Kokteilis
Baudi

Rīgā uzstāsies slavenā ukraiņu grupa BoomBox0

Publicitātes foto

16. novembrī Rīgas naktsklubā „Studio 69” uzstāsies Ukrainas skatuves izcilnieki — fanka, hiphopa un roka grupa “BoomBox”.

Grupa “BoomBox” ir izveidota Kijevā 2004. gadā pēc toreizējā “Grafit” ģitārista Andreja Hlivņuka un “Tartak” ģitārista Andrejs Samoilo iniciatīvas. Dziesmas skan galvenokārt ukraiņu valodā, taču repertuārā ir dzirdama arī krievu un angļu valoda.

Grupas pirmais albums tika izdots 2005. gadā un vienā acumirklī atnesa puišiem slavu. “BoomBox” liriskās kompozīcijas skanēja visās Ukrainas radiostacijās.

2006. gadā nāca klajā otrais disks “Family Бізнес”, tas ieguva zelta albuma statusu (tika izdots 100 tūkstošos eksemplāru). Grupa ierakstīja arī mūziku kinofilmai “Hotabičs”: tajā skanēja pieci “BoomBox” sacerētie muzikālie fragmenti — četri no albuma “Melomānija” un viens no “Family Бізнес”.
2007. gada vasarā grupas kompozīcija “Sargiem” iekļuva visu radiostaciju ēterā ne tikai Ukrainā, bet visā postsovetiskajā telpā.

Turpmākajos gados grupa izdeva 3 skanējuma ziņā visai atšķirīgus albumus. Pārmaiņus ar veco hītu remiksiem tajos var dzirdēt arī fanka un roka pirmatskaņojumus akustiskā un elektriskā izpildījumā. Albumos iekļautas arī kaverversijas. Dziesmas attiecas gan uz grupas agrīno daiļradi, gan uz “elektrisko periodu”.

2018. gada rudenī “BoomBox” dosies apjomīgā koncerttūrē pa Poliju un Baltijas valstīm. 16. novembrī grupa uzstāsies Rīgā, kur skanēs gan jaunas kompozīcijas, gan labi pazīstamas dziesmas.

Biļetes ir pieejamas visas Biļešu Serviss kasēs, kā arī Ticketshop.lv mājaslapā.

Video:

LA.lv