Kokteilis
Baudi

Salaspils botāniskajā dārzā visu nakti norisināsies muzikāls festivāls “Kartupeļpalma”0


Grupa “Rīgas Modes”.
Grupa “Rīgas Modes”.
Publicitātes foto

Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā 14. jūlijā festivāls “Kartupeļpalma”, kur uz divām skatuvēm, veidojot muzikālu stāstu visas nakts garumā bez ilgstošām klusuma pauzēm, uzstāsies grupas “Židrūns”, “Jūk”, “Rīgas modes”, “Spāre”, “Inokentijs Mārpls”, “Apēdājs”, “Baložu pilni pagalmi”, Ozols&Tehnikums, “Bērnības milicija” un repere Viņa.

Festivāla programmas veidotājs ir ilggadējs mūzikas žurnālists, grāmatas “Rokupācija” autors un dīdžejs Uldis Rudaks. Viņš pats teic, ka festivālu nosapņojis: “Muzikāls stāsts vienas nakts garumā – līdz pat pirmajiem gaiļiem, vilcieniem un autobusiem. “The Cure”, “Swans” vai “The Strokes” šoreiz vēl nebūs, bet uzstāsies vairākas ļoti labas latviešu grupas. Tev patiks.” Stāstot par grupu un mūziķu izvēli pirmajā festivālā, Uldis teic: “Koncerta dalībnieku izvēlē noteicošais bija nevis kritērijs, cik tie populāri, cik miljonus albumu pārdevuši vai cik “Grammy” balvas saņēmuši, bet gan viņu spēlētā mūzika – galvenais iemesls, kā dēļ cilvēki patiešām vēlas apmeklēt koncertus. Programma veidota tā, lai apmeklētāji nezaudētu interesi līdz pirmajam rīta sabiedriskajam transportam, ja nav atbraukuši ar saviem auto, kaut visieteicamākais un nekaitīgākais braucamais, protams, ir divritenis.”

Grupa “Bērnības milicija” jau kādu laiku nebija uzstājusies un par iespēju uzstāties festivālā teic: “Juhū! Pēc vairāk nekā diviem gadiem laiks izziņot vienu mazu uzstāšanos! Par to mēs paši esam ļoti priecīgi. Principā varētu pat teikt, ka nevaram sagaidīt.”

Bonusā – starp abām skatuvēm un bufetēm vecā kantora pagalmā 21. gadsimta pirmizrādi piedzīvos četras gandrīz simtgadīgas latviešu filmas no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālās krātuves. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja noskatīties 1924. gada spēlfilmu “Uztuptēva pēdējie piedzīvojumi Rīgā”. Laucinieka Uztuptēva piedzīvojumi Rīgā. Jaunatnes Sarkanā Krusta un Vērmanes dārza loto kluba reklāmfilma. Arī 1932. gada spēlfilmu “Kaķīša dzirnavas” pēc Kārļa Skalbes pasakas “Kaķīša dzirnavas” motīviem. 1922. gada animācijas filmu “Varžu valstība”, kas ir leļļu animācijas žanra aizsācēja un režisora Vladislava Starēviča animācijas filma, kas veidota pēc fabulas “Vardes prasa karali”, un 1920.–1929. gada populārzinātnisko filmu “Veselā miesā veselīgs gars!”. Filma stāsta, kā fiziskās nodarbības svaigā gaisā norūda skolēnu veselību un paceļ gara možumu. Izmantoti aktierkino paņēmieni, lai uzskatāmi parādītu, kā slidošana, hokejs, slēpošana, vizināšanās ar ragavām un citas aktivitātes svaigā gaisā stiprina veselību un palīdz mācībās.

Kāpēc “Kartupeļpalma”? Par to Uldis saka: “Kartupeļpalma (‘Amorphophallus titanum’) ir augs, kura zieds atveras tieši naktīs, kad visi citi aizveras.”

Kad un kur?

  • 14. jūlijā plkst. 21.00 Salaspils Nacionālais botāniskais dārzs
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 10
  • Vairāk informācijas: https://kartupelpalma.wordpress.com/

 

LA.lv