Kokteilis
Baudi

Saulkrastos notiks koncerts, kas veltīts Edgara Liepiņa piemiņai0

Publicitātes foto

Saulkrastu estrādē 27. maijā pulcēsies Joku karaļa – Edgara Liepiņa cienītāji uz koncertu “Pašūposimies, lai ilgāk dzīvojam!”. Edgaram pašam pieder šie zīmīgie vārdi: “Uz tikšanos kādreiz maijā!” Jau 24 gadi, kopš latviešu aktieris, komiķis un traģiķis E. Liepiņš uz mums raugās no savas zvaigznes debesu laukos. Šogad E. Liepiņam mēs svinētu 90!

Liepiņa talanta un personības fenomens ir apbrīnas vērts, jo mēs atkal un atkal vēlamies klausīties iemīļotās melodijas, pasmieties par labestīgo un tik trāpīgo humoru, kas iekrāso mūsu skarbo ikdienu. Aktieris Guntis Skrastiņš neslēpj: “Tā ir fantastiska sajūta, ka viens mākslinieks pat pēc savas nāves spēj sapulcināt koncertā cilvēku tūkstošus!”

Anita Ausjuka no pašiem pirmsākumiem, 90. gadu beigās, kopā ar Imantu Skrastiņu bija tie, kas turējuši rūpi par E. Liepiņa piemiņu. “Lai arī pēdējos gados publiski aktīvi Imants nerīko šos piemiņas pasākums, bet viņš ir aktiera piemiņas aizbildnis. Pirmais koncerts bija ziedojumu vākšana piemineklim. Tad arī tapa ideja par koncertu “Uz tikšanos kādreiz maijā”. Imants un es varam teikt, kamēr būsim dzīvi, vienmēr maija beigās būs piemiņas pasākumi Skultē,” neslēpj Anita un izceļ: “Imants kopā ar Ēriku Hānbergu uzrakstījis grāmatu “Āksts un Traģiķis. Edgars Liepiņš”, tāpat E. Liepiņa vārdā ir nosaukta iela Skultē.”

Koncertu formāti ir mainījušies, bet nemainīga ir tā īpaša Edgara Liepiņa aura, kas ir klātesoša ar viņa kolēģu un citu mākslinieku izpildītajām dziesmām kā “Lācītis”, “Upē naktī pīles kliedz” un daudzām citām, kurām skatītāji dzied līdzi.

“Kamēr būs cilvēki, kuriem ir svarīga Liepiņa piemiņa, tik ilgi būs šie piemiņas koncerti.

Formāts var mainīties. Iespējams, ka tie būs mazāki, intīmāki, bet noteikti būs. Vēl mēs neesam ķērušies klāt Liepiņa filmu un radio arhīvam. Tā ir liela bagātība, ko varētu skatīt pasākumos, bet tie jau tad būs citādi,” stāsta Anita.

Liepiņa vārdā ir nosaukta arī piemiņas balva, ko saņēmuši 18 ievērojami mākslas un kultūras darbinieki – Valdis Artavs, Ēriks Hānbergs, Andris Freidenfelds, Baiba Sipeniece, Maestro R. Pauls u. c. Arī šogad tiks pasniegta šī balva. Šogad tā tiks aktieru ansamblim “Ilga” – Aldim Siliņam, Laurim Subatniekam un Gundaram Silakaktiņam. “Vakaru vadīs E. Liepiņa balvas laureāti Voldemārs Šoriņš un Zigurds Neimanis. Vēl šajā vakarā būs laureātu pāris Jānis Jarāns un Dainis Porgants,” atklāj Anita. Koncertā klausītājus priecēs arī Māsas Legzdiņas, Ainārs Bumbieris, Edgars Pujāts, Guntis Skrastiņš, Dainis Skutelis un mūziķi Zintis Žvarts, Juris Kristons, Modris Laizāns, Ivars Kalniņš, Ivars Jercums.

Kad un kur?

  • 27. maijā plkst. 15.00 Saulkrastu brīvdabas estrāde
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 7 un 10

 

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: kas ātrāks – lidmašīna “Sukhoi Su-31” vai BMW M klases auto?
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Skaistākās operu ārijas par mīlestību festivālā “Summertime” Jūrmalā
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Jānis Stībelis laiž klajā jaunu singlu un aicina uz jubilejas koncertu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Paaudžu maiņa “Skonto” grupā? Uzņēmumu vadību pārņem Rihards Rāvis
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Latgales mežos izvērš divas sēņotāju glābšanas operācijas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Uz Latviju brauks jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tiešraides ieraksts: Latvijā tiek palaists pirmais 5G internets LMT tīklā
2 stundas