Šā gada 26. janvārī savu pirmatskaņojumu piedzīvoja komponista Jāņa Lūsēna un dziesmu autora Guntara Rača kopdarbs – dziesma “Es Tevi aicinu sev līdz”. Tas ir autoru veltījums tautā iemīļotajam raidījumam “Ķepa uz sirds” un tā uzticamajiem skatītājiem, kā arī ikvienam, kas gatavs uzņemties atbildību un rūpes par ģimenes mīluli.

Dziesmu ”Es Tevi aicinu sev līdz” izpilda mūziķi Ieva Sutugova un Atis Ieviņš. Skaņdarbs jau tuvākajā laikā būs dzirdams Latvijas radiostacijās, un tā motīvs turpmāk skanēs arī raidījuma “Ķepa uz sirds” titulgalviņā. Dziesmai ir izveidota videoversija, kas no šodienas ir pieejama internetā.

“Šī dziesma ir veltījums mūsu skatītajiem, kas uzticīgi seko mūsu stāstiem jau septiņus gadus, kuru laikā esam radījuši jau turpat 300 raidījumus. Šo gadu laikā esam ļoti daudz kopā piedzīvojuši un redzam, kā mainās cilvēku domāšana, izpratne un attieksme pret dzīvniekiem, kas arvien uzlabojas. Ir ļoti daudz pozitīvu un aizkustinošu piemēru, kā cilvēki izvēlas un adoptē arī tādus dzīvniekus, kuriem, šķiet, jau zudusi cerība sagaidīt savu īsto saimnieku. Un dziesma ir tieši par to – par uzticību un mīlestību. Dziesmas autori un izpildītāji ir strādājuši no sirds, un klausītājs to noteikti sajutīs,” uzsver raidījuma “Ķepa uz sirds” producente Inese Kreicberga.

Dziesmas “Es Tevi aicinu sev līdz” vārdu autors Guntars Račs atzīst, ka dziesma “atnākusi” ļoti ātri un viegli, to izdevies uzrakstīt vienā piegājienā, kas pēdējā laikā nemaz tik bieži nav noticis. Viņš uzsver, ka cilvēkam ir jāapzinās, ka dzīvnieki Tevi pieņem tādu, kāds Tu esi, un mēs varētu mācīties no viņiem tieši to pašu – pieņemt savus draugus tādus, kādi viņi ir, nemēģinot viņus pārveidot. Un tad mēs visi dzīvosim labākā pasaulē. Mājdzīvnieki ir ļoti uzticīgi bez nosacījumiem, un tas, ka viņi tevi mīlēs – par to nav nekādu šaubu. Ir ļoti svarīgi to novērtēt un, ja šī dziesma liks kādam kaut mazlietiņ aizdomāties un izdarīt pareizu un atbildīgu lēmumu, tad dziesmas autori būs panākuši rezultātu. Runājot par raidījumu “Ķepa uz sirds”, G.Račs atzīmē, ka tā zīmols ir uzticams un “mūs gan izklaidē, gan izglīto sabiedrību, un tas, ko raidījums dara, ir svētīgs darbs”.

Dziesmas mūzikas autors Jānis Lūsēns stāsta, ka dziesmā ir ielikts gan spēks, gan nedaudz arī sentiments, ilgas un ideāli. Dziesma nav par gaušanos, tā ir ar iedvesmojoša, ar uzrāvienu un to izpilda tādi solisti, kas dziesmas vēstījumu var spēcīgi nodot tālāk klausītājam. Kā atzīst J.Lūsēns, “Ķepa uz sirds” projekts ir īpašs, jo raidījuma komanda to veido ar sirdi un dvēseli, un, ja visu dara ar tādu attieksmi, viss izdodas – ir rezultāts. “Veiksmes formula nav zvaigznēs jāmeklē – tā ir pašos cilvēkos,” pārliecināts ir Jānis Lūsēns.

Arī abi dziesmas izpildītāji Atis Ieviņš un Ieva Sutugova ir lieli dzīvnieku draugi. Ieva ir saimniece kaķim un divām suņu meitenēm, bet Atim ir divi kaķi, kurus abus viņš pieņēmis savās mājās no ielas. Atis uzsver, ka ir priecīgs un apmierināts ar gala rezultātu – dziesma klausītājam nodod to vēstījumu, ko izpildītāji gribēja pavēstīt par attiecībām starp dzīvniekiem un cilvēkiem – radībām, kuras viena otru papildina šajā pasaulē. Savukārt Ieva piebilst, ka dziesmā ir ierakstīts īpašs sirsnīgums – ne tikai tas, ko cilvēks nodod otram cilvēkam, bet tāds īpašs – ko viena dzīva būtne var nodot otrai dzīvai būtnei.

Raidījuma “Ķepa uz sirds” skatītāju skaits pastāvīgi pieaug – tas apliecina, ka tajā iekļautās tēmas ir sabiedrībai aktuālas. Tas savukārt dod stimulu darbu turpināt ar vēl lielāku iedvesmu, meklējot arvien jaunas idejas un stāstus. Vienlaikus ir jāatzīmē Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts raidījumam jau no pirmās dienas, ļaujot stāstiem realizēties sižetos un nonākt līdz skatītājiem.

“Ķepa uz sirds” ir informatīvi izklaidējošs raidījums visai ģimenei par dzīvnieku pareizu kopšanu un audzināšanu, speciālistu padomiem un ieteikumiem, kā arī dzīvnieku aizsardzības jautājumiem un daudzām citām aktuālām tēmām. Kā ierasts, tas skatāms Latvijas Televīzijas 1. kanālā sestdienu rītos plkst. 10.00 ar atkārtojumu svētdienās plkst. 16.45 un pirmdienās plkst. 10.50. Raidījumu arhīvs pieejams mājas lapā www.kepauzsirds.lv. Raidījumu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.