Kokteilis
Baudi

Rīgā Valentīndienas vakarā uz skatuves kāps slavenā vācu grupa “Milky Chance”0

Publicitātes foto

Sagrozījuši galvas miljoniem cilvēku Eiropā un ārpus tās ar savu debijas singlu “Stolen Dance”, “Milky Chance” šogad laiduši klajā jaunu albumu “Blossom” ar daudz nobriedušāku skanējumu, kas gan nav licis pazaudēt mūziķu radošo rokrakstu. “Šobrīd šķiet gandrīz vai neticami, ka “Milky Chance” debijas hits “Stolen Dance” un tam sekojošais albums “Sadnecessary” tika ierakstīts pavisam vienkāršā, mājās izveidotā ierakstu studijā, un pirmie grupas fani uzradās, pateicoties mūziķu YouTube kontam.

Taču pavisam drīz folktronikas projekts kļuva populārs vispirms Vācijā, pēc tam citviet Eiropā un guva nozīmīgu masu mediju ievērību, pateicoties vokālista Klemensa Rēbeina nazālā vokāla lieliskajam apvienojumam ar viņa kolēģa Filipa Dauša radītajiem vienkāršajiem, viegli izdejojamiem ritmiem. Tālāk sekoja vispasaules turneja, atzinība ne tikai Eiropā, bet arī otrpus okeānam,” stāsta koncerta rīkotāju pārstāve Elva Lorence.

Sākotnēji “Milky Chance” bija divu labu draugu projekts, tad uz otrā albuma “Blossom” ierakstīšanas laiku viņiem pievienojās arī ģitārists Antonio Gregers, piešķirot grupas skanējumam jaunu dinamiku un vitālāku skanējumu. Otrais albums pilnībā atspoguļo mežonīgo enerģijas lādiņu, kas jūtams apvienības koncertos, lai arī melodijas ir liriskas, vienkāršas, reizēm pat maigas un sentimentālas, tajā pašā laikā ritma sekcija un elektronikas elementi padara tās par īstu ballīšu mūziku. Ikviens koncerts ir absolūta atdeve no mūziķu puses un neviltota sajūsma skatītāju zālē.

“Jaunā albuma noskaņu vislabāk raksturo tā pirmais singls “Cocoon”, kura oficiālajā videoklipā skatītājs no Latvijas pamanīs gan atpazīstamas vietas, gan zināmas sejas. Klips filmēts Latvijā, tā režisors ir latvietis Dāvis Sīlis, un video filmēšanā piedalījušies vairāki latviešu aktieri – Elīna Vaska, Ivars Puga, Anete Saulīte, Kaspars Zāle un citi”, – stāsta Elva Lorence.

Kopš ievietošanas YouTube Rīgā filmētais video ir jau vairāk nekā 15 miljoni skatījumu.

Koncertā kā iesildītājs uzstāsies Koners Jangblads. Hiphopa bīti, akustiskā folkotronika un ambientas vēsmas raksturo jauno mūziķi. Dalasā uzaugušais, Nešvilā dzīvojošais mākslinieks savā daiļradē un dzīvesveidā iemieso kosmopolītisma tīrāko esenci, un viņa mūzika ne vien plešas pāri kultūru robežām, bet ir arī sasniedzama jebkur, kur vien pieejams internets. Koners ir digitālās paaudzes mūziķis. Viņa mūzika dzīvo visdažādākajos straumēšanas servisos. Lai arī oficiāli iznākuši ir trīs EP un viens albums, “Sketches”, realitātē dziesmu kompilāciju ir daudz vairāk, un nav retas reizes, kad Jangblads iekļauj diskā visdažādākos ierakstus, lai tirgotu kādā konkrētā koncertā. Tikpat nepiespiesta attieksme mūziķim ir pret savu ideju realizēšanu visdažādākajās pasaules malās, un par lielāko viņa iedvesmas avotu uzskatāmas Skandināvijas valstis, kuru atturīgā estētika ienāk gan Jangblada melodijās, gan to vizualizācijās.

Milky Chance – Cocoon (Official Video)

Kad un kur?
14.februārī plkst. 20.00 koncertzāle “Palladium” Rīgā

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 35

LA.lv