Kokteilis
Baudi

Rīgā atgriežas populārā Kanādas alternatīvā hārdroka un postgrandža grupa “Three Days Grace”0

Publicitātes foto

30. oktobrī “Palladium” koncertzālē jaunākā albuma “Outsider” turnejas ietvaros uzstāsies Latvijā tik ļoti populārā Kanādas alternatīvā hārdroka un postgrandža grupa “Three Days Grace” (3DG).

Kā sagaidāms, koncertā izskanēs dziesmas no visiem apvienības radošajiem periodiem, aptverot tādus hitus kā “I Hate Everything About You”, “Never Too Late”, “Animal I Have Become”, “Pain”, “Just Like You”, “Home”, “I Am Machine”, “Riot”, “The Mountain” u.c.

Jaunākais grupas albums “Outsider” (saglabājot tradīciju – atkal ar 3 gadu intervālu no iepriekšējā “Human” (2015)) nāca klajā šī gada 9. martā, un tas uzskatāmi apliecina, ka par spīti sastāva maiņām “3DG” turpina mērķtiecīgu attīstību. Albuma pirmais singls “The Mountain” ierindojās “Billboard” rokmūzikas topa 1. vietā. Līdz ar to jau trīspadsmit “3DG” kompozīciju pabijušas topu virsotnēs, kas līdzinās tādu leģendu, kā piemēram “Van Halen” visas karjeras rezultātiem.

Jautāti par albuma tapšanu, grupas dalībnieki atklāj, ka aptuveni gadu atvēlējuši materiāla tapšanai, kura laikā centušies cik vien iespējams norobežoties no apkārt notiekošā. Rezultātā tapušas ap 20 kompozīciju, no kurām albumam izvēlētas 12.

Lūgts komentēt tās sajūtas, ko mūziķi vēlējušies izteikt, bundzinieks Nīls Sandersons stāsta: “Es domāju, ka ir kāds kopīgs pavediens, kas izskaidro, kā [indivīdam] virzīt savu ceļu caur mūsdienu dzīvei, kurā viņu bombardē ar informāciju, izjūtām un uzskatiem… Mums nav atbilžu visiem šiem jautājumiem, bet mēs noteikti vēlamies šo tēmu aktualizēt.”

“Three Days Grace” 1997. gadā Ontario provinces pilsētiņā Norvudā dibināja solists un ģitārists Ādams Gontjērs, bundzinieks un bekvokālists Nīls Sandersons un basģitārists Breds Volsts. 2003. gadā viņiem pievienojās un par vadošo ģitāristu kļuva Berijs Stoks. 2013. gadā Ādams apvienību atstāja un tāpēc basģitārists Breds solista vietā uzaicināja savu brāli Metu Volstu, kas pārsteidzoši ātri un labi iekļāvās kolektīvā.

Mūzikas kritiķi grupas žanra apzīmēšanai izmanto mazliet atšķirīgus mūzikas stilus – alternatīvais hārdroks, postgrandžs, ņūmetāls -, kas arī saprotami, jo “3DG” radošais materiāls nav viendabīgs.

Līdz šodienai grupa izdevusi 6 albumus – katru ar 3 gadu intervālu. Trīs pirmie saņēmuši zelta, platīna un dubultplatīna statusu ASV un Kanādā. Kopumā 13 singlu ierindojušies “Billboard Alternative” topa 1. vietā.

2007. gadā “Billboard” nodēvēja “3DG” par gada roka māksliniekiem. Grupa vairākas reizes nominēta Kanādas augstākajai muzikālajai balvai “Juno” (pēdējo reizi 2016. gadā, kā Gada labākā grupa).LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 soļi, kā dušu pārvērst par relaksējošu SPA
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: bokseris Mairis Briedis, mūziķis Markus Riva un futbolists Māris Verpakovskis uzspēlē šahu
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: grupa “The Citizens LV” izdod “karstu” singlu
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Sports
Žanis Peiners karjeru turpinās Belgradā
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā kaut ko tādu var dabūt gatavu? Traģisks notikums Zolitūdē 1
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
9 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Lielbritānijas pirmais kaķis Dauningstrītā gatavojas uzņemt jauno saimnieku
3 stundas