Kokteilis
Baudi

Šefpavārs Mareks: “Tik tikko redzēju pāri galda malai, kad jau sāku gatavot ēst kopā ar omīti!”0


Restorāna “Queens” šefpavārs Mareks Voiteckis.
Restorāna “Queens” šefpavārs Mareks Voiteckis.
Foto: Laura Blumberga

Šodien raidījuma “La Dolce Vita ar Roberto” pie Roberto Meloni studijā viesosies restorāna “Queens” šefpavārs Mareks Voiteckis un bārmenis Artūrs Perikanta.

“Akmeņlauzis” recepšu un dzērienu izaicinājumā Mareks gatavos liellopa filejas steiku, bet Artūrs uzjauks kokteili “Ķiršakmens”.

Pēc izcilā ēdiena un kokteiļa receptēm lūko šajā rakstā!

Šefpavārs Mareks: “Tik tikko galda malai pāri redzēju, kad jau sāku gatavot ēdienu kopā ar omīti!”

Šefpavārs Mareks stāsta, ka aizraušanās ar ēdiena gatavošanu viņam ir tikpat sena, cik sen viņš atceras pats sevi. “Sāku gatavot kopā ar vecmāmiņu – biju mazs puika, tik tikko pāri galdam redzēju, bet sāku gatavot visādas piena zupas, makaronus un citus ēdienus. Vēlāk, skolas laikā, apmēram 15 gadu vecumā, kad maniem vienaudžiem bija visvisādas aizraušanās mans brīvā laika pavadīšanas veids bija krasi atšķirīgs – pēc stundām skolā es devos uz tirgu vai veikalu, sapirkos produktus un gāju mājās gatavot. Biju izmēģinājis visas receptes, kas mums bija pieejamas mājās, tad, kad tās beidzās, sāku pirkt jaunas recepšu grāmatas un, protams, skatījos visus iespējamos pavāru raidījumus un mācījos, mācījos, mācījos,” – stāsta Mareks.
“Man ir draugi, kuri toreiz nāca pie manis ciemos un teica – Marek, mēs tev sapirksim produktus un tu uztaisi mums kaut ko. Tā tas arī notika. Pēc kāda laika es sāku strādāt par bārmeni, taču jau pēc pirmajām trīs dienām sapratu, ka diez vai no manis kāds bārmenis sanāks, jo virtuvē iekšā vilka kā ar magnētu, tā es arī tur, protams, paliku,” – viņš smejas.
Tagad gan Mareks atzīst, ka darba virtuvē pavada ļoti daudz laika, tāpēc mājās gan visbiežāk negatavo ēdienu, bet atpūšas. Un tie draugi, kas kādreiz nāca ciemos pēc Mareka gatavotajām maltītēm, tagad nāk uz restorānu.
Brīvo laiku šefpavārs pavada pie dabas, jo tas esot vienīgais veids, kas viņam palīdz atslēgties un “uzlādēties” jaunai darba dienai.

Liellopa filejas steiks “Rossini”

Foto no privātā arhīva

Pagatavošana:

  • Liellopa filejas steiks 250 grami: pagatavots 59,5 C zemā temperatūrā 45 min (Cirkulātorā). Steiku apcep dzidrinātā sviestā uz pannas no visām pusēm un krāsnī 180 C 6 min sasilda.
  • Spināti 60 grami: sautēti ķiploku sviestā ar muskatriekstu.
  • Trifeļu kartupeļu biezenis 250 grami: pagatavots pēc slavenā franču Šefpavāra “Joel Rebuchon” receptes. Proporcijas 1 (sviests) pret 2 (vārīti kartupeļi). Kamēr karsti vārīti kartupeļi, pievieno sviestu un ar putojamo cieto slotiņu iemaisa to iekšā. Pēc tam izrīvē cauri sietam, kam pievienots melno trifeļu krēms.
  • Foie Gras 30 grami: svaiga pīļu akna – viegli apcepta, sasildīta uz pannas.
    Sarkanvīna Mērce “Demi Glace” 30 grami: pagatavošana aizņem 5 dienas. Buljonu vāra no liellopa kauliem, dārzeņiem un garšaugiem divas dienas uz lēnas uguns. Pēc tam pievieno sarkanvīnu, tomātu pastu un vēl sakņaugus – reducē līdz vēlamajai konsistencei.
  • Uz šķīvja kārto – trifeļu kartupeļu biezeni, spinātus, steiku, Foie Gras un sarkanvīna mērci.

Bārmenis Artūrs, kas cenšas neatklāt, ka patiesībā ir bārmenis.

Foto: Laura Blumberga

Bārmenis Artūrs stāsta, ka nekad nebija pat domājis par bārmeņa profesiju, bet dažādu apstākļu sakritības rezultātā viņš nokļuva aiz bāra letes un tur arī palika. Bārmeņa darbā viņam patīk komunikācija ar cilvēkiem, bet visvairāk par visu – kokteiļu jaukšana, tā esot nodarbe, kas viņu patiešām ļoti aizrauj. Jautāts, kas ir savās vēlmēs kritiskāki – vīrieši vai sievietes, Artūrs atbild, ka noteikti vīrieši, jo viņi pat tad, kad bārmenis jauc kokteili, atradīs ko piebilst, kā vajadzētu darīt, lai būtu labāk.
Artūrs piekrīt apgalvojumam, ka bārmenis arī savā brīvajā laikā ir bārmenis, jo ikvienā ballītē viņam lūdz pagatavot kokteiļus: “Tā iemesla dēļ ir citkārt vienkārši nesaku, ka esmu bārmenis,” – viņš smejas. – “Bet, ja nopietni, man nesagādā problēmas uzjaukt kokteiļus arī tad, kad esmu ārpus darba.”

Kokteilis „Ķiršakmens”

Foto: Laura Blumberga

Pagatavošana:
Kārtīgi sakrata šeikerī ar ledu: 40 ml Akmeņlauzis-Dzērvene, 80 ml dzērveņu sulu, 15 ml svaiga laima sulu, 15 ml Rīgas Balzāms-Ķiršu, 15 ml kazeņu biezeni. Pasniedz Colins glāzē ar ledu. Dekorē ar kaltētu apelsīna šķēlīti, svaigu zemeni un virsū uzbērtām kaltētām zemeņu drupačiņām.

LA.lv