Kokteilis
Dzīvo

Saudzē sevi! 7 neveselīgi ieradumi, kas ļoti kaitē tavai redzei0

Publicitātes foto

Cilvēka acis ir bezgala apbrīnojams orgāns. Gluži tāpat kā smadzenes, acis ir viena no viskompleksākajām cilvēka daļām, un par tām ir jārūpējas tikpat ļoti, cik par pārējo ķermeni. Tomēr, nereti par to aizmirstam un mūsu acu veselību atstājam otrā plānā.

Lūk, 7 neveselīgi ieradumi, kas ietekmē mūsu redzi un ko darīt, lai no tiem izvairītos.

1. Nepareiza kontaktlēcu lietošana

Eksperti uzskata, ka tieši nepareiza kontaktlēcu lietošana izraisa acs bojājumus, ietekmējot redzi. Bieži vien tiek izvēlētas vai nu nepiemērotas lēcas vai arī lietotas neatbilstoši norādījumiem, piemēram, pārāk ilgi. Svarīgi ievērot optometrista norādījumus!

2. Pārāk retas vizītes pie optometrista

Nenoliedzami, labākais veids, kā novērst redzes pasliktināšanos, ir to regulāri pārbaudīt. Ārsts spēs sniegt vislabākos ieteikumus un tu vienmēr būsi zinošs par savu acu veselību.

3. Rakstīšana vai lasīšana pie vāja apgaismojuma

Tiem, kam patīk lasīt, tas ir izcils veids, kā relaksēties un atpūsties. Taču, ja tas tiek darīts nepiemērotā apgaismojumā, pustumsā, acis tiek pakļautas papildus slodzei un tās ātri vien nogurst. Tādēļ, ja lasi, pārliecinies, ka ir pietiekams apgaismojums un acis netiek pārāk piepūlētas.

4. Acu berzēšana

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tas ir slikti – uz mūsu rokām dienas laikā sakrājas daudz baktēriju, kuras berzēšanas rezultātā var nonāk mūsu acīs. Papildus, pats berzēšanas process var traumēt acs virsmu. Ja acī radusies nieze, uzliec aukstu kompresi. Tā mazinās niezi un apsārtumu.

5. Saulesbriļļu ignorēšana

Saulesbrilles patiesībā radītas, lai pasargātu mūsu acis no spilgtajiem UVA un UVB stariem. Tomēr mūsdienās bieži vien tās kalpo vien kā stila elements, kas nepasargā acis, līdz ar to, palielinās kataraktas risks, kas ir iemesls, ka zaudējam redzi. Tāpēc, kad iegādājies saulesbrilles, tad tikai labas un kvalitatīvas, kas pasargās acis kā ziemā, tā vasarā.

6. Vecas kosmētikas lietošana

Kosmētika ar laiku kļūst veca un tajā, lietošanas rezultātā, veidojas dažādas baktērijas, kuras pēcāk atstāj nelabvēlīgu iespaidu uz tavu redzi. Noteikti regulāri maini savu skropstu tušu un izvēlies tikai augstas kvalitātes produktus.

1. Smēķēsana

Šis nepatīkamais ieradums ir viens no ārkārtīgi populāriem iemesliem, kādēļ pasliktinās redze. Ķīmiskās vielas, kas atrodas cigarešu dūmos, traumē acs audus kā arī palielina mākulas deģenerācijas risku (redzes pasliktināšanās). Ja iespējams, izvairies no smēķēšanas vai atrašanās smēķētāju klātbūtnē.

LA.lv