Kokteilis
Baudi

Šefpavārs Ēriks: “Paldies maniem mīļajiem cilvēkiem, kas mani atrunāja no profesijas maiņas!”0

Foto: Laura Blumberga

Šodien RigaTV24 raidījumā “La Dolce Vita ar Roberto” viesojas restorāna KURSHI TERASE šefpavārs Ēriks Aleksejevs un bārmenis Pauls Buls.

Pauls pagatavos kokteili, kam dots sievišķīgs un juteklisks nosaukums “Rabarberu Rozā”, bet Ēriks pagatavojis desertu saldummīļiem – “Reibstošais rabarbers”. Kāpēc reibstošais? Lasi recepti!

Šefpavārs Ēriks: “Paldies maniem mīļajiem cilvēkiem, kas savulaik mani atrunāja no profesijas maiņas!”

“Savulaik uzreiz pēc mācībām devos apgūt pavāra profesiju un pēc tam uzreiz tajā arī sāku strādāt,” – atceras Ēriks, un piebilst, ka ap 20 gadu vecumu tomēr piedzīvojis tādu kā lūzuma punktu, jo nav bijis īsti pārliecināts par to, ka izvēlētā profesija viņam ir vispiemērotākā. “Tolaik mani atrunāja no iespējami liktenīgās kļūdas man tuvie un mīļie cilvēki – liels paldies viņiem par to, jo tagad es pilnīgi noteikti zinu, ka būt pavāram man nozīmē ne vien vienkārši profesiju, bet tas pat ir mans aicinājums un sirdsdarbs!”
Ēriks atklāj, ka, lai arī pavāra profesija ir, piemēram, fiziski smaga – smagi, karsti katli, kas nemitīgi jācilā, viņam šis darbs sagādā tik lielu prieku, ka viņš šīs grūtības ikdienā nejūt un neredz. Turklāt interesanti, ka atšķirībā no daudziem pavāriem, kas pēc darba mājās gatavo nelabprāt, Ēriks to dara ar prieku. Tāpat arī viņam ļoti patīk izdomāt jaunas ēdienu receptes. Lūk, kā tas notiek! “Lai arī es sevi izjūtu vairāk kā pilsētas ritma cilvēku, ir brīži, kad man ir ļoti nepieciešams laiks, lai “pārslēgtu” režīmus un to vislabāk es varu izdarīt laukos, pie dabas. Tur padzīvojot dažas dienas es sakārtoju savas domas, pats sevi un tad, braucot atpakaļ uz Rīgu, man ir pilna galva jaunu ēdienu receptēm! Sākumā tās dzimst galvā, tad es tās izmēģinu virtuvē. Dažkārt no pirmās idejas līdz gatavam ēdienam paiet neskaitāmi mēģinājumi ar papildinājumiem, kamēr tiešām ēdiens ir gatavs un tāds, kādu es to biju redzējis savās idejās,” – stāsta Ēriks.
Brīvajā laikā pavārs “atpūšas” sporta zālē, cilājot svarus, jo arī tas palīdz pēc garām, nogurdinošām darba dienām sakārtot prātu, kā arī atzīstas, ka pavisam noteikti nav no tiem cilvēkiem, kam piemīt profesionālais kretīnisms – ja viņš dosies uz kādu ēstuvi pasūtīt ēdienu, tad nemeklēs tajā nekādas vainas, bet baudīs pasniegto!

Deserts „ Reibstošie rabarberi”

Foto: Laura Blumberga

Pagatavošana (8 porcijām): 
Uzputo 5 olas ar 5 ēdamkarotēm cukuru. Pievieno 5 ēdamkarotes miltus un 1 ēdamkaroti kakao. Cep cepeškrāsnī 9 līdz 10 minūtes 180 grādu temperatūrā.
300 gr balto šokolādi izkausē 100 ml pienā, iemaisa 7 gr uzbriedinātu želatīnu. Atsevišķi uzputo 300 gr saldo krējumu un iemaisa baltās šokolādes masā.
300 gr rabarberu karamelizē 80 gr cukurā. Karsē, līdz cukurs ir šķidrs un viegli brūns. Tur iemērc rabarberus, pasautē 2 līdz 3 minūtes un pievieno 40 ml „Akmeņlauzis-Saulnesis”, pasautē vēl apmēram 2 minūtes.
Uz sagatavotā biskvīta liek kārtu ar šokolādes krēmu, tad kārtu ar karamelizētiem rabarberiem. Visu satin skaistā ruletē un sagriež porcijās.
Servējot uz šķīvja pārlej ar spoguļglazūru, kuru pagatavo šādi: kausē 100 ml ūdenī 200 gr balto šokolādi un pievieno 10 gr uzbriedinātu želatīnu, pusi tējkaroti ar kurkumu. To atdzesē līdz 20 vai 21 grādu temperatūrai.
Dekorē ar šokolādes zariņiem un piparmētru lapiņām.

Bārmenis Pauls: “Es neesmu ballīšu cilvēks!”

Foto: Laura Blumberga

Bārmenis Pauls atzīst, ka, lai varētu strādāt šajā profesijā cilvēkam jābūt apveltītam ar izturību, jāmīl komunicēt ar cilvēkiem un jābūt arī humora izjūtai. Un, protams, ka ļoti jāmīl savs darbs, jo, kā atzīstas Pauls, tas nav nemaz tik viegls vai vienkāršs, kā no malas kādam varētu izskatīties. Gadoties arī ļoti prasīgi klienti, kad Pauls saprotot – izpildīt viņu lūgto ir praktiski neiespējami, taču arī šādos gadījumos bārmenim ir jācenšas un jārada klientā pārliecība, ka tu esi izdarījis visu, lai viņa lūgumu apmierinātu.
Kā vienu no vissarežģītākajām lietām savā darbā Pauls min to, ka pats nelieto alkoholu: “Es neesmu ballīšu cilvēks. Man pēc dabas patīk klusums un miers. Taču es ļoti mīlu savu profesiju, tāpēc esmu iemanījies sadzīvot gan ar darbu ballītēs, gan ar savu iekšējo sajūtu. Grūti ir tāpēc, ka dažkārt gadās klienti, kas vēlas “uzsaukt” šotiņus, bet es nelietoju alkoholu! Tas, protams, dažreiz rada sarežģītākas situācijas. Taču tā kā Kurshi Terasē es strādāju arī kā viesmīlis, man ir vieglāk, jo nestāvu tikai aiz bāra letes, bet arī apkalpoju viesus, un man tas ir liels gandarījums.” Pauls smejas, ka ierastā lieta, kad bārmeņiem arī draugu ballītēs prasot pagatavot kokteiļus, viņam ir secen, jo viņš pats nelieto alkoholu, un draugi to zina. Piedevām viņš reti apmeklē ballītes. Tā vietā Pauls dodoties staigāt uz pludmali vai izvēloties laivā pabūt uz ezera. “Tiesa, dažkārt esmu tik noguris darbā no cilvēkiem un trokšņiem, ka tajā laivā visu dienu varu arī nogulēt,” – viņš smejas.
Brīvajā laikā Pauls nodarbojas ar cīņu sportu, kam pievērsies jau bērnībā.

Kokteilis „Rabarberu Rozā”

Foto: Laura Blumberga

Pagatavošana:
Kārtīgi sakrata šeikerī ar ledu: 40 ml Akmeņlauzi – Saulnesi, 20 ml (aveņu aperatīvu ar kliņģerīti un vērmeli), 20 ml Rhubarb de Kuyper, 1 olas baltumu, 15 ml rabarberu sīrupu, 30 ml rabarberu sulu. Pasniedz “Martini” glāzē ar ledu un uzpilina pāris pilienus angustūra biteru. Dekorē ar citrona miziņu.

LA.lv