Jau 11. aprīlī “Arēnā Rīgā” gaidāma leģendāra uzstāšanās – uz skatuves varēs vērot leģendārā Morisa Bežāra baletu – «Bejart Ballet Lausanne».

Morisa Bežāra daiļrade ir mainījusi tradicionālo priekšstatu par baleta mākslu. Viņš nekad nav izturējies pret klasiskā baleta izveidi “ierastā” veidā. Viņš Izmantoja klasiskās kustības, taču viņš tās “transformēja un deformēja”.

“Béjart Ballet Lausanne” ir rets piemērs unikālam radītāja, repertuāra un izpildītāju simbiozei, kas pastāv jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu.

Par Bežāra un viņa baleta novatorisko projektu kļuva izrādes, kurās tika apvienota deja, dziedāšana un pantomīma. Lai šo projektu varētu realizēt, bija jāpaplašina uzstāšanās laukumu izmēri. Bežārs bija pirmais, kurš horeogrāfijā sāka izmantot izrādēm lielas sporta arēnas. Izrādes darbības laikā uz gigantiska izmēra laukumiem atradās orķestris un koris. Ainas varēja spēlēt jebkurā arēnas vietā vai uzreiz vairākās vietās vienlaicīgi.

Baleta cienītājiem tiek sniegta unikāla iespēja apmeklēt un savām acīm raudzīties vienā vakarā divas pasaulslavenas izrādes. Biļetes uz pasākumu ir pieejamas visās Biļešu Serviss kasēs.

Video: