Sagaidot pieredzes un nopelniem bagātā skatuves mākslinieka – pasaules apceļotāja Laimja Rācenāja jubilejas koncertu “Manas 60 pieturas”, piektdien, 17. augustā pulksten 14.00 Rīgā, VEF Kultūras pilī tiks atklāta fotogrāfiju izstāde, kuras autors ir pats mūziķis. Tajā iekļautas spilgtākās ceļojumu fotogrāfijas no Meksikas, Laosas, Kostarikas, Birmas, Argentīnas, Čīles, Kubas, Gruzijas un citām zemēm.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Kaut gan ar fotogrāfēšanu nodarbojas jau no 11 gadu vecuma, dziedātājs uzsver, ka nekādā ziņā nepievieno sev titulu “fotogrāfs”, skaidrojot, ka visi no izstādē redzamajiem darbiem tapuši paša arhīvam.

“Smildziņas nebildēju, drīzāk fiksēju tās pieturas, kādas laika gaitā parādījušās manā ceļā. Par dažām no tām jau uzreiz ir bijis skaidrs, ka tās paliks īpašas, piemēram, Maču Pikču,” stāsta Laimis Rācenājs.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Attēli veidoti, izmantojot 15 gadus vecu digitālo fotokameru, taču fotogrāfijās redzamās vietas un cilvēki ar savu raksturu un kolorītu aizrauj tik lielā mērā, ka tehnisku nianšu šķetināšana paliek otrajā plānā.

Izstāde būs apskatāma VEF Kultūras pils vestibilā līdz 21. augustam.

Laimja Rācenāja jubilejas koncertā “Manas 60 pieturas” 21. augustā VEF Kultūras pilī skanēs tikpat plašs mūzikas spektrs, kā pasaules nostūri, kas uzņemti viņa fotogrāfijās: no džeza ritmiem līdz dažādu tautu mūzikai. Uz skatuves muzicēs Laimis Rācēnājs& HIS ORCHESTRA, dāmu kolektīvs Neaizmirstulītes un karstasinīgie Mariachi Baltica.