Aukstums, šķiet, beidzot ir klāt un nāksies vien vilkt no skapja ārā siltās dūnu jakas, mēteļus, zābakus, šalles un cepures. Daudziem un daudzām vislielāko nīgrumu sagādā tieši pēdējās – sabojā frizūru, nekad neizskatās tik labi, kā gribētos… Šosezon dizaineri piedāvā cepuri aizstāt ar aizpogājamu kapucīti. Šāds galvas sildītājs ir tik ērts un silts, ka mēs pat sagādājām piegrieztni, ja nu gadījumā gribēsi tādu darināt pati!

Būtībā šādā kapucē ērti apvienojami pat divi garderobes elementi – cepure un šalle. Labi silda ne tikai galvu, pieri un ausis, bet arī pasargā no saaukstēšanās kaklu, reizēm pat plecus un muguru, ja izvēlies pagarinātu modeli.

Šādas kapuces pirmo reizi radās jau 19. gadsimtā. Tolaik tās atgādināja cepurītes un aubes apvienojumu ar cietām maliņām. Ap kaklu tās noturēja zīda lentes. Kopš tā laika modelis krietni izmainījies, bet būtība palikusi līdzīga – dāvāt siltumu, nekaitējot matu sakārtojumam.

20. gadsimta 90. gados kapuces bija ļoti populāras, un tās valkāja praktiski visas sievietes. Mode, kā zināms, ir cikliska, un arī šosezon kapuces veida galvassega atkal ir moderna.

Kapuces var būt gatavotas no dažādiem materiāliem un to apvienojumiem: adītas, auduma, kažokādu un to visu apvienojuma.