Viena no šarmantākajām pašmāju aktrisēm Ieva Florence un asprātīgais komiķis Rihards Sniegs atgriežas TV ekrānos aizraujošā izaicinājuma šova “Kurš Kuru Laukos” jaunajā sezonā. Šoreiz cīņas arēna abiem būs viena – Latvijas lielākās lauku sētas, kur plecu pie pleca viņi raks kartupeļus, slauks govis, cirps aitas un mēzīs mēslus. Kuram veiksies labāk – pilsētas švītiņam vai TV dīvai augstpapēžu kurpēs? Atšķirībā no iepriekšējām sezonām – šoreiz Rihards un Ieva metīsies darbos vienās un tajās pašās saimniecībās – šķīdīs dubļi, līs sviedri un būs gan spraiga cīņa, gan eleganta koķetērija! Bet ko par abu konkurentu darba sparu teiks paši saimnieki? Vai viņi būs mierā ar lauku sētā paveikto?

Seko līdzi, kā šikie pilsētnieki izaicina sevi un viens otru uz azartisko dueli šovā “Kurš Kuru Laukos” jau no 11. janvāra ceturtdienās, plkst. 21:00 “STV Pirmā!”

Pilsētnieki laiku sētā – traucēklis vai vērtīgi palīgi?
Šajā sezonā abi censoņi vienu dienu – no agra rīta līdz pat vēlam vakaram – pavadīs kādā no Latvijas lauku saimniecībām – lai uz savas ādas līdz mielēm izbaudītu lauku ikdienu un reizi par visām reizēm noskaidrotu – kurš no abiem ir labāks, veiklāks un prasmīgāks? Par katru paveikto uzdevumu saimnieki šikajiem pilsētniekiem dos savu vērtējumu, ņemot vērā ne tikai laiku, kādā uzdevums paveikts, bet arī meistarību, izdarītā darba kvalitāti un attieksmi pret paveikto.

Rihards un Ieva lasīs šitaki sēnes zemnieku saimniecībā “Šita&ke”, cirps un ganīs aitas pie Valtera un Ilzes Mitāniem “Ķeiķos”, lasīs zemenes Talsu novada lielākajās plantācijās, ganīs strausus Kuldīgas novada “Norniekos”, kā arī ar atraktīviem uzdevumiem viesosies citās pašmāju lauku saimniecībās. Turklāt interesanti, ka abi sāncenši ne tikai apgūs visīstākos laku darbus, bet arī centīsies saimniekiem iemācīt kādu pilsētas paražu – gan gatavos pusdienas rīdzinieku stilā, gan atklās kādu neparastu pilsētnieku ieražu vai modernu spēli. Kā pilsētniekiem veiksies ar lauku darbiem? Un kā paveikto vērtēs zemnieku saimniecību vadītāji?

Ko redzēsiet pirmajā sērijā?
Pirmajā sērijā, kas “STV Pirmā!” ekrānos būs skatāma jau šo ceturtdien, sāncenši iejutīsies aitkopju lomā zemnieku saimniecībā “Ķeiķi”, kur Mazsalacas novadā saimnieko Ilze un Valters Mitāni. Viņi iepazinušies vēl pusaudžu gados, taču uz laukiem pārcēlušies pēc tam, kad bija paspējuši “izskraidīties” pa pasauli un pat kādu laiku padzīvot Norvēģijā. “Bija sajūta, ka beidzot jāsāk darīt kaut kas savs.

Jautājums par dzīvi laukos vai pilsētā, nemaz nebija dienaskārtībā, tas bija pilnīgi loģisks un pašsaprotams,” saka saimnieki. Vēl tikai pirms pieciem gadiem saimniecībā bija 9 aitiņas, nu viņiem jātiek galā ar aptuveni 170 sprogainēm. Ja saimniecībai būtu jādod moto, tas varētu būt šāds: “Mūsu pusē aitas tusē!” un taisnība vien ir, jo cik gan daudz aitkopju varētu lepoties ar to, ka viņu aitas mitinās padomju laikā celtā kolhoza klubā, kurā savulaik notikuši pagasta svarīgākie kultūras un izklaides pasākumi.

Pati labākā lieta dzīvojot laukos, Mitānuprāt, ir brīvā dzīves telpa – neviens nekāpj uz kājas, nespiežas virsū, un neskatās logos. Bet visvairāk no pilētas pietrūkst omulīgas “pasēdētavas” – kafejnīcas vai picērijas. Viesojoties “Ķeiķos” Rihardam un Ievai būs ne tikai jēri jāatšķir no aitām un jāiedod tiem attārpošanas zāles, bet arī jāapgriež aitām nagi, jāplucina vilna un ar izkapti jāpļauj zāle. Vai Ievai pietiks spēka saķert un cilāt smagos jērus? Un kā Rihardam veiksies “aitu medībās”, jo tieši šādu pieeju būs izvēlējies pilsētas švītiņš, jēru ķeršanu salīdzinot ar ballīti un iepazīšanos ar pretējo dzimumu kādā no galvaspilsētas klubiem.

Laiks veiksmei un viltībai – kādu stratēģiju katrs no dalībniekiem būs izvēlējies?

Lai padarītu cīņu vēl interesantāku, šova veidotāji būs devuši iespēju iejaukties arī veiksmei – proti, Rihards Sniegs un Ieva Florence, pildot darba uzdevumus, varēs patraucēt pretinieku, “nozagt” tā laimētos punktus, kā arī lūgt papildus palīdzību no darba vadītāja jeb saimnieka. To, kuram no abiem katrā šova sērijā uzsmaidīs laime, noteiks milzu “Kurš Kuru” metamais kauliņš, kas ienesīs papildus spriedzi jau tā nokaitētajā un sviedriem lietajā darba dienā.

Nenoliedzami, liela nozīme būs arī abu varoņu izvēlētajai spēles stratēģijai – vai dauzonīgajam Rihardam izdosies tikpat veikli kā iepriekšējās sezonās apburt un šarmēt savas darba vadītājas, pat ja rokās mēslu dakša, bet katrā padusē pa aitai? Vai talantīgajai Ievai Florencei pietiks ar plato smaidu un milzīgo apņēmību, lai iekarotu lauku cilvēku sirdis un kā nākas izdarītu uzdotos darba uzdevumus?

Ar ko nāksies saskarties pilsētniekiem nonākot dziļos laukos un vai viņiem maz pietiks spēka un izturības tik sūrajai zemnieku ikdienai?! Un galu galā – kurš no abiem sāncenšiem izrādīsies pārāks šajā sezonā? Izbaudi īstu sacensību garu Latvijas laukos un dodies līdzi Rihardam Sniegam un Ievai Florencei pie pašmāju zemniekiem šovā “Kurš Kuru Laukos” – jau sākot ar 11. janvāri ik ceturtdienu plkst. 21:00 “STV Pirmā!”