Kokteilis
Baudi

Sākas ietekmīgā Eurosonic mūziķu skate, Latviju pārstāv Very Cool People0

Foto: Valdis Krūmiņš

No trešdienas, 16. janvāra, līdz 18. janvārim Nīderlandes pilsētā Groningenā norisinās festivāls Eurosonic 2019, kurā piedalās arī latviešu džeza grupa Very Cool People. Eurosonic jau 20 gadus tiek rīkots ar EBU (Eiropas Raidorganizāciju apvienības)  atbalstu un šis ir pasākums, kas būtiski ietekmē gaidāmās sezonas festivālu programmas un jauno mūziķu starptautiskās karjeras. Eurosonic konferenci apmeklē arī Latvijas Radio 5- Pieci.lv DJ Toms Grēviņš.

Pieci.lv dīdžejs Toms Grēviņš apmeklēs pasākumu klātienē, lai dzirdētu jauno Eiropas mākslinieku uzstāšanos un sekoti līdz arī latviešu māksliniekiem Groningenā: “Eurosonic konference ik gadu ir svarīgs Eiropas jaunās mūzikas spogulis, kas ļauj saprast jaunākās populārās mūzikas tendences un izdarīt secinājumus par gaidāmajām debijām. Kopā ar koncertu/festivālu rīkotājiem arī mūzikas žurnālistiem un dīdžejiem šī ir lieliska iespēja pārbaudīt jauno izpildītāju dzīvo koncertu kvalitātes”. Toma Grēviņa redzētajam un dzirdētajam konferences laikā var sekot līdzi Pieci.lv Instagram kontā.

Eurosonic ietvaros trīs dienu garumā norisināsies gan jauno grupu koncerti, gan izglītojoši un vērtīgi semināri mūzikas producentiem, mūziķiem un citiem nozares profesionāļiem. Festivālu ik gadu apmeklē vairāk nekā 300 mūziķi un 4000 mūzikas profesionāļi, producenti, festivālu rīkotāji, ierakstu kompāniju pārstāvji, ka arī vairāki desmiti tūkstoši apmeklētāju. Eiropas valstu jaunajiem mūziķiem tā ir iespēja uzrunāt starptautiskas auditorijas un iepazīstināt ar sevi mūzikas industrijas profesionāļus, kā arī  piedalīties vērtīgos semināros un dibināt jaunus kontaktus.

Uzstāšanās Eurosonic ir būtisks pasākums ikvienam mūziķim, kurš cer izveidot starptautisku karjeru. Arī tādu pazīstamu mūziķu kā Adele, The XX un Igauņu grupas Ewert And The Two Dragons ceļš pie visas pasaules klausītājiem sācies šajā pasākumā. Eiropas svarīgāko mūzikas festivālu pārstāvji tieši konferences skatēs izvēlas labākās jaunās grupas savām festivālu programmām.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Rutulis atklāj, kurš dziedātājs Latvijā var atļauties Maestro Raimondu Paulu uzrunāt uz “tu”
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO: “plus – size” supermodele Ešlija Grema atklāj, ka ir sava pirmā bērniņa gaidībās
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums
8 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Glābēji sīkāk par traģēdiju: ugunsgrēkā bojā gājusi 8 gadus veca meitene
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijā treniņa laikā mirusi perspektīva vieglatlēte
5 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Pirms 30 gadiem tika pavērts dzelzs aizkars
7 stundas