Kokteilis
Apbrīno

Sargeņģelis Tomas, kurš jau kļuvis atpazīstams visā pasaulē, aicina jauniešus izvēlēties glābēja darbu0

Foto – Leta

Droši vien tikai retais neko nav dzirdējis par Holivudas kino cienīgajiem notikumiem, kas kādā maija dienā norisinājās tepat Rīgā un par kuriem, ņemot vērā ievērojamo kritiena ātrumu, neizpratnē ir pat slavens amerikāņu fiziķis Rets Aleins. Reālo varoņdrarbu paveica latviešu ugunsdzēsējs – glābējs Tomas Jaunzems, kurš, izliecies pa trešā stāva logu, kritiena mirklī notvēra no ceturtā stāva krītošu sievieti, kas vēlējās izdarīt pašnāvību. Par šo neticamo varoņdarbu drosminieks pēcāk saņēma īpašu apbalvojumu – Goda zīmi “Par pašaizliedzību”.

Žurnālam “Privātā Dzīve” ugunsdzēsējs atzīst, ka droši vien noteicošais bijis viņa spēks, veiklība un sportiskais rūdījums, kas gūti, studējot Sporta akadēmijā, kur ieguvis šaušanas trenera un sporta skolotāja diplomu. “Viss notika loti ātri. Jutu, kā viņas augums aizslīd gar manām drēbēm, un man pat šķita, ka es sievieti nenoķēru. Taču jau nākamajā sekundē mēs viņu iecēlām dzīvoklī.”

Puisis no Straupes, kurš brīvajā laikā labprāt startē šaušanas sacensībās un darbojas kā tiesnesis, kā arī regulāri cenšas tikt uz katrām dzinējmedībām, jau sen zinājis, ka savu nākotni vēlas saistīt ar patriotisku darbu valsts iestādē, tādēļ pēc fizisko normatīvu nokārtošanas nokļuvis ugunsdzēsēju rindās. Pēc izcilās glābšanas operācijas par izskatīgo drosminieku sajūsminās gan tautieši, gan par viņu raksta tabloīds “The Sun”. Kā atklāj “Privātā Dzīve”, uz jaunā skaistuļa sirdi gan ārzemju dāmas, kuras jau paguvušas viņu nodēvēt ar pasaulē skaistāko sargeņģeli un būtu gatavas uz kādu pārgalvību, ja viņas noķerti tieši Tomas, var necerēt – Tomas Jaunzems jau četrus gadus ir precējies ar mīļoto sievieti Inesi, ar kuru kopā ir jau divtik ilgāku laiku.

Tomas arī intervijā atzinis, ka viņa piemērs pamudinās jauniešus izvēlēties šo profesiju. “Ir vajadzīgi jauni, spēcīgi puiši, kas parūpēsies par mūsu tautiešiem, kas nonākuši nelaimē. Turklāt šis darbs ir interesants un dinamisks,” – viņš stāsta žurnālam.

6km #lattelecomrigamarathon

A post shared by Inese Jaunzeme (@i.jaunzeme) on

A post shared by Inese Jaunzeme (@i.jaunzeme) on

We did it!!! 🖒#skydiving

A post shared by Inese Jaunzeme (@i.jaunzeme) on

2h distance pieveikta. 😎 #rigasrogainings

A post shared by Inese Jaunzeme (@i.jaunzeme) on

A post shared by Tomas Jaunzems (@tomy_jey) on

LA.lv