Šajā rudenī laiduši klajā albumu ar daudznozīmīgo titulu “Trīs”, grupa “The Sound Poets”, daudzu pozitīvi motivējošas mūzikas cienītāju iemīļotā apvienība, aicina uz albumam veltītu lielkoncertu 20. oktobrī “Arēnā Rīga”. Ir skaidrs, ka tas ir līdz šim ambiciozākais projekts grupas pastāvēšanas vēsturē, jo nav daudz latviešu mūziķu, kas spētu sapulcēt pilnu “Arēnu Rīga”.

“Šķiet, liriski un muzikāli šis ir introspektīvākais un personiskākais grupas veikums. Zināmā mērā tam apakšā ir liela emocionālā slodze, tomēr to tikpat labi raksturo arī vieglums un brīvība, ar kādu mēs to radījām,” par “Trīs” stāsta grupas basģitārists Kārlis Josts. Grupas solists Jānis Aišpurs vairākkārt atzinis, ka šis ir arī personiskākais viņa albums.

Jaunajā albumā, kas seko iepriekšējiem diviem “Tavs stāsts” (2014) un “Zelta Mikrofona” rotātajam “Pulsē” (2015), iekļautas 11 jaunas dziesmas latviešu valodā, tostarp jau labu tiesu popularitātes iekarojušie “Ceļš” un “Mums ir ko zaudēt”, kas ierakstītas “Clockwork Studio” Tartu un grupas mājvietā Andrejsalā. “Trīs” ierakstījis un miksējis Gatis Zaķis, to producējis Zaķis kopā ar grupas dalībniekiem – Jāni Aišpuru, Normundu Lukšu, Pēteri Lundi, Kārli Jostu un Undīni Balodi. Dziesmu tekstu tapšanā piedalījusies arī Alise Joste un Arnis Račinskis, savukārt albuma dizainu veidojis mākslinieks Krišs Salmanis.

“Rakstot “Trīs”, mēs centāmies apzināties un domāt par grupas “The Sound Poets” stiprajām pusēm, par to, kas cilvēkiem tiešām patīk mūsu mūzikā, un centāmies šīs lietas saglabāt, vienlaikus paliekot uzticīgi arī savām iekšējām izjūtām par mūziku, tās tapšanas procesu un nozīmi mūsu dzīvē. Tas mēdz būt izaicinājumiem pilns process, taču esam ļoti priecīgi par paveikto,” gandarījumu pauž mūziķi.

“The Sound Poets” mūziķi koncertā “Arēnā Rīga” apņēmušies sniegt to, kas klausītājus uzrunā viņu mūzikā, reizē solot uzdrīkstēties mazliet vairāk un spert nākamo soli grupas dzīvē. “Enerģija, ko koncertos saņemam no klausītājiem, ļauj divkārt to dot atpakaļ, tādēļ jau tagad ir skaidrs, ka 20. oktobra vakars būs neaizmirstams,” pārliecināts ir Kārlis Josts.

Īpašo viesu lomā grupas skanējumu lielkoncertā papildinās Latvijas Radio bigbenda mūziķi. “Nevienam nav šaubu par bigbenda kvalitāti un meistarību, kas atzinīgi novērtēta visā pasaulē, tādēļ ir liels gods un prieks dalīt skatuvi ar šiem mūziķiem. Kopīgi gatavojam jaudīgu koncerta kulmināciju, lai visiem zināmās grupas dziesmas izskanētu ar iepriekš vēl nepieredzētu enerģiju,” par sadarbību stāsta Josts.

Kad un kur?

  • “The Sound Poets” lielkoncerts “Trīs” 20. oktobrī plkst. 20.00 “Arēnā Rīga”
  • Biļetes: “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 10.60 – 45.60

“The Sound Poets” video klips dziesmai “Nav par vēlu”: