Kokteilis
Baudi

Rīgā būs skatāms “Vienkārši kosmoss”0

Publicitātes foto

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī 5. un 6. septembrī Rīgas cirks piedāvā skatītājiem īpašu notikumu – iespēju redzēt pasaulē godalgotas, atzītas un iemīļotas Austrālijas cirka trupas “Gravity and Other Myths” izrādi “Vienkārši kosmoss” (“A Simple Space”). Izrādei raksturīga visaugstākā profesionalitāte, apbrīnojama veiklība, prieks un enerģija.

Izrādē “Vienkārši kosmoss” septiņi profesionāli akrobāti tieši, pamatīgi un vienlaikus smalki izspēlē savas fizisko iespēju robežas ar pilnu jaudu. Dzīvās mūzikas pavadījumā uz skatuves notiekošais liek reaģēt skatītājiem. Šeit nav grima, samākslota apgaismojuma vai lieka teatrālisma. Skatītājs sēž, vēro katru mākslinieku kustību, novērtē akrobātu piepūli un priecājas par izdošanos. Aizrautība, enerģija un humors ir izrādes “Vienkārši kosmoss” gaismas stars, caur kuru tās vēstījums trāpa vistiešāk. Rīgas cirka mākslinieciskais direktors Mārtiņš Ķibers stāsta: “Austrāliešu cirks ir slavens ar savām tradīcijām un mākslinieku prasmēm. Šī izrāde Rīgas cirka 130. jubilejas gadā ir vislabākais neverbālais apliecinājums, ka cilvēka fiziskās spējas aizvien spēj izraisīt apbrīnu un māksliniecisku pārdzīvojumu. No personīgas skatītāja pieredzes varu teikt, ka izrādes akrobātu prasmes vislabāk arī raksturo izrādes nosaukums – vienkārši kosmoss!”

Tīras fiziskas profesionalitātes piesātinātā izrāde “Vienkārši kosmoss” kļuva par notikumu, kuru pavada stāvovācijas un pieczvaigžņu vērtējums. Kritiķi izrādei veltījuši tādus raksturojumus kā “Īsts 21. gadsimta cirks”, “Šī izrāde vārda tiešā nozīmē ir elpu aizraujoša” un “Cirque du Soleil” cienīgs tvēriens”. Izrādei piešķirtas daudzas balvas.

“Gravity and Other Myths” ir daudzkārt starptautiski godalgota un skatītāju iemīļota Austrālijas akrobātu trupa, kas dibināta 2009. gadā Adelaidā.

Trupas mākslinieciskā rokraksta pamatā ir augstākās klases akrobātikas un fiziskā teātra radīta sinerģija. “Vienkārši kosmoss” ir trupas otrā izrāde, bet arī pirmā izrāde “Freefall” piedzīvoja intensīvu tūri pa visu Austrāliju, saņemot ļoti lielu atzinību un neskaitāmas balvas, tostarp – “Labākā cirka izrāde 2010. gadā”.

Savukārt Rīgas cirka ēkas durvis plašākai sabiedrībai vērs jau septembrī, kad to iedzīvinās laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit”, bet oktobrī – jauno teātra mākslinieku trupa “Kvadrifons”. “Laikmetīgais cirks ir samērā jauna mākslas forma, kurai vienlaikus ir arī ļoti bagāta vēsture. Jaunajā sezonā vēlamies, lai skatītājs piedzīvo nervu kutinošus brīžus – kā jau tas īstā cirka izrādē pienākas. Ar radošu stāstu un asprātīgu humoru piesātināts drosmes un apbrīnojamas meistarības paraugdemonstrējums skatītāju ne tikai pozitīvi uzlādē, bet šādā kombinācijā arī pierāda, ka cilvēka spēju robežas ne vienmēr ir tur, kur tās nolicis prāts. Tiem, kas ar šo mākslas formu vēl nav pazīstami, jaunās sezonas izrādes būs patīkams pārsteigums, bet visiem pārējiem skatītājiem tā būs vienreizīga iespēja baudīt tik izcilu mākslinieku sniegumu,” stāsta M. Ķibers.

Kad un kur?

  • 5. septembrī plkst. 19.00 un 6. septembrī plkst. 20.00 Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: No EUR 5 līdz 30

Video:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: “Very Cool People” kopā ar Kristīni Prauliņu izdod jaunu singlu
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Lūznavas muižā jau šonedēļ notiks mākslas un garšu festivāls “Mākslas pikniks”
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Krāšņais festivāls “Jubilāru salidojums”: jau šīs nedēļas nogalē Limbažos
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Ministri eksperimentēs? Valdība dosies mēnesi ilgā atvaļinājumā
1 stunda
RN
Rita Našeniece
Latvijā
Rita Našeniece: Vēl tikai nemirstīgais Ameriks rēgojas gaiteņos kā zīme, ka interese nav zudusi…
7 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Rīgas “Dinamo” puiši Liepājā sāk gatavoties 12.KHL sezonai
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Otrdien daudzviet Latvijā stipri līs un dārdēs pērkons
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
1 stunda