Kokteilis
Baudi

Rinaldo aicina uz savu pirmo soloprogrammu “Balss iz tabora”0

Publicitātes foto

Laucienes tautas namā 9. martā Rinaldo no Ričiem klausītājus aicina uz savu pirmo soloprogrammu “Balss iz tabora”. “Man solokoncerti būs kaut kas jauns. Programmā būs gan romantiskas dziesmas, gan čigānu dziesmas. Pirmo reizi uzstāšos kopā ar pianistu Anatoliju Livču. Es domāju, būs interesanti,” par jaunumiem radošajā dzīvē priecīgi stāsta Rinaldo.

Solokarjera ir Rinaldo sens sapnis, kas ar menedžera Kaspara Antesa gādību beidzot tiks piepildīts. Dziedātājs neslēpj, ka, gatavojot soloprogrammu, sajūtas ir citādas nekā dziedot grupā. “Uz skatuves Rinaldo būs kopā ar pianistu Anatoliju Livču. Šī ir programma balsij un klavierēm – šis žanrs mūzikā nepieļauj paviršības ne klavierspēlē, ne dziedājumā, tāpēc abiem māksliniekiem ir uzlikta visaugstākā profesionālā latiņa,” stāsta Kaspars. Pats Rinaldo par jauno programmu teic: “Pēc brāļa nāves pirms pusotra gada es mūzikā un arī dzīvē apstājos, jo tas bija mans līdz šim dzīvē smagākais pārdzīvojums. Tā kā mēs ar brāli veidojām Riču grupas kodolu, es domāju, ka nekad vairs nedziedāšu pēc viņa nāves. Patiešām grupa “Riči” vairs nepastāv un bez Kaspara mēs nekad vairs nebūtu tie paši. Es sapratu, ka man ir jāiet savs ceļš mūzikā. Un pēc pusotra gada mani uz savu soloprogrammu pamudināja Anatolijs Livča. Viņš kā profesionāls pianists nāca klajā ar šo koncerta formātu. Sākām kopā muzicēt, dziedāt, un es atklāju citas šķautnes mūzikā un savā balsī. Izrādās, vēl ir daudz neatklātu lietu. Tagad man ir svarīgs dziesmas teksts, dziļāka jēga un izaicinošākas vokālās partijas.”

Kaspars mēģina pavērt priekškaru un atklāt, ko klausītāji dzirdēs koncertos: “Viena daļa dziesmu ir īpaši aranžētas balsij un klavierēm – tās ir romances latviešu, čigānu un spāņu valodā, kurās arī dzīvē spēj sazināties solists Rinaldo. Romances ir kā radītas Rinaldo balsij – vīrišķīgs liriskums, dzirkstošs skaņas plūdums, čigāniskais temperaments. Otra programmas daļa sastāv no Riču ģimenes visu laiku populārākajām dziesmām, kas arī pāraranžētas balsij un klavierēm – tostarp “Jau sūra elpa”, “Vijolnieks” un šā brīža hits – aizvadītā gada visspēlētākā Latvijas Radio 2 dziesma “Paldies tev, draugs”.”

“Mana balss – tā iz tabora skan” – tie ir vārdi no Jāņa Petera dzejoļa, kas trāpīgi raksturo Rinaldo, kura balss tembru nav iespējams sajaukt ar kādu citu. Viņa balss patiesi nāk no tabora, taču jau vairāk nekā 10 gadus tā priecē klausītājus visā Latvijā.

Kad un kur?

 • 9. martā plkst. 19.00 Laucienes tautas namā
 • 11. martā plkst. 16.00 Kauguru kultūras nams
 • 18. martā plkst. 17.00 Salaspilī kultūras namā “Rīgava”
 • 23. martā plkst. 19.00 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā
 • 24. martā plkst. 19.00 Ventspils kultūras centrā
 • 12. aprīlī plkst. IV 19.00 Kokneses kultūras namā
 • 13. aprīlī plkst. 19.00 Brocēnu kultūras centrā
 • 14. aprīlī plkst. 17.00 Limbažu kultūras namā
 • 15. aprīlī plkst. 19.00 Suntažu kultūras namā
 • 21. aprīlī plkst. 17.00 Liepājas Latviešu biedrības namā.
 • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
 • Cena: No EUR 5 līdz 10

Video:


LA.lv