Aizvadītajā nedēļā aktrise, režisore un Valmieras Drāmas teātra mākslinieciskā vadītāja Indra Roga svinēja 50. dzimšanas dienu. Neaizmirstamu ballīti sievai jubilejā sarīkoja režisors un kādreizējais Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Mihails Gruzdovs (64), kurš pēc ilgstošas slimošanas ir atveseļojies un atgriezies ikdienas un darba ritmā.

Žurnālam “Kas Jauns” viņš atklāj, ka abi iepazinušies laikā, kad Indra uzsākusi režijas studijas. 2002. gadā viņi mija gredzenus, bet pēc diviem gadiem pasaulē nāca abu kopīgā meita Marta Marija, kurai šobrīd ir jau 13 gadi.

Pirms 11 gadiem kā tobrīd lielākais pārbaudījums abu attiecībām bija ziņa par Mihaila ļaundabīgo audzēju un tolaik stimuls izķepuroties bija mazā meitiņa. Pērn režisoru atkal piemeklēja veselības likstas – pusgada laikā tika veiktas piecas operācijas, no kurām divas ļoti smagas. Kā sekas, iespējams, tām – rudens pusē Mihails Gruzdovs vairākas nedēļas atradās komā un mediķi cīnījās par viņa dzīvību.

Žurnālā viņš atzīst: “Bez Indras manis vairs nebūtu. Es jau biju tur… Vienkārši Indra un meita ar savām lūgšanām mani izvilka atpakaļ. Nu man vairs nav, kur likties, ir jādzīvo. Meita vēl jāizprecina!”.

Šobrīd režisors ir atgriezies darbā Latvijas Kultūras akadēmijā un plāno jaunos iestudējumus Dailes teātrī nākamajā sezonā.