslokā ir nevienlīdzības, izglītības un seksuālo minoritāšu problēmas.

Aktrise solījusi cīnīties par veselības aprūpes sistēmas uzlabošanu, Ņujorkas metro sistēmas modernizēšanu un cīnīties pret „masveida ieslodzīšanu”.

„Mums apriebušies politiķi, kuriem vairāk rūp avīžu virsraksti un vara, nekā mēs,” pavēstīja Niksone, piebilstot, ka lietām ir jāmainās. Aktrise norādīja, ka lepojas ar to, ka mācījusies valsts skolā, un sūta savus bērnus valsts skolās, taču atzina, ka pašreizējā situācija viņai iedvešot bailes.

2012. gadā viņa mija gredzenus ar ilglaicīgi draudzeni, arīdzan izglītības sistēmas aktīvisti Kristīni Marinoni.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.lv