Kokteilis
Baudi

Salaspilī notiks festivāls ar pievienoto vērtību: “Kartupeļpalma 58”0

Foto: Uldis Rudaks

Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā 13. jūlijā notiks festivāls “Kartupeļpalma 58”. Uz divām skatuvēm uzstāsies “Alis P”, “Voiceks Voiska”, “Martas Asinis”, “Fuck Art”, “Nikto”, Evija Vēbere, “Zig Zag”, “Ezeri”, Helēna Kozlova, “Sigma”, “Waterflower”, “Rūsa”, “Zāle”, Simons Krasts, “Das Sonntags Legion”, “Pamirt” un “Krāsa”.

Festivāla idejas autors, ilggadējais mūzikas žurnālists Uldis Rudaks uzskata, ka lielo festivālu slavas laiks ir pagājis un nākotnē izdzīvos mazāk komercializētie un šaurākai auditorijai domātie pasākumi. Šoreiz festivāls būs garāks un arī koncertu, kā redzams pēc dalībnieku saraksta, būs pulka vairāk. Uz divām skatuvēm bez pauzēm, uz tām mijoties un nekam nepārklājoties, muzicēs 17 grupas. Festivāls jābauda nesteidzoties, jo attālums starp abām skatuvēm veicams piecās minūtēs.

Tāpat kā iepriekšējā gadā dalībnieku atlasē galvenais nav bijis kritērijs, lai konkrētais mākslinieks patiktu visiem un pūlis izbradātu rožu dobes, bet gan viņa unikalitāte un jaunrade uz Latvijas mūzikas kartes, kam būs vērtība arī pēc daudziem gadiem. “Pats esmu apmeklējis daudzus festivālus gan Latvijā, gan ārzemēs, bet tādā, kur visus programmā uzskaitītos dalībniekus noteikti gribētos dzirdēt, vēl neesmu bijis, un tieši tāds ir “Kartupeļpalma 58″ mūziķu atlases princips, līdzīgi kā manos dīdžeja setos, kur arī hiti pēc pieprasījuma netiek atskaņoti, ja tie nesakrīt ar manām vēlmēm,” stāsta Uldis Ru­daks un neslēpj: “Protams, ka tas ir egoistiski, bet pa šiem gadiem esmu sastapis gana daudz domubiedru, kuri mani sapratīs. Nav tā, ka visi favorīti jau ir iekļuvuši “Kartupeļpalmas” pro­grammā, bet festivāls plānots kā ilgtermiņa projekts, kurā zem katra dalībnieka vārda esmu gatavs parakstīties. Līdzīgi kā mani Radio NABA raidījumi “Zibens Pa Dibenu”, kur sākumā iecerētie simt visu laiku labākie latviešu mūzikas albumi jau apskatīti un nu krietni ieskrējies jau otrais simtnieks, jo vēl ir gana daudz aizmir­sta, par ko vērts atgādināt, un brīnišķīga mūzika Latvijā top joprojām. Festivāls arī netiek saukts par kaut kāda konkrēta mūzikas virziena, mākslas un vēl kaut kādu pamācošu aktivitāšu kopumu, vienkārši – festivāls “Kartupeļpalma 58″ un punkts.” Kad Uldim vaicā, kāpēc tāds skaitlis – 58, viņš kodolīgi atbild: “Lai būtu, kurp tiekties.”

Saistītie raksti

Arī šogad nemainīga paliek festivāla devīze: “Atveras, kad citi aizveras”, jo kartupeļpalma (Amorphophallus titanum) ir augs, kura zieds atveras tieši naktīs, kad visi citi aizveras. “Šī devīze sasaucas ar festivāla dalībniekiem – medijos mazāk dzirdamiem mūziķiem, kurus var sadzirdēt tikai tad, kad klausītājam ir izdevies aizmukt no visur dzirdamo komercmūziķu radītā fona,” nosaka Uldis.

Atslodzei tāpat kā pagājušogad būs iespēja skatīties mēmo kino, kam koncertu skaņa netraucē.

Kad un kur?

  • 13. jūlijā plkst. 16.00 Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilsuparadize.lv
  • Cena: EUR 10 (pasākuma dienā dārgāk)
LA.lv