Kokteilis
Baudi

Vienmēr smaidošais dziedātājs Rikardions uzvar ar mīlestību0

Publicitātes foto

Par janvāra sirdsdziesmu klausītāji ir izvēlējušies dziesmu “Mīlu”, ko izpilda vienmēr smaidošais dziedātājs Rikardions. Dziedātājs bija 2018. gada sezonas “Latvijas sirdsdziesmas” uzvarētājs ar dziesmu “Vilciens”. Vai dziesma “Mīlu” plūks uzvaras laurus, to izlems klausītāji vasarā lielajā finālā.

Par patīkamo ziņu Rikardions smaidot teic: “Esmu atkal novērtēts. Sajūtas ir ļoti patīkamas. Pirms rezultātu paziņošanas bija satraukums, jo vēlējos būt finālā. Būt finālā man nozīmē ļoti daudz, jo tas ir liels piedzīvojums, pieredze un tikšanās ar saviem faniem. Vienmēr ir atbildība pret klausītājiem, pret savu darbu, rezultātiem un veiksmi. Šoreiz atbildība ir cita, jo ir jauna dziesma. Tas ir jauns sākums, un viss ir skatītāju rokās, jo tieši viņi lemj par rezultātu. Raidījuma skatītājus acīmredzot mana radītā dziesma “Mīlu” ir uzrunājusi, tāpēc viņi mani ierindojuši šī mēneša pirmajā vietā. Lieliski! Pateicos!”

Rikardionam ir īpašs stāsts par savu jaunāko dziesmu. “Jaunajā gadā mans mērķis ir uzstādīt rekordu ar vārdu “mīlu”, jo šajā dziesmā šis vārds izskan 83 reizes. Es uzskatu, ka mīlestības nevar būt par daudz. Doma īstenībā ir daudz dziļāka, nevis tikai virspusēji. Katrs var iedziļināties tajā visā, jo režisors ir piešķīris dziesmai pavisam citu noskaņu. Tur ir divas dāmas – viena blonda, viena tumšmate; viena mīl mani, otru mīlu es. Tāds mīlas trīsstūris,” smaidot atklāj Rikardions un pastāsta par dziesmas tapšanu: “Dziesmu sarakstīju, spēlējot akordeonu un komponējot melodiju. Vārdi, manuprāt, ir vienkārši, bet es ieteiktu paspēlēties ar zemtekstiem un sajūtām. Iztēloties kādu dzīves situāciju vai pasapņot. Videoklipa filmētājs piešķīra šai dziesmai interesantu vizuālo skatījumu ar pavisam citādu nozīmi.”

Rikardions runā ar klausītājiem par nopietnām tēmām, bet ar tādu nepiespiestu vieglumu, ar smaidu. “Esmu, manuprāt, atradis nišu, kas man padodas, un to arī cilvēki ļoti labi novērtē. Esmu šo kursu veiksmīgi uzņēmis, arī pašam patīk un izdodas šādas dziesmas dziedāt – ar mazu ironiju par mīlestību, un, manuprāt, veiksmīgi,” neslēpj Rikardions.

Tagad apstāties un gulēt uz lauriem nedrīkst. Rikardions turpina radoši strādāt: “Šobrīd strādājam pie jaunās dziesmas un videoklipa filmēšanas. Dziesmas nosaukums ir “Muša”. Dziesmu publicēšu aptuveni pēc diviem mēnešiem. 22. martā Liepā man plānots liels dzimšanas dienas koncerts, kur uzstāsies Kristīne Šomase, Elīna Gluzunova un Jānis Krūmiņš. Rudenī, no septembra, klausītājiem būs iespēja apmeklēt manus koncertus, jo ieplānota koncertu tūre visā Latvijā. Kopā ar mani uzstāsies Anna Dribas un Ainars Bumbieris. Gaidāmi desmit koncerti – Madonā, Cēsīs, Alūksnē, Bauskā, Rīgā, Liepājā, Kuldīgā, Talsos, Smiltenē un Jelgavā. Uz tikšanos!”

Rikardiona dziesma “Mīlu”:

LA.lv